Turysci.pl
Awanturujący się pasażer leciał do Gdańska

fot. wikimedia.org/Stako/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Pasażer będący pod wpływem alkoholu w samolocie lecącym z Norwegii do Gdańska

31 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Nietrzeźwy pasażer został wyprowadzony z samolotu, który przyleciał na lotnisko w Gdańsku z Norwegii. Jak poinformował rzecznik Straży Granicznej, mieszkaniec województwa łódzkiego miał 2,6 promila alkoholu. Niestety to nie pierwsza taka sytuacja w ostatnim czasie.

  • Pijany pasażer leciał z Norwegii do Gdańska

  • Zachowywał się agresywnie, nie chciał opuścić samolotu po wylądowaniu

  • Z pokładu siłą wyprowadzała go Straż Graniczna

Nie każdy pasażer wie, jak odpowiednio zachowywać się w samolocie. W ostatnim czasie w mediach pojawiło się wiele newsów dotyczących pijanych turystów i podróżnych, którzy awanturowali się i nie słuchali poleceń obsługi, bo przesadzili z napojami wyskokowymi.

Do podobnej sytuacji doszło w piątek, a po weekendzie poinformował o zdarzeniu rzecznik prasowy Morskiego Oddziały Straży Granicznej w Gdańsku, kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak.

Nietrzeźwy pasażer w samolocie z Norwegii

Zgodnie z komunikatem, na który powołuje się TVN24, 49-letni podróżny miał lecieć z Norwegii. Nie ma informacji, by nieodpowiednio zachowywał się podczas lotu, kłopoty natomiast rozpoczęły się po lądowaniu na Lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Ceny nad morzem nie zawsze są wysokie

Nad Bałtykiem ceny nie zawsze są wysokie. Turysta znalazł w Trzęsaczu tanią i dobrą restaurację

CZYTAJ DALEJ

Mieszkaniec województwa łódzkiego nie reagował na polecenia załogi o opuszczenie pokładu. Na pomoc wezwani zostali funkcjonariusze Straży Granicznej, lecz ich również pasażer zupełnie zignorował.

Ostatecznie służby musiały użyć siły. Jak podał Juźwiak, wobec mężczyzny zastosowano chwyty obezwładniające, po czym został wyprowadzony z samolotu. Po przebadaniu na obecność alkoholu w organizmie okazało się, że miał 2,6 promila.

Za nieodpowiedzialne zachowanie pasażera czekały nieprzyjemne konsekwencje. Przewieziono go do Pogotowia Socjalnego dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku. Po wytrzeźwieniu nałożono na niego również karę - 500 zł mandatu.

Alkohol na pokładzie jest coraz większym problemem?

W ostatnim czasie podobnych sytuacji było niestety wiele i zdarzały się zarówno w samolotach lądujących w Polsce, jak i Europie oraz na innych kontynentach. 27 maja pasażer rozpętał okropną awanturę na pokładzie maszyny, która leciała do Hiszpanii. Miał zaledwie 19 lat, ale w więzieniu spędzi najbliższe 12 tygodni. O szczegółach tej sprawy przeczytać można tutaj.

Kilka dni temu pijany podróżny rozpętał awanturę również w samolocie lecącym do Warszawy. Tym razem przyczyną była prośba obsługi o założenie maseczki, na co mężczyzna nie miał ochoty.

Takie sytuacje zawsze wywołują dyskusję na temat tego, czy na pokładach samolotów w ogóle powinien być sprzedawany alkohol. W ostatnim czasie z menu wykreśliły go już dwie amerykańskie linie lotnicze: American Airlines oraz Southwest.

Drugi z przewoźników w komunikacie medialnym podkreślił, że jest to ograniczenie testowe, a potrwać ma co najmniej do 13 sierpnia. Podobne kroki rozważa teraz także United. Niewykluczone, że z czasem trend ten może przejść również do linii ze Starego Kontynentu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVN24

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >