Turysci.pl
Włoska wyspa wolna od covid-19

fot. pixabay.com/Peggy_Marco

Włoska wyspa pokonała COVID-19. Będzie hitem wakacji?

10 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Włoska wyspa Capri ogłosiła, że jest wolna od koronawirusa. W weekend informację tę potwierdził Vincenzo De Luca, szef władz całego regionu Kampania. Sukces ogłoszono po tym, jak dobiegła końca akcja szczepienia całego społeczeństwa wyspy.

  • Władze Capri ogłosiły pokonanie COVID-19. Jak poinformowali podczas konferencji prasowej, wszyscy mieszkańcy przyjęli szczepionkę

  • Włochy już od dłuższego czasu prowadzą akcję szczepień na wyspach popularnych wśród turystów z zagranicy

  • Kolejnym miejscem, które stanie się wolne od koronawirusa we Włoszech, jest wyspa Ischia

Vincenzo De Luca ogłosił w weekend, że wyspa Capri, znajdująca się na Morzu Tyrreńskim w Zatoce Neapolitańskiej, jest wolna od COVID-19. Jest to kolejny krok w realizacji planu włoskiego rządu, dzięki któremu lokalna turystyka ma zacząć przyciągać podróżnych z zagranicy i odrabiać straty wywołane pandemią.

Wyspa Capri wolna od COVID-19

Przewodniczący lokalnych władz przyznał na konferencji prasowej, że w ostatnim czasie udało się zaszczepić wszystkich mieszkańców Capri. Podkreślił, że działanie to było niezbędne, żeby rozpocząć odrabianie strat wywołanych w tej branży przez pandemię.

Masowe szczepienia na Capri nie są przypadkiem. Ta część Włoch cieszy się w ostatnich latach szczególną popularnością wśród turystów. Znana jest ze wspaniałych widoków oraz lubianych przez przyjezdnych restauracji. Jej cechą charakterystyczną jest wzniesienie Monte Solaro, na szczycie którego zobaczyć można ruiny zamku.

Andrzej Gut-Mostowy o dofinansowaniach do testów

Andrzej Gut-Mostowy: Paszporty szczepionkowe pomogą polskiej turystyce

CZYTAJ DALEJ

Podczas wystąpienia De Luca ogłosił również, że kolejną wyspą, na której szczepionkę otrzymają wszyscy mieszkańcy, będzie Ischia. Dalej taka sama akcja ma mieć miejsce w rejonach Cilento oraz Sorrento.

Włoska wyspa wolna od covid-19

Wyspa Capri, szczyt Monte Solaro/fot. flickr.com/dr_tr/CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Masowe szczepienia na włoskich wyspach

Szczepienie mieszkańców wyspy Capri jest częścią zorganizowanej akcji, prowadzonej przez rząd Włoch. Już na początku kwietnia w mediach pojawiły się informacje, że tamtejsi politycy chcą stworzyć miejsca całkowicie bezpieczne dla podróżnych, by zacząć przyciągać zagranicznych turystów.

Od 15 maja Włochy mają otworzyć granice, dlatego też akcja szczepień przyśpiesza. Zgodnie z informacjami, które przedostały się do mediów, oprócz Capri, Ischii, Cilento oraz Sorrento, preparat ma być priorytetowo podawany jeszcze mieszkańcom Ponzy, Elby, Procidii, Pantellerii oraz Wysp Liparyjskich.

Szczepień domagają się również mieszkańcy turystycznych miast znajdujących się na kontynencie. Niemiecki Handelsblatt informował niedawno, że gubernatorzy Sardynii oraz Sycylii chcą zwiększenia priorytetu ich regionów. Wskazują, że promowanie wysp jako „bezpiecznych azylów" może przynieść przykry skutek zmniejszenia liczby turystów w innych miejscach.

Na razie jednak włoskie władze nie sugerują, by miało dojść do zmiany planu. W mediach politycy bezustannie zapewniają, że do turystycznego otwarcia granic dojdzie zgodnie z planem i jeszcze przed czerwcem sytuacja epidemiczna będzie opanowana, a na podróżnych czekać będą bezpieczne sposoby na wypoczynek.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Radio ZET

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >

Europa

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

Czytaj więcej >

Europa

Austria zaostrza restrykcje. Wracają maseczki, będą ograniczenia dla niezaszczepionych

Czytaj więcej >