Turysci.pl
Pasażerka na lotnisku w Poznaniu powiedziała, że ma bombę

fot. wikimedia.org/MOs810/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

71-letnia turystka zażartowała na lotnisku w Poznaniu, że ma bombę. Została ukarana

13 Lipca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

71-letnia pasażerka, która miała lecieć z Poznania do Dubrownika, powiedziała podczas odprawy, że ma w bagażu bombę. Służby natychmiast ruszyły do akcji i przeszukały torbę kobiety. Okazało się, że był to jedynie nieprzemyślany żart, za który turystka będzie musiała zapłacić 500 zł mandatu. Nie poleciała też do Chorwacji.

  • 71-letnia pasażerka w czasie odprawy na lotnisku w Poznaniu powiedziała, że ma w bagażu bombę

  • Jej torba została przeszukana przez służby, lecz nie znaleziono w niej żadnych podejrzanych przedmiotów

  • Za nieprzemyślany żart kobieta musi zapłacić 500 zł mandatu. Nie poleciała również na wakacje do Dubrownika

71-letnia pasażerka, która miała lecieć z Poznania do Dubrownika w Chorwacji, poinformowała obsługę lotniska o bombie w bagażu. Podczas odprawy biletowo-bagażowej na pytanie o zawartość bagażu stwierdziła, że „oprócz bomby nie ma tam nic więcej".

Wielkie kolejki do basenów i atrakcji

Polacy korzystali z upałów. Wielkie kolejki na basen

CZYTAJ DALEJ

Nieudany żart pasażerki o bombie w bagażu

Każdy żart dotyczący materiałów wybuchowych jest przez służby lotniskowe traktowany bardzo poważnie. W tym roku również uruchomione zostały odpowiednie procedury bezpieczeństwa, a torba pasażerki została przeszukana.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak, cytowana przez Onet, do zdarzenia doszło kilka dni temu. Funkcjonariusze potwierdzili, że bagaż nie zawiera żadnych podejrzanych przedmiotów.

Kobieta została jeszcze szczegółowo skontrolowana, a torbę obwąchał dodatkowo pies przeszkolony do wykrywania materiałów wybuchowych. Ostatecznie za swój nieudany żart kobieta musi zapłacić 500 zł mandatu. Odmówiono jej też wejścia na pokład samolotu lecącego do Chorwacji.

Samolot zawrócony z pasa startowego w Gdańsku

To jednak niejedyny incydent na polskim lotnisku, do którego doszło w ostatnim czasie. W poniedziałek w mediach pojawiła się także informacja o zawróceniu z pasa startowego samolotu, który miał lecieć z Gdańska do Wrocławia.

Powodem był pasażer pod wpływem alkoholu. Mężczyzna był do tego stopnia pijany, że nie chciał zapiąć pasów bezpieczeństwa, nie reagował na prośby personelu pokładowego, aż w końcu zasnął.

W tej sytuacji kapitan zmuszony był wezwać funkcjonariuszy Straży Granicznej gdańskiego lotniska. Służby weszły na pokład i wyprowadziły pijanego 32-latka. W wyniku tego zdarzenia samolot wyleciał do Wrocławia z opóźnieniem.

Niedawno opisywaliśmy również inny incydent z udziałem pasażera będącego pod wpływem alkoholu, który przyleciał do Gdańska z Norwegii. Był agresywny i nie chciał opuścić pokładu nawet po wylądowaniu. O szczegółach tej sprawy przeczytać można tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Podróże Onet

Tagi:

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Polska

Paragon grozy z taksówki w Zakopanem. "Był to jeden z najdroższych kursów w Polsce"

Czytaj więcej >

Polska

Nie tylko molo i droga. Jakie polskie słowa bywają kłopotliwe za granicą?

Czytaj więcej >

Polska

Turysta zobaczył cenę za publiczną toaletę na Krupówkach. Przesada to mało powiedziane?

Czytaj więcej >

Polska

Paczka z żywym prezentem. Celnicy pokazali, co znaleziono w przesyłce do Polski

Czytaj więcej >

Polska

IMGW wydaje alerty prawie dla całej Polski. Będzie biało, bardzo ślisko i wietrznie

Czytaj więcej >

Polska

Czy to już wiosna? Przyroda zwariowała. W Bieszczadach dostrzeżono rzadkie zjawisko

Czytaj więcej >