Turysci.pl
pogoda

fot. Pixabay/ sethink

IMGW ostrzega przed burzami w Sudetach i Beskidzie Żywieckim. Nad morzem już się zaczęły

22 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pogoda na wtorek zapowiada się burzowo. Jak przekazał IMGW, możliwe są one dzisiaj niemal w całym kraju. Wydano ostrzeżenia pierwszego oraz drugiego stopnia przed burzami i upałami.

Po kilku dniach upałów i pełnego słońca pogoda zmieni się dzisiaj diametralnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami i upałami.

Pogoda we wtorek będzie burzowa

IMGW rano wydało ostrzeżenia przed burzami oraz upałami. Jak czytamy w komunikacie na Twitterze, mogą one wystąpić w niemal całej Polsce. Dodatkowo będą im towarzyszyć porywy wiatru do 80-100 km/h.

- Burzom będą towarzyszyć opady ulewne do 30 mm, punktowo do 50 mm. Gdzieniegdzie grad, przeważnie 1-2 cm średnicy, jednak lokalnie możliwy jest grad o średnicy około 4-5 cm - ostrzega IMGW.

Alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem obowiązują w województwach: dolnośląskim, opolskim i w zachodniej części pomorskiego.

Pozostałe regiony objęte zostały ostrzeżeniem drugiego stopnia przed upałami. Ponadto dla województw warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i wschodniej części województwa pomorskiego wydano pomarańczowe alerty przed burzami.

IMGW przed godziną 8 poinformował również o burzach występujących w pasie: Łeba - Bory Tucholskie po Bydgoszcz. Jak ostrzegają, są one możliwe także w Sudetach i Beskidzie Żywieckim.Ostrzeżenia meteorologiczne dotyczą również miejscowości nadmorskich oraz regionów górskich. Dlatego turyści szczególnie powinni zachowywać ostrożność, a w razie potrzeby przełożyć swoje wyjazdy. Burze mają utrzymać się co najmniej do końca tygodnia.

- Podczas burzy szczególnie niebezpieczne jest przebywanie na graniach, na szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia (łańcuchy, klamry itp.) oraz w okolicy cieków wodnych - ostrzega Tatrzański Park Narodowy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: IMGW

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >

Polska

TPN ostrzega przed niedźwiedziami. Zwierzęta podchodzą coraz bliżej osiedli

Czytaj więcej >

Polska

Ojciec zabrał 12-latkę na Orlą Perć. „Dziecko bardzo się bało i czuło się niepewnie"

Czytaj więcej >