Turysci.pl
pociąg

fot. Pixabay/ kropekk_pl (zdjęcie ilustracyjne)

Masa rowerów w pociągu na Mazury. Nie starcza dla nich nawet haków

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W pociągu TLK „Hańcza" udostępniony jest specjalny wagon na rowery. Niestety, zainteresowanie jest tak duże, że czasem zaczyna brakować haków. Czytelnik Polsat News podzielił się z redakcją zdjęciem.

Chociaż do wakacji jeszcze czas, cykliści z całej Polski już ruszyli pociągami na wycieczki na Mazury. Niektórzy wykupili specjalne miejsca na swoje jednoślady, jednak w pewnym momencie zaczęło już nawet brakować haków.

Pociągiem na Mazury z rowerem

Pociąg TLK „Hańcza" kursuje z południa na północ kraju, przejeżdżając m.in. przez Kraków, Włoszczową, Opoczno, Warszawę oraz Wołomin i zawozi pasażerów na Mazury.

„Hańcza" wyjeżdża z Małopolski przed godz. 5 rano. Około godz. 10:30 jest już w Białymstoku, a na swoją stację końcową w Suwałkach zajeżdża wczesnym popołudniem. Przed godz. 16 rusza w drogę powrotną.

PKP Intercity informuje, że w pociągu dostępne są udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, możliwy jest przewóz przesyłek konduktorskich, a także znajdziemy tam specjalny wagon przeznaczony do przewozu rowerów.

prom indonezja

Pożar promu na morzu Moluckim. Trwają poszukiwania jednego pasażera

CZYTAJ DALEJ

Koszt przewozu roweru na pokładzie pociągu to 9,10 zł. Zakup wiąże się z gwarancją miejsca dla jednośladu. Niestety, jak się okazuje, na tym połączeniu może pojawić się z tym problem.

Jeden z pasażerów podróżujących „Hańczą" w rozmowie z portalem Polsat News przekazał, że chętnych do zabrania roweru jest więcej niż haków przeznaczonych dla tych pojazdów. Przez to niektórzy podróżni mogli mieć problem z wyciągnięciem swoich jednośladów spośród wielu innych, mimo zakupionego wcześniej miejsca.

PKP zapowiedziało 800 nowych miejsc na rowery

PKP Polskie Linie Kolejowe miesiąc temu zapowiedziały, że w ciągu 2021 roku zamontują 800 dodatkowych stojaków na jednoślady przy dworcach, stacjach i przystankach. Jak podają, łącznie z istniejącymi ma ich być ponad 14 tysięcy.

Nowe stojaki na rowery powstaną m.in. w Ozorkowie, Lesznie, Zgierzu, Kościanie, Trzebini, Chrzanowie, na Warszawie Głównej i Warszawie Gdańskiej, a także przy stacji Wrocław Szczepin, której budowa ma się wkrótce zakończyć.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
PKP uruchamia nowy rozkład jazdy

Polska

Od niedzieli zmiana kolejowego rozkładu jazdy. Ruszają wakacyjne połączenia

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >
Nie żyje polska podróżniczka

Polska

Nie żyje Krystyna Chojnowska-Liskiewicz. Legenda polskiego żeglarstwa

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >