Turysci.pl > Polska > Sylwester "last minute" w Zakopanem. Nawet kilkanaście tysięcy złotych za kilka nocy
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 19.12.2022 16:51

Sylwester "last minute" w Zakopanem. Nawet kilkanaście tysięcy złotych za kilka nocy

Sylwester last minute w Zakopanem
pixabay/drukarniagroszfeld, drozdzok

Wielu turystów nie wyobraża sobie sylwestra w innym miejscu niż Zakopane. Miejscowość pod Tatrami cieszy się dużym napływem przyjezdnych zwłaszcza podczas ferii, świąt oraz na przełomie starego i nowego roku. Okazuje się, że nie wszystkich stać na to, aby spędzić tegoroczną zabawę w górach. Sprawdziliśmy, ile kosztują noclegi "last minute". Ceny kwater w Zakopanem w Sylwestra są astronomiczne! 

Sylwester w górach to dla wielu Polaków już tradycja. Tłumy biją do podhalańskich ośrodków na wspaniały pobyt sylwestrowo-noworoczny. Dodatkowo ostatniego wieczoru w roku jest tam organizowana huczna impreza pod gołym niebem, gdzie występują artyści nie tylko z Polski, ale i zagranicy. Problemem są jednak ceny noclegów. Czy Sylwester w Zakopanem to impreza tylko dla bogaczy? Sprawdziliśmy, ile przyjdzie nam zapłacić za kwaterę, jeśli nie zabukowaliśmy go z wyprzedzeniem.

Sylwester "last minute" w Zakopanem - ceny potrafią zszokować

Już od kilku lat Zakopane to jeden z najchętniej obieranych kierunków przez turystów, którzy mają ochotę przywitać Nowy Rok w otoczeniu gór. Nie ma się co dziwić, bowiem zaśnieżony krajobraz dodaje wiele uroku. Jednak z roku na rok, ceny za noclegi w okresie okołoświątecznym i noworocznym sprawiają, że podróżni łapią się za głowy i wybierają tańszy wariant.

Jedna z internautek zwróciła się do redakcji Onetu i opowiedziała historię poszukiwania noclegu w polskiej stolicy zimy na Sylwestra. Mimo że ofert przeglądała regularnie już od kilku dobrych tygodni, ceny zwaliły ją z nóg.

- Nie ukrywam, że nie mogłam uwierzyć własnym oczom, kiedy zobaczyłam te ceny. Ostatecznie zarezerwowałam mini "apartament" za ponad 1,3 tys. zł. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby standard, choć w minimalnym stopniu, odpowiadał cenie. Tymczasem za takie pieniądze wynajęłam małe mieszkanko ze starym piecykiem gazowym i meblościanką. Zamiast łóżka - rozkładana sofa. Jedynym plusem jest lokalizacja, bo mieszkanie położone jest w samym centrum miasta - napisała internautka.

Zakopane
pixabay/drukarniagroszfeld

Nawet kilkanaście tysięcy złotych za kilka nocy

Im bliżej sylwestrowej nocy, tym ceny za wynajem pokoju, apartamentu lub domku jeszcze bardziej wzrastają. Choć mogłoby się wydawać, że im dalej od centrum, ceny powinny spadać, bardzo trudno znaleźć taką ofertę, zwłaszcza na ostatnią chwilę.

Niestety, inflacja dotarła również tam i w porównaniu do zeszłego roku ceny wzrosły o około 20 proc., a tuż przed samym sylwestrowym wieczorem zdrożeją jeszcze bardziej, jeśli w ogóle pozostaną dostępne.

Sprawdziliśmy dostępne oferty na dzień 19 grudnia br. i okazało się, że jedna z najtańszych opcji dla dwóch dorosłych osób w terminie 30 grudnia - 1 stycznia to pokój z balkonem i wspólną łazienką za 1052 zł.

1052
booking.com

Dwie noce w tym samym terminie, w nieco dalej położonym obiekcie kosztują 1118 zł. Tam na gości czeka prywatna łazienka, jedno podwójne lub dwa pojedyncze łóżka i parking na posesji w cenie.

1118
booking.com

Ze znacznie wyższymi cenami muszą natomiast godzić się turyści chcący zatrzymać się w apartamencie. Najtańszy z nich, do którego udało nam się dotrzeć to koszt z rzędu 2264 zł.

2264
booking.com

Bardziej wymagający turyści muszą sięgnąć znacznie głębiej do portfela. Oferty mniej więcej ze środka listy dostępnych noclegów kosztują około 4 tysięcy za dwie noce dla dwóch dorosłych osób.

3724
booking.com

Najdroższy dostępny apartament, do którego udało nam się dotrzeć to wynajem za aż 12 650 zł. Goście zatrzymujący się w tym miejscu mają do dyspozycji dwupoziomową przestrzeń z trzema sypialniami z wanną z hydromasażem i widokiem na góry.

12650
booking.pl
  1. Rzadkie zjawisko nad Tatrami. Chmury soczewkowate zasnuły niebo, "Wyglądają jak UFO"

  2. Czy będzie śnieg na Święta? Wstępna prognoza pogody na Boże Narodzenie 2022

  3. Rzymskie Koloseum odsłania kolejne tajemnice. Jakie zwierzęta toczyły walki na arenie?

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

źródło: onet.pl; podroze.gazeta.pl; booking.com