Turysci.pl
sprzątanie

fot. Google Maps (screen)

Wielka akcja sprzątania pod Babią Górą

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Babia Góra jest szczytem, na który chętnie wchodzą tłumy turystów z całej Polski. Niestety, wielu z nich pozostawia po sobie górę śmieci. Okoliczne gminy z okazji Światowego Dnia Ziemi zaangażowały się w wielkie sprzątanie. Akcja wystartowała dzisiaj i potrwa do 24 kwietnia.

Babia Góra jest jednym z najpiękniejszych polskich szczytów, jednak przybywający tam turyści z roku na rok pozostawiają po sobie sterty śmieci. Okoliczne gminy zorganizowały więc wielką akcję sprzątania najbliższej okolicy.

Sprzątanie pod Babią Górą z okazji Światowego Dnia Ziemi

Gmina Lipnica Wielka zwraca uwagę, że produkcja śmieci z roku na rok rośnie. Dzięki segregacji i poddaniu odpadów recyklingowi można jednak dać śmieciom „drugie życie”. Dlatego właśnie powstała inicjatywa sprzątania świata.

Gdy zaczyna się wiosna, spod śniegu wychodzą na wierzch śmieci, które od kilku miesięcy zalegały pod białą pokrywą. Dlatego właśnie gmina Lipnica Wielka zaprasza do współpracy grupy społeczne, mieszkańców gminy, a także wszystkie osoby, którym na sercu leży piękno tej okolicy.

Gmina zapewnia uczestnikom akcji rękawiczki jednorazowe oraz worki zielone na szkło, żółte na metale i tworzywa sztuczne oraz niebieskie na papier. Są one do odebrania w urzędzie gminy w pokoju nr 1.

Lotnisko Chopina - nagranie

Tłum podróżnych łamiących obostrzenia na Lotnisku Chopina

CZYTAJ DALEJ

Akcja rozpoczęła się już dzisiaj, czyli 21 kwietnia i potrwa do 24 kwietnia. Wypełnione worki z posegregowanymi odpadami można składać w specjalnych punktach:

  • Murowanica – plac przy OSP,

  • Centrum – plac przy OSP,

  • Przywarówka – plac przy OSP,

  • Skoczyki – plac przy szkole

  • W Kiczorach na placu przed szkołą.

Organizatorzy przypominają, żeby pod żadnym pozorem nie dotykać strzykawek ani innych ostrych przedmiotów, środków medycznych, materiałów opatrunkowych i prezerwatyw. Podczas sprzątania należy również pamiętać o zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Problem śmieci pojawia się niestety w całej Polsce, a w okresie pandemii koronawirusa zaczął dodatkowo narastać. Niedawno pisaliśmy o pozostawieniu sterty odpadów w parku narodowym. Winowajcę zdradził wówczas jeden szczegół.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gmina Lipnica Wielka

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >