Turysci.pl
Wakacje za granicą będą możliwe, twierdzi ECTAA

Muntzir_Mehdi

ECTAA: Branża jest gotowa do wznowienia ruchu turystycznego na wakacje 2021

9 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Tegoroczne wakacje na terenie Europy mogą przebiegać sprawnie i w miarę swobodnie. Takie zdanie przedstawiła Europejska Organizacja Biur Podróży i Agentów Turystycznych ECTAA we wtorkowym oświadczeniu. Jednostka podkreśla, że „wszystkie warunki zostały spełnione, by móc bezpiecznie podróżować tego lata". Eksperci wskazują na odpowiednie przygotowanie branży do trwającej sytuacji pandemicznej.

  • ECTAA we wtorek 9 marca wydała opinię, zgodnie z którą branża turystyczna jest gotowa na organizację bezpiecznych podróży po Europe jeszcze tego lata

  • Eksperci wskazali, że sytuacja jest podobna do ubiegłorocznej, jednak tym razem sektor turystyczny broni się programami szczepień oraz ochroną osób najbardziej narażonych na zakażenie

  • Prezes ECTAA podkreśla, że stworzyć trzeba wspólny, europejski plan podróży, by turyści wiedzieli, czego mogą się spodziewać podczas wyjazdów

Wakacje w czasie pandemii wyglądają zupełnie inaczej niż te, które pamiętamy z letniego sezonu w 2019 roku. Obecnie, planując podróż, wziąć pod uwagę trzeba obostrzenia pandemiczne, przepisy sanitarne oraz zasady obowiązujące turystów przekraczających granice różnych krajów. Zdaniem Europejskiej Organiacji Biur Podróży i Agentów Turystycznych ECTAA, mimo wszystko branża jest gotowa na uruchomienie podróży wakacyjnych w 2021 roku.

ECTAA: sektor turystyczny jest gotowy na wakacje

We wtorek 9 marca ECTAA opublikowała na swojej stronie internetowej dokument przedstawiający stanowisko Organizacji ws. tegorocznych podróży w sezonie wakacyjnym. Wynika z niego wyraźnie, że eksperci są dobrej myśli i chcą, by podróże po Europie były możliwe.

Sytuacja nie różni się od tej sprzed roku, gdy podróże i całą turystyka zostały wstrzymane, ale tym razem to my rozdajemy karty i możemy odwrócić tę sytuację. Wprowadzane są programy szczepień [...], proces testowania staje się coraz bardziej wydajny, do tego stopnia, by pomóc w przypadku podróży na dużą skalę – czytamy w treści oświadczenia.

chiny chcą wprowadzić paszporty szczepionkowe

Chiny wprowadzają „paszporty szczepionkowe". Mają uprawniać do podróży międynarodowych

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

W dalszej części eksperci podkreślają, że przedsiębiorstwa turystyczne wprowadzają również rygorystyczne protokoły BHP, co ma zagwarantować turystom bezpieczne spędzenie wakacji.

Opinia Europejskiej Organizacji Biur Podróży i Agentów Turystycznych jest niezwykle ważną wiadomością dla wszystkich urlopowiczów, planujących wyjazdy międynarodowe. Miejmy nadzieję, że będzie to krok w kierunku odmrażania europejskiej branży podróżniczej.

Wystarczy teraz tylko połączyć kropki i ustalić wspólny, europejski plan wznowienia ruchu turystycznego. Zarówno podróżni, jak i cały przemysł turystyczny, potrzebują pespektywy wskazującej, na jakich zasadach będzie można wznowić podróże [po Europie - przyp. red.] – czytamy słowa prezesa ECTAA, Pawła Niewiadomskiego.

Europa powinna wspólnie odmrażać turystykę

Organizacja w opublikowanym dokumencie podkreśla, że wspólny plan powinien zostać opracowany w oparciu o świadectwa zdrowia oraz testy na COVID-19. Podkreślono też znaczenie stałej komunikacji z opinią publiczną.

Komunikacja z opinią publiczną ma kluczowe znaczenie dla przywrócenia zaufania podróżnych – czytamy.

Na koniec prytoczono wyniki badań Instytutu Roberta Kocha, gdzie udało się ustalić, że zorganizowane wycieczki wakacyjne miały niewielki wpływ na wzrost zachorowalności.

To dowód na to, że podróże zorganizowane są bezpieczne, potrzebujemy jednak warunków ramowych, aby rozpocząć podróżowanie w oparciu o testy i wykorzystywanie certyfikatów zdrowia – podkreśla prezes ECTAA.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: ECTAA

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >