Turysci.pl
Tatry

zdjęcie poglądowe/fot. pixabay.com/DzidekLasek

TPN ściga turystów za zdjęcia w Tatrach. Wystawiono już pierwsze kary za złamanie przepisów

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Turyści, którzy łamią przepisy w Tatrach, a następnie wrzucają zdjęcia do mediów społecznościowych, muszą liczyć się z karą. TPN, policja i straż graniczna przeszukują portale internetowe w celu ukarania nieposłusznych turystów.

Tatry są niewątpliwie jednym z najpiękniejszych i najbardziej fotogenicznych miejsc w Polsce, jednak niektóre zdjęcia mogą słono kosztować turystów. Z karą muszą liczyć się osoby, które dokumentują łamanie zasad parku i chwalą się tym w mediach społecznościowych.

Turyści ścigani za zdjęcia w niedozwolonych miejscach w Tatrach

Edward Wlazło, komendant Straży Parku, mówił, że ubiegłej zimy pojawiło się wiele zdjęć, filmów i wpisów z nielegalnych wycieczek w miejsca, gdzie ze względu na konieczność ochrony przyrody nie powinno być turystów.

W związku z niepokojącym zjawiskiem TPN we współpracy z policjantami i strażnikami granicznymi rozpoczęli poszukiwania osób, które dopuściły się złamania zasad.

Ceny nad morzem nie zawsze są wysokie

Nad Bałtykiem ceny nie zawsze są wysokie. Turysta znalazł w Trzęsaczu tanią i dobrą restaurację

CZYTAJ DALEJ

Narciarzy, pseudoprzewodników i taterników, którzy sami zamieścili w internecie dowody swej winy, ukarano mandatami – mówił Wlazło w kronice służby na łamach „Tatr".

Zdjęcia z TPN umieszczone na Facebooku w bardzo krótkim czasie wypromowały Dolinę Pańszczycy, znaną wcześniej raczej nielicznym turystom. Widać na nich narciarzy zjeżdżających po górskim pustkowiu. Bardzo szybko wywołało to prawdziwy najazd skiturowców

Gdy strażnicy z TPN wybrali się w rejon Doliny Pańszczycy, odkryli rozjeżdżone śnieżne zbocze. Ślady po skiturowcach znaleźć można było również na wyżej położonym terenie, gdzie nie powinno się jeździć, ponieważ znajdują się tam nory świstaków.

Mam wrażenie, że ludzie często nie zdają sobie sprawy, że są w parku narodowym, gdzie priorytetem jest ochrona dzikiej przyrody – mówił w rozmowie z GW Jakub Brzosko, przewodnik tatrzański, ratownik TOPR i filmowiec.

Zaapelował również do turystów o świadome wyprawy w Tatry i niezapuszczanie się w rejony, w których można wyrządzić znaczną szkodę przyrodzie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta Wyborcza

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Bilety kolejowe na Pomorzu zdrożeją. Zła wiadomość dla podróżujących

Czytaj więcej >

Polska

TPN zamyka popularny szlak. Powodem niedźwiedź

Czytaj więcej >

Polska

Turystka utknęła podczas śnieżycy w drodze do Doliny Pięciu Stawów Polskich

Czytaj więcej >

Polska

Zagrożenie lawinowe w polskich górach. KPN zamyka dwa szlaki

Czytaj więcej >

Polska

Alert RCB w 6 województwach. Podróżni muszą zachować ostrożność

Czytaj więcej >

Polska

Zakopane. Policja aresztowała parę podróżującą z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów

Czytaj więcej >