Turysci.pl
Wakacje za granicą będą możliwe, twierdzi ECTAA

Muntzir_Mehdi

ECTAA: Branża jest gotowa do wznowienia ruchu turystycznego na wakacje 2021

9 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Tegoroczne wakacje na terenie Europy mogą przebiegać sprawnie i w miarę swobodnie. Takie zdanie przedstawiła Europejska Organizacja Biur Podróży i Agentów Turystycznych ECTAA we wtorkowym oświadczeniu. Jednostka podkreśla, że „wszystkie warunki zostały spełnione, by móc bezpiecznie podróżować tego lata". Eksperci wskazują na odpowiednie przygotowanie branży do trwającej sytuacji pandemicznej.

  • ECTAA we wtorek 9 marca wydała opinię, zgodnie z którą branża turystyczna jest gotowa na organizację bezpiecznych podróży po Europe jeszcze tego lata

  • Eksperci wskazali, że sytuacja jest podobna do ubiegłorocznej, jednak tym razem sektor turystyczny broni się programami szczepień oraz ochroną osób najbardziej narażonych na zakażenie

  • Prezes ECTAA podkreśla, że stworzyć trzeba wspólny, europejski plan podróży, by turyści wiedzieli, czego mogą się spodziewać podczas wyjazdów

Wakacje w czasie pandemii wyglądają zupełnie inaczej niż te, które pamiętamy z letniego sezonu w 2019 roku. Obecnie, planując podróż, wziąć pod uwagę trzeba obostrzenia pandemiczne, przepisy sanitarne oraz zasady obowiązujące turystów przekraczających granice różnych krajów. Zdaniem Europejskiej Organiacji Biur Podróży i Agentów Turystycznych ECTAA, mimo wszystko branża jest gotowa na uruchomienie podróży wakacyjnych w 2021 roku.

ECTAA: sektor turystyczny jest gotowy na wakacje

We wtorek 9 marca ECTAA opublikowała na swojej stronie internetowej dokument przedstawiający stanowisko Organizacji ws. tegorocznych podróży w sezonie wakacyjnym. Wynika z niego wyraźnie, że eksperci są dobrej myśli i chcą, by podróże po Europie były możliwe.

Sytuacja nie różni się od tej sprzed roku, gdy podróże i całą turystyka zostały wstrzymane, ale tym razem to my rozdajemy karty i możemy odwrócić tę sytuację. Wprowadzane są programy szczepień [...], proces testowania staje się coraz bardziej wydajny, do tego stopnia, by pomóc w przypadku podróży na dużą skalę – czytamy w treści oświadczenia.

chiny chcą wprowadzić paszporty szczepionkowe

Chiny wprowadzają „paszporty szczepionkowe". Mają uprawniać do podróży międynarodowych

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

W dalszej części eksperci podkreślają, że przedsiębiorstwa turystyczne wprowadzają również rygorystyczne protokoły BHP, co ma zagwarantować turystom bezpieczne spędzenie wakacji.

Opinia Europejskiej Organizacji Biur Podróży i Agentów Turystycznych jest niezwykle ważną wiadomością dla wszystkich urlopowiczów, planujących wyjazdy międynarodowe. Miejmy nadzieję, że będzie to krok w kierunku odmrażania europejskiej branży podróżniczej.

Wystarczy teraz tylko połączyć kropki i ustalić wspólny, europejski plan wznowienia ruchu turystycznego. Zarówno podróżni, jak i cały przemysł turystyczny, potrzebują pespektywy wskazującej, na jakich zasadach będzie można wznowić podróże [po Europie - przyp. red.] – czytamy słowa prezesa ECTAA, Pawła Niewiadomskiego.

Europa powinna wspólnie odmrażać turystykę

Organizacja w opublikowanym dokumencie podkreśla, że wspólny plan powinien zostać opracowany w oparciu o świadectwa zdrowia oraz testy na COVID-19. Podkreślono też znaczenie stałej komunikacji z opinią publiczną.

Komunikacja z opinią publiczną ma kluczowe znaczenie dla przywrócenia zaufania podróżnych – czytamy.

Na koniec prytoczono wyniki badań Instytutu Roberta Kocha, gdzie udało się ustalić, że zorganizowane wycieczki wakacyjne miały niewielki wpływ na wzrost zachorowalności.

To dowód na to, że podróże zorganizowane są bezpieczne, potrzebujemy jednak warunków ramowych, aby rozpocząć podróżowanie w oparciu o testy i wykorzystywanie certyfikatów zdrowia – podkreśla prezes ECTAA.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: ECTAA

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Portugalia zniosła obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >