Turysci.pl
Zakopane po Sylwestrze Marzeń . To, co pozostawił po sobie tłum turystów, przeraża

youtube/TVP Info;

Zakopane po "Sylwestrze Marzeń". To, co pozostawił po sobie tłum turystów, przeraża

2 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska - Turyści

Mimo, że sylwestrowe szaleństwo dobiegło końca, po "Sylwestrze Marzeń" organizowanym przez TVP emocje dopiero opadają. W sieci ukazały się zdjęcia, na których pokazano, jak prezentuje się teren po imprezie, która zgromadziła około 30 tysięcy osób pod sceną. "Armagedon" - podsumowują internauci.

Choć miłośnicy imprez masowych na świeżym powietrzu mogą być zachwyceni "Sylwestrem Marzeń" w Zakopanem, na którym wystąpiły gwiazdy polskiej i światowej estrady, to po tegorocznej edycji pozostał już jedynie niesmak. To, co pozostawili po sobie turyści, zatrważa. Masa śmieci walająca się po chodnikach i wydeptany do ostatniego źdźbła trawy plac, na którym mieściła się scena to nie wszystko.

Zakopane sprząta po "Sylwestrze Marzeń"

Z informacji dostępnych w sieci, dowiadujemy się, że w szczytowym momencie pod sceną "Sylwestra Marzeń" organizowanego przez TVP było aż około 30 tysięcy osób. Drugie tyle przebywało w pobliżu tuż za barierkami. Choć z dopisującej frekwencji mogą cieszyć się organizatorzy, niestety mocno ucierpiała na niej polska stolica zimy. I choć mimo większość turystów już z niej wyjechała, akcje sprzątania terenu trwa w najlepsze.

Tysiące Polaków pozostawiło po sobie masę śmieci. Równina Krupowa wygląda jak prawdziwe pobojowisko, a po porastającej ją trawie nie ma prawie śladu. "Tygodnik Podhalański" pokazał w sieci, jak dzień po hucznym Sylwestrze organizowanym przez TVP prezentuje się teren imprezy oraz jego doprowadzanie do porządku.

Samolot miał opóźnienie, ale to nic straconego. Kwartet wokalny dał zaimprowizowany występ

Samolot miał opóźnienie, ale to nic straconego. Kwartet wokalny dał zaimprowizowany występ

CZYTAJ DALEJ

Widok po "Sylwestrze Marzeń" przeraża

Papierki, plastiki, resztki jedzenia, niedopałki i potłuczone szkło to tylko niektóre z rzeczy, jakie można znaleźć na terenie zabytkowego obiektu po sylwestrowej imprezie TVP, który obecnie przypomina pobojowisko. Oprócz Równiny Krupowej sytuacja prezentuje się równie fatalnie na samych Krupówkach i okolicznych ulicach.

Widząc to, co się dzieje burzą się nie tylko mieszkańcy Zakopanego, ale również wielu internautów. Wśród ich komentarzy nie brakuje słów krytyki skierowanych w stronę nie tylko turystów, których przerasta zachowanie czystości i posprzątanie po sobie, ale także władz miasta. Komentujący dziwią się, że świadomie godzą się na niszczenie części Tatrzańskiego Parku Narodowego.

- Śmieci to najmniejszy problem. Trawa jest całkowicie zrujnowana, a dopiero co była wykonana rekultywacja tego tzw. "zielonego serca" Zakopanego. Poniesiono potworne koszty. I tak co roku. Oburzające! - pisze jeden z komentujących.

- Zakopane jest częścią Tatrzańskiego Parku Narodowego. Może wreszcie dotrze do władz tego miasta, że to nie miejsce na takie imprezy - zaznacza kolejny.

- Zniszczyli to piękne kiedyś miasteczko. Dla górali tylko kasa się liczy! - burzy się następny użytkownik TikToka.

- Dlaczego władze miasta się na to godzą? - dziwi się inny użytkownik sieci.

Widząc to, jak wygląda część Zakopanego po Sylwestrze organizowanym przez TVP, można dyskutować nad tym, czy naprawdę był "jak z marzeń".

  1. Jak ominąć kolejkę na lotnisku? Prosty sposób, by zaoszczędzić czas

  2. Ryanair rozpoczął noworoczną promocję. Podróż w obie strony za mniej niż 200 zł

  3. Nowy zakaz na plażach Teneryfy. Ci, którzy nie podporządkują się regułom, muszą liczyć się z mandatem

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

fot. Pixabay/ PhotoMIX-Company

Zakopane to już przeżytek. W polskich górach znajdziemy znacznie lepsze miejsca na narty. Mamy 6 propozycji

Zakopane dawno temu zyskało miano "Zimowej stolicy Polski" i od tego czasu jest niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o kurorty narciarskie w Polsce. Jeżeli chcemy jednak uniknąć tłumów przy wyciągach, możemy wybrać inne miejsce.

Zobacz galerię >

źródło: onet.pl

Tagi:

Kamila Sabatowska - TuryściAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Polska

Słynna atrakcja turystyczna zamknięta do odwołania. W pobliżu grasuje dzikie zwierzę

Czytaj więcej >

Polska

Paragon grozy z taksówki w Zakopanem. "Był to jeden z najdroższych kursów w Polsce"

Czytaj więcej >

Polska

Nie tylko molo i droga. Jakie polskie słowa bywają kłopotliwe za granicą?

Czytaj więcej >

Polska

Turysta zobaczył cenę za publiczną toaletę na Krupówkach. Przesada to mało powiedziane?

Czytaj więcej >

Polska

Paczka z żywym prezentem. Celnicy pokazali, co znaleziono w przesyłce do Polski

Czytaj więcej >

Polska

IMGW wydaje alerty prawie dla całej Polski. Będzie biało, bardzo ślisko i wietrznie

Czytaj więcej >