Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Masa rowerów w pociągu na Mazury. Nie starcza dla nich nawet haków
Ania Radke
Ania Radke 30.05.2021 14:38

Masa rowerów w pociągu na Mazury. Nie starcza dla nich nawet haków

pociąg
fot. Pixabay/ kropekk_pl (zdjęcie ilustracyjne)

W pociągu TLK „Hańcza" udostępniony jest specjalny wagon na rowery. Niestety, zainteresowanie jest tak duże, że czasem zaczyna brakować haków. Czytelnik Polsat News podzielił się z redakcją zdjęciem.

Chociaż do wakacji jeszcze czas, cykliści z całej Polski już ruszyli pociągami na wycieczki na Mazury. Niektórzy wykupili specjalne miejsca na swoje jednoślady, jednak w pewnym momencie zaczęło już nawet brakować haków.

Pociągiem na Mazury z rowerem

Pociąg TLK „Hańcza" kursuje z południa na północ kraju, przejeżdżając m.in. przez Kraków, Włoszczową, Opoczno, Warszawę oraz Wołomin i zawozi pasażerów na Mazury.

„Hańcza" wyjeżdża z Małopolski przed godz. 5 rano. Około godz. 10:30 jest już w Białymstoku, a na swoją stację końcową w Suwałkach zajeżdża wczesnym popołudniem. Przed godz. 16 rusza w drogę powrotną.

PKP Intercity informuje, że w pociągu dostępne są udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, możliwy jest przewóz przesyłek konduktorskich, a także znajdziemy tam specjalny wagon przeznaczony do przewozu rowerów.

Koszt przewozu roweru na pokładzie pociągu to 9,10 zł. Zakup wiąże się z gwarancją miejsca dla jednośladu. Niestety, jak się okazuje, na tym połączeniu może pojawić się z tym problem.

Jeden z pasażerów podróżujących „Hańczą" w rozmowie z portalem Polsat News przekazał, że chętnych do zabrania roweru jest więcej niż haków przeznaczonych dla tych pojazdów. Przez to niektórzy podróżni mogli mieć problem z wyciągnięciem swoich jednośladów spośród wielu innych, mimo zakupionego wcześniej miejsca.

PKP zapowiedziało 800 nowych miejsc na rowery

PKP Polskie Linie Kolejowe miesiąc temu zapowiedziały, że w ciągu 2021 roku zamontują 800 dodatkowych stojaków na jednoślady przy dworcach, stacjach i przystankach. Jak podają, łącznie z istniejącymi ma ich być ponad 14 tysięcy.

Nowe stojaki na rowery powstaną m.in. w Ozorkowie, Lesznie, Zgierzu, Kościanie, Trzebini, Chrzanowie, na Warszawie Głównej i Warszawie Gdańskiej, a także przy stacji Wrocław Szczepin, której budowa ma się wkrótce zakończyć.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Tagi: PKP Kolej Polska