Turysci.pl
prom indonezja

fot. Youtube/ Associated Press

Pożar promu na morzu Moluckim. Trwają poszukiwania jednego pasażera

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Trwają poszukiwania zaginionej osoby po pożarze promu Karya Indah - przekazał Reuters. Do zdarzenia doszło na morzu Moluckim, przy archipelagu indonezyjskim. Ewakuowano 274 osoby.

Prom kursował z wyspy Ternate w prowincji Moluki Północne w kierunku Sanany. Do pożaru doszło, gdy Karya Indah płynął przez odległą część archipelagu indonezyjskiego.

Z pożaru udało się uratować 274 osoby

Do pożaru doszło w sobotę na Morzu Moluckim. Na pokładzie znajdowało się 275 osób, część pasażerów i załogi po wybuchu ognia zaczęła skakać do wody.

Z płonącego promu udało się uratować 274 osoby - poinformowały służby ratownicze. Pasażerowie ci nie odnieśli poważnych obrażeń.

Nieznany jest jednak los jednego z pasażerów. Wciąż trwają poszukiwania. Służby ratownicze przekazały, że co najmniej 35 pasażerów to dzieci.

pociąg

Tragedia na torach w warmińsko-mazurskim. Nie żyją trzy osoby. Opóźnienia w ruchu pociągów

CZYTAJ DALEJ

- Jedna osoba, 43-letni mężczyzna, wciąż jest poszukiwana - powiedział w niedzielę w rozmowie z Kompas TV Muhammad Arafah, szef lokalnego zespołu poszukiwawczo-ratowniczego.

Władze Indonezji poinformowały, że ruszyło już śledztwo w celu wyjaśnienia przyczyn wypadku. Według wstępnych ustaleń śledczych pożar mógł zacząć się w maszynowni statku.

Kilkunastu członków załogi zostało przesłuchanych przez lokalną policję w celu ustalenia przyczyny pożaru.

W sieci pojawiły się nagrania indonezyjskich służb ratowniczych, na których widać, że ogień objął cały statek. Pasażerowie zostali wtedy ewakuowani do szalup.

W Indonezji dochodzi do częstych wypadków na morzu ze względu na niskie standardy bezpieczeństwa. Promy pasażerskie są jednak szeroko wykorzystywane do transportu na archipelagu około 17 000 wysp.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVN24, AFP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >
pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >