Turysci.pl

fot. wikimedia.org/Stako/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Pasażer będący pod wpływem alkoholu w samolocie lecącym z Norwegii do Gdańska

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Nietrzeźwy pasażer został wyprowadzony z samolotu, który przyleciał na lotnisko w Gdańsku z Norwegii. Jak poinformował rzecznik Straży Granicznej, mieszkaniec województwa łódzkiego miał 2,6 promila alkoholu. Niestety to nie pierwsza taka sytuacja w ostatnim czasie.

  • Pijany pasażer leciał z Norwegii do Gdańska

  • Zachowywał się agresywnie, nie chciał opuścić samolotu po wylądowaniu

  • Z pokładu siłą wyprowadzała go Straż Graniczna

Nie każdy pasażer wie, jak odpowiednio zachowywać się w samolocie. W ostatnim czasie w mediach pojawiło się wiele newsów dotyczących pijanych turystów i podróżnych, którzy awanturowali się i nie słuchali poleceń obsługi, bo przesadzili z napojami wyskokowymi.

Do podobnej sytuacji doszło w piątek, a po weekendzie poinformował o zdarzeniu rzecznik prasowy Morskiego Oddziały Straży Granicznej w Gdańsku, kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak.

Nietrzeźwy pasażer w samolocie z Norwegii

Zgodnie z komunikatem, na który powołuje się TVN24, 49-letni podróżny miał lecieć z Norwegii. Nie ma informacji, by nieodpowiednio zachowywał się podczas lotu, kłopoty natomiast rozpoczęły się po lądowaniu na Lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Mieszkaniec województwa łódzkiego nie reagował na polecenia załogi o opuszczenie pokładu. Na pomoc wezwani zostali funkcjonariusze Straży Granicznej, lecz ich również pasażer zupełnie zignorował.

Ostatecznie służby musiały użyć siły. Jak podał Juźwiak, wobec mężczyzny zastosowano chwyty obezwładniające, po czym został wyprowadzony z samolotu. Po przebadaniu na obecność alkoholu w organizmie okazało się, że miał 2,6 promila.

Za nieodpowiedzialne zachowanie pasażera czekały nieprzyjemne konsekwencje. Przewieziono go do Pogotowia Socjalnego dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku. Po wytrzeźwieniu nałożono na niego również karę - 500 zł mandatu.

Alkohol na pokładzie jest coraz większym problemem?

W ostatnim czasie podobnych sytuacji było niestety wiele i zdarzały się zarówno w samolotach lądujących w Polsce, jak i Europie oraz na innych kontynentach. 27 maja pasażer rozpętał okropną awanturę na pokładzie maszyny, która leciała do Hiszpanii. Miał zaledwie 19 lat, ale w więzieniu spędzi najbliższe 12 tygodni. O szczegółach tej sprawy przeczytać można tutaj .

Kilka dni temu pijany podróżny rozpętał awanturę również w samolocie lecącym do Warszawy. Tym razem przyczyną była prośba obsługi o założenie maseczki, na co mężczyzna nie miał ochoty .

Takie sytuacje zawsze wywołują dyskusję na temat tego, czy na pokładach samolotów w ogóle powinien być sprzedawany alkohol. W ostatnim czasie z menu wykreśliły go już dwie amerykańskie linie lotnicze: American Airlines oraz Southwest.

Drugi z przewoźników w komunikacie medialnym podkreślił, że jest to ograniczenie testowe, a potrwać ma co najmniej do 13 sierpnia. Podobne kroki rozważa teraz także United. Niewykluczone, że z czasem trend ten może przejść również do linii ze Starego Kontynentu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVN24

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Najpiękniejsze drewniane kościoły w Małopolsce. Wyrusz na wyprawę wyjątkowym szlakiem
Czytaj więcej >

Polska

Wiosenny baby boom we Wrocławiu. Tymi narodzinami chwali się prezydent miasta
Czytaj więcej >

Polska

Znalazł w rowie żółwia i od razu wezwał pomoc. Ogromny gad mógłby odgryźć mu dłoń
Czytaj więcej >

Polska

Akcja ratunkowa w Tatrach. Mężczyźni utknęli na szczycie. Koczowali tam całą noc
Czytaj więcej >

Polska

Duża zmiana dla turystów wylatujących do Chorwacji. To ukróci kolejki na lotniskach
Czytaj więcej >

Polska

Polskie Malediwy można zwiedzać za darmo. Niesamowite, co skrywa turkusowa woda
Czytaj więcej >
Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]