Turysci.pl
lotnisko

fot. Pixabay/ JoshuaWoroniecki

Polak próbował przemycić pamiątki z chronionych gatunków. Wracał z Kolumbii

15 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Mieszkaniec Krakowa powracający na lotnisko w swoim mieście, próbował przywieźć z Kolumbii pamiątki wykonane z chronionych gatunków zwierząt. Przemyt udaremnili funkcjonariusze, których zainteresowały podejrzane bagaże podróżnego.

Funkcjonariusze na lotnisku w Krakowie udaremnili przemyt przedmiotów wykonanych z chronionych gatunków zwierząt. Wśród nich znalazły się wachlarz z piór papugi, naszyjniki wykonane z zębów drapieżników oraz akcesoria do zażywania tabaki z pazurami chronionych zwierząt.

Na lotnisku w Krakowie udaremniono przemyt pamiątek z chronionych gatunków

Na lotnisku w podkrakowskich Balicach funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili próbę przywozu do kraju pamiątek wykonanych z fragmentów zwierząt gatunków zagrożonych wyginięciem.

Oficer prasowy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego nadkom. Tomasz Kierski poinformował, że mieszkaniec Krakowa powracający do Polski przechodził w krakowskim porcie lotniczym przez tzw. zielone przejście. Jest ono przeznaczone dla pasażerów, którzy nie posiadają nic do zgłoszenia.

- Jednak funkcjonariuszy małopolskiej Służby Celno-Skarbowej zainteresowały jego bagaże. Jak się okazało, ich podejrzenia okazały się uzasadnione, bowiem w walizkach należących do mężczyzny ujawniono wachlarz z piór papugi, naszyjniki wykonane z zębów drapieżników oraz akcesoria do zażywania tabaki z pazurami pochodzącymi z chronionych okazów - relacjonuje Kierski.

Rząd planuje ogólnopolski lockdown na Wielkanoc

RMF: Polsce grozi lockdown. Co z wyjazdami turystów na ferie świąteczne?

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Odnalezione przedmioty zostały zatrzymane, a mieszkaniec Krakowa złapany na próbie przemytu ma ponieść odpowiedzialność karną.

Rzecznik wylicza również, że jest to już trzeci w tym roku przypadek ujawnienia chronionych okazów fauny i flory w bagażu podróżnych przylatujących na krakowskie lotnisko.

Lotnisko jest miejscem, gdzie przestrzegane są specjalne procedury ostrożności. Jakiś czas temu pisaliśmy o ewakuacji lotniska Chopina po odnalezieniu tam tajemniczego przedmiotu.

Do wielu incydentów dochodzi również w związku z pandemią koronawirusa, kiedy na podróżnych nałożone zostały dodatkowe restrykcje, przede wszystkim obowiązek posiadania negatywnego testu na koronawirusa podczas podróży do większości krajów. Zdarza się, że podróżni próbują wsiąść do samolotu mimo dodatniego wyniku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >