Turysci.pl
tatry (1)

Fot. Facebook/ Tygodnik Podhalański.

Kolejki do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Turyści korzystają ze słonecznej pogody

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Tatry przeżywają prawdziwe oblężenie. Piękna pogoda zachęciła turystów do wyjścia na szlaki. Przed kasami Tatrzańskiego Parku Narodowego ustawiają się długie kolejki. Zdjęcia udostępnił na swojej stronie Tygodnik Podhalański.

Gdy tylko zza chmur wyjrzy słońce, w Tatry wychodzą tłumy turystów. Nie inaczej jest w tę słoneczną niedzielę. Przed kasami TPN ustawiają się długie kolejki.

Kolejki przed kasami w Tatrach

Jak przekazał Tygodnik Podhalański, tłumy turystów można spotkać pod reglami. Na portalu opublikowane zostały zdjęcia kolejki do kasy biletowej u wylotu Doliny Strążyskiej.

Również w innych miejscach swoje trzeba odczekać, zanim wejdzie się na szlak. Tłumy pojawiły się także na Kopieńcu.

W wyższych partiach Tatr ostatnie chwile zimy

Tatrzański Park Narodowy poinformował w dzisiejszym komunikacie turystycznym, że w wyższych partiach gór pokrywa śnieżna jest zróżnicowana.

183244103 3962168230497831 5453157290086353678 n

Interwencja WOPR na Jeziorze Żywieckim. Trójka żeglarzy znalazła się w wodzie

CZYTAJ DALEJ

W wielu miejscach śnieg jest mokry i grząski. Nad ranem i w miejscach zacienionych może jednak być twardy. Co ważne, starszy śnieg został pokryty cienką warstwą świeżego, a miejscami jest on wytopiony do warstwy skał.

TPN przypomina, że poruszanie się po górach w takich warunkach wymaga odpowiedniego doświadczenia, a także umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego oraz dostosowania trasy do aktualnie panujących warunków.

Należy zaopatrzyć się również w odpowiedni sprzęt zimowy, taki jak raki, czekan, kask, lawinowe ABC. Bardzo ważna jest również umiejętność prawidłowego posługiwania się nim.

Natomiast na niżej położonych szlakach oraz drogach prowadzących do schronisk śnieg zdążył już wytopić się już całkowicie. W niektórych miejscach wciąż może jednak zalegać mokry, często ubity śnieg. Błoto pośniegowe oraz kałuże występują na wielu szlakach.

TPN apeluje o niewchodzenie na tafle tatrzańskich stawów. Zalegający na nich przez całą zimę lód zaczął bowiem rozmarzać.

Utrudnienia z powodu powalonych drzew występują na szlaku turystycznym pomiędzy Halą Gąsienicową a Równią Waksmundzką.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Tygodnik Podhalański, TPN

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Tłumy na Giewoncie w drugą sobotę października. Zdjęcie w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Nietrzeźwi turyści zgubili się w Beskidach. Interweniował GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Mieszkańcy Szczawnicy skarżą się na zachowanie turystów

Czytaj więcej >

Polska

Zdjęcia "Tatrzańskiej Niagary" robią furorę. TPN jednak ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Wiatr fenowy w Tatrach. Nad górami utworzył się charakterystyczny wał

Czytaj więcej >

Polska

Awantura na pokładzie samolotu do Gdańska. Obsługa przywiązała pasażera do fotela

Czytaj więcej >