Turysci.pl
Droga toaleta w Trójmieście

zdjęcie poglądowe/fot. libreshot.com/Public Domain Certification/https://creativecommons.org/licenses/publicdomain/

Wysokie ceny toalety w nadmorskim kurorcie

9 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Wysokie ceny nad morzem mogą dotyczyć nie tylko dań w restauracji, ale również toalet. Przekonała się o tym pani Agata, która weszła za potrzebą do jednego z lokali w Trójmieście. Musiała zapłacić 10 zł, a do tego została potraktowana w bardzo nieprzyjemny sposób przez obsługę.

Turyści na urlopach mogą wydać sporo pieniędzy nie tylko w restauracjach, ale także w toaletach. W ostatnim czasie w internecie pojawiło się wiele historii wczasowiczów, których zachwyciły lub przeraziły ceny w popularnych kurortach. Zwykle dotyczą one stawek w menu, panią Agatę jednak spotkało coś zaskakującego.

10 zł za skorzystanie z toalety w Trójmieście

Pani Agata opowiedziała portalowi trojmiasto.pl o nieprzyjemnej sytuacji, która spotkała ją w jednej z nadmorskich restauracji. Jak wynika z relacji, kobieta musiała pilnie skorzystać z toalety, weszła więc do najbliższego lokalu.

Jako że w środku nikogo nie było, poszła od razu do toalety, chcąc uregulować ewentualną płatność po wyjściu. Czekała ją jednak nieprzyjemna niespodzianka w postaci bardzo niemiłych pracowników restauracji.

Nie żyje 22-latek

22-latek utonął w Zatoce Gdańskiej. Wypoczywał na plaży w Stegnie

CZYTAJ DALEJ

Po wyjściu drogę zastąpić jej miało dwóch mężczyzn. Jak mówi pani Agata, mieli oni zapytać, czy jest analfabetką i nie potrafi czytać. Oświadczyli, że toaleta jest czynna tylko dla klientów. Na nic zdały się próby tłumaczenia, bo mężczyźni zaczęli z niej kpić, aż w końcu oświadczyli, że za skorzystanie z toalety należy się 10 zł.

Pani Agata uznała tę cenę za absurdalną i rzeczywiście trzeba przyznać, że jest ona bardzo wygórowana. Rzekomo jeden z mężczyzn miał jej zagrodzić nawet drogę i lekko odepchnąć, by nie mogła wyjść. Ostatecznie kobieta zapłaciła, choć zaznaczyła, że cała sytuacja była bardzo nieprzyjemna i stresująca.

Do sprawy odniósł się również menager restauracji. Dla trojmiasto.pl wyjaśnił, że taka sytuacja rzeczywiście miała miejsce, zaznaczył jednak, że nie miało dojść do żadnych rękoczynów. Powiedział też, że jego zdaniem cena jest odpowiednia, bowiem papier toaletowy, woda, środki do czyszczenia toalet czy płyny do dezynfekcji kosztują.

Ta historia może być przestrogą dla wszystkich turystów, zarówno tych wybierających się nad morze, jak i w inne części Polski. Zawsze upewniajmy się, jakie stawki obowiązują w lokalach, by minimalizować ryzyko tak nieprzyjemnych sytuacji.

Turyści prześcigają się w publikowaniu paragonów z wyjazdów

Urlopowiczów zaskakują jednak nie tylko ceny za toalety, ale również te za dania zamawiane w restauracjach. Na szczęście tu opinie są bardzo podzielone, bo część osób jest zachwycona znalezionymi okazjami, a inni trafili na tzw. paragony grozy, czyli horrendalnie drogie miejsca.

Jeden z turystów był zawiedziony ceną, którą przyszło mu zapłacić za obiad dla dwóch osób w Krynicy Morskiej. Jak poinformował portal Onet.pl, za turbota, flądrę, surówki, frytki oraz dwa piwa para zapłaciła ponad 107 zł. Zdaniem urlopowicza stawka ta była o wiele za wysoka i nieadekwatna do porcji posiłku.

Z kolei pozytywne zaskoczenie przeżył pan Rajmund, który swoim tanim i pysznym obiadem pochwalił się redakcji o2. Jemu w Trzęsaczu pod Rewalem udało się za obiad dla dwóch osób zapłacić jedynie 51,10 zł. Zaznaczył, że wraz z małżonką zjedli gulasz, żurek, pierogi ruskie, schab z ziemniakami i wypili piwo.

Jak widać, stawki w turystycznych kurortach są bardzo zróżnicowane i zależeć mogą od wielu czynników. Pamiętajmy, że ceny w lokalach znajdujących się blisko popularnych atrakcji zwykle są wyższe, podobnie jak w restauracjach polecanych i promowanych przez osoby znane.

Z drugiej strony uważnie czytajmy też menu, będąc na wakacjach. Ceny ryb często podawane są za 100 gram, podczas gdy na nasz talerz trafić może porcja nieco większa. Pomóc w zwalczeniu tego problemu może choćby wybór lokalu, który serwuje dania porcjowane.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

PKP uruchamia nowy rozkład jazdy

Polska

Od niedzieli zmiana kolejowego rozkładu jazdy. Ruszają wakacyjne połączenia

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >
Nie żyje polska podróżniczka

Polska

Nie żyje Krystyna Chojnowska-Liskiewicz. Legenda polskiego żeglarstwa

Czytaj więcej >