Turysci.pl
Wenecja

fot. Pixabay/ jpeter2

Wysokie kary dla turystów w Wenecji. Ich zachowanie odbierane jest jako chuligańskie

23 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wenecja surowo karze turystów, którzy zachowują się w sposób nieodpowiedni w miejscach publicznych. W wyniku zwiększonego zainteresowania przyjazdem do miasta notuje się coraz więcej zachowań odbieranych za chuligańskie.

Wenecja jest jednym z najczęściej odwiedzanych włoskich miast, również wśród zagranicznych turystów. Niestety, nie wszyscy przyjezdni potrafią się zachować w tym historycznym miejscu.

Wenecja walczy z wybrykami turystów

- Grzywnę w wysokości 150 euro otrzymał francuski turysta, który pływał na desce z wiosłem po Canal Grande - poinformowała w komunikacie dla mediów wenecka straż miejska.

Nie jest to jednak jedyny wybryk zagranicznych turystów, który skutkował wysoką karą. Dwie Niemki, które opalały się w samych kostiumach w historycznym centrum będą musiały zapłacić po 250 euro.

Kary po 100 euro otrzymali również dwaj Czesi, z których jeden pędził przez wąskie uliczki Wenecji rowerem, a drugi - na hulajnodze.

Lokalne władze od lat stanowczo przeciwwstawiają się wszelkim chuligańskim wybrykom. Wśród nich wyliczają skoki z mostów do Canal Grande czy chodzenie po mieście w strojach plażowych.

Pandemia i wielomiesięczne zamknięcie na turystów nie sprawiły jednak, że miejscowe służby łagodniej podchodzą do osób łamiących przepisy. Wręcz przeciwnie - oczekuje się od nich godnego i przyzwoitego zachowania.

Wenecja jest miastem, które każdego roku odwiedza około 30 milionów turystów. Położona jest na bagnistych wysepkach Adriatyku, które razem tworzą zespół mostów oraz kanałów.

Architektura miasta oraz jego nietypowe położenie sprawiły, że Wenecja w całości została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Dziennik

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Wybuch w ukraińskich Karpatach. Dwie osoby nie żyją, pięć osób jest rannych

Czytaj więcej >

Europa

Polska turystka biła swojego męża podczas wakacji. Obsługa hotelu wezwała policję

Czytaj więcej >

Europa

Słowacja wprowadza nowe obostrzenia w Tarach. Dotyczą schronisk i wyciągów

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia zniosła obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >