Turysci.pl
183244103 3962168230497831 5453157290086353678 n

fot. Beskidzkie WOPR Oddział Rejonowy w Żywcu

Interwencja WOPR na Jeziorze Żywieckim. Trójka żeglarzy znalazła się w wodzie

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Na Jeziorze Żywieckim doszło wczoraj do dwóch interwencji WOPR. Ratownicy udzielili pomocy 3-osobowej załodze łodzi typu Omega, która znalazła się w wodzie i załodze łodzi żaglowej typu katamaran, która próbowała im pomóc.

Jezioro Żywieckie cieszy się bardzo dużą popularnością wśród żeglarzy. Zdarza się, że dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji, przy których konieczna jest interwencja Beskidzkiego WOPR. Podobnie było w minioną sobotę.

Akcja ratowników na Jeziorze Żywieckim

Wczoraj około godziny 13:30 dyspozytor Beskidzkiego WOPR przyjął zgłoszenie o wywróconej łodzi typu Omega. Jak przekazała osoba wzywająca pomoc, 3 członków załogi znalazło się w wodzie.

Do akcji wyruszyło 2 ratowników Beskidzkiego WOPR Oddział Rejonowy w Żywcu, którzy dotarli na miejsce łodzią ratowniczą.

Załoga została podjęta na pokład łodzi ratowniczej. Mocno wychłodzeni, zostali zabezpieczeni termicznie i odstawieni do przystani Klub Żeglarski „Halny" Bielsko-Biała.

GOPR Krzysiek

Ratownik Krzysiek wielokrotnie wspierał GOPR, teraz sam potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka na leczenie

CZYTAJ DALEJ

- Przestrzegamy wszystkich żeglarzy przed dynamicznie zmieniające się warunkami pogodowymi nad Jeziorem Żywieckim oraz przypominamy o obowiązku zakładania kamizelek ratunkowych - pisze oddział żywiecki WOPR na swoim Facebooku.

Również wczoraj ratownicy WOPR pomagali załodze łodzi typu katamaran. Podczas próby pomocy żeglarzom z przewróconej łodzi doszło do zerwania jednej z want. Jest to linia służąca do bocznego usztywnienia masztu.

Bez tej części kontynuowanie żeglugi nie było możliwe. Załogę udało się jednak bezpiecznie odholować do brzegu przy „Przystani na Zaporze”.

Przypomnijmy, że numer alarmowego Beskidzkiego WOPR to 604 900 300. Przed wypłynięciem na jezioro należy pamiętać o sprawdzeniu warunków pogodowych oraz zaopatrzeniu się w kamizelki ratunkowe.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: WOPR

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >