Turysci.pl
Pasażer awanturował się w samolocie z Oslo do Warszawy

zdjęcie poglądowe/fot. wikimedia.org/Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 PL/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

Awantura w samolocie do Warszawy. Pasażer pod wpływem nie chciał założyć maseczki

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Pasażer podróżujący samolotem lecącym z Oslo do Warszawy zachowywał się nieodpowiednio na pokładzie. Nie wykonywał poleceń kapitana oraz załogi i się awanturował. Był pod wpływem alkoholu i nie chciał założyć maseczki. Na lotnisku czekały na niego służby.

  • Mieszkaniec Lublina nie chciał założyć maseczki w samolocie. Był pod wpływem alkoholu

  • Pasażer nie słuchał poleceń załogi. Kapitan zadecydował o powiadomieniu o sytuacji funkcjonariuszy z Grupy Interwencji Specjalnych na lotnisku Chopina

  • Za nieodpowiednie zachowanie mężczyzna został ukarany dwoma mandatami o łącznej wysokości 600 zł

Straż Graniczna na swojej stronie internetowej opublikowała komunikat dotyczący nieodpowiednio zachowującego się pasażera. 38-latek z Lublina leciał samolotem z Oslo do Warszawy.

W czasie lotu nie chciał założyć maseczki. Awanturował się oraz nie słuchał poleceń załogi, a nawet kapitana statku.

Pasażer pod wpływem w samolocie z Oslo do Warszawy

Pasażer zachowywał się nieodpowiednio, przez co incydent z jego udziałem został zgłoszony przez kapitana statku do odpowiednich służb. Na lotnisku Chopina już czekali funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie.

Problemy z językiem angielskim w PKP

Nagranie z pociągu PKP IC na trasie międzynarodowej. Problem z językiem angielskim

CZYTAJ DALEJ

Gdy maszyna znalazła się bezpiecznie na ziemi, rozpoczęła się interwencja wobec mężczyzny. Zgodnie z komunikatem, został on zaprowadzony do pomieszczeń SG. Tam przebadano go na obecność alkoholu.

Ujawniono, że miał 2,3 promila w wydychanym powietrzu. Co więcej, przez cały czas zachowywał się bardzo agresywnie, był też wulgarny. Ostatecznie podjęto decyzję o umieszczeniu go w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych.

38-latek został ukarany za swoje zachowanie dwoma mandatami karnymi. Łącznie ma do zapłaty 600 zł. Do zdarzenia doszło w piątek 21 maja.

To nie pierwszy taki incydent w ostatnim czasie

W ostatnim czasie na pokładach samolotów doszło do kilku incydentów z udziałem pasażerów, którzy nie mieli ochoty założyć maseczek. Przypomnijmy, że zgodnie z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego, zasłanianie ust i nosa jest obowiązkowe w pomieszczeniach zamkniętych oraz środkach transportu publicznego czy masowego.

W lutym 2021 roku na pokładzie samolotu Ryanair obywatel Wielkiej Brytanii zaatakował stewarda. Był pod wpływem alkoholu, a do awantury doszło po tym, jak pracownik obsługi poprosił go o założenie maseczki.

Podobna sytuacja miała również miejsce w połowie kwietnia w czasie lotu z Tel Awiwu do Frankfurtu. W tym przypadku 6 pasażerów odmówiło zasłonięcia ust oraz nosa, a przy tym krzyczeli i awanturowali się.

Nie tylko kwestia maseczek bywa jednak problematyczna na pokładzie samolotów. Zaledwie kilka dni temu w mediach pojawiła się wiadomość o pasażerze, który leciał liniami LOT, a w trakcie podróży postanowił zapalić papierosa. Więcej o tym incydencie przeczytać można tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: 24tp, TPN

Podobne artykuły

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >
PKP uruchamia nowy rozkład jazdy

Polska

Od niedzieli zmiana kolejowego rozkładu jazdy. Ruszają wakacyjne połączenia

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >