Turysci.pl Polska W Ciechocinku mieszkańcy wyszli na ulice. Nowy, śmierdzący problem odczują też turyści
Fot.Facebook/Moje Miasto Ciechocinek

W Ciechocinku mieszkańcy wyszli na ulice. Nowy, śmierdzący problem odczują też turyści

9 sierpnia 2024
Autor tekstu: Angelika Czarnecka

Ciechocinek od lat jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez kuracjuszy. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niebawem może przyjeżdżać tam mniej gości, a to za sprawą ogłoszonego przez miasto pomysłu. Mowa o rozbudowie oczyszczalni ścieków. Mieszkańcy są oburzeni.

Nowy pomysł w Ciechocinku. Uzdrowisko może na tym wiele stracić

Ciechocinek to popularne uzdrowisko na mapie Polski , do którego co roku przybywa nawet 250 tys. turystów. Warto zaznaczyć, że samych mieszkańców jest 10 tys. Nowy pomysł miasta może bardzo źle wpłynąć na tamtejszą turystykę.

Przy ul. Sportowej , w pobliżu istniejącej już oczyszczalni ścieków ma powstać kompostownia z biogazownią. Zaledwie kilkaset metrów dalej znajdują się budynki mieszkalne oraz tężnie solankowe. Mieszkańcy mają mnóstwo zastrzeżeń i wskazują, że nieprzyjemne zapachy mocno wpłyną na komfort ich życia.

Mieszkańcy Ciechocinka protestują

Mieszkańcy miasta doskonale wiedzą, jakie skutki przyniesie nowa inwestycja. - Jest realne zagrożenie, że odór, który będzie się tam wytwarzał, rozniesie się prosto w stronę naszych tężni solankowych, jak i pobliskich sanatoriów - powiedział Tadeusz Kofel, przedstawiciel grupy protestującej w rozmowie z tokfm.pl.

Wielu już teraz skarży się na zapach z oczyszczalni ścieków. Rozbudowa jedynie wszystko spotęguje, przez co uzdrowisko może stać się mniej atrakcyjne dla turystów. Władze miasta jednak uspokajają. - To, co chcemy wprowadzić, ma zmniejszyć ryzyko odorowości. De facto ma to wyjść mieszkańcom na plus, a nie na minu - poinformował Jarosław Jucewicz, burmistrz Ciechocinka.

Ile jest sanatorium w Ciechocinku?

Ciechocinek leży w województwie kujawsko-pomorskim . Znajdują się tam głównie szpitale uzdrowiskowe, sanatoria , ośrodki wypoczynkowe czy zakłady przyrodolecznicze. W przypadku sanatoriów turyści mają szereg wielu możliwości, bowiem miejscowość liczy aż 30 obiektów sanatoryjnych. Do dobrodziejstw regionu zaliczyć można wody lecznicze: jodkowe, borowe, bromkowe, żelaziste i chlorkowo-sodowe.

Za: tokfm.pl

Czytaj też: Polacy szturmują stragany w poszukiwaniu tej pamiątki. To nowy hit wakacji

Ogromne rozczarowanie w Zakopanem. Polacy oburzeni nową atrakcją. “Koszmarny pomysł”
Arabski turysta nie miał pojęcia, na co się pisze. Nagranie z Zakopanego podbija sieć
Obserwuj nas w
autor
Angelika Czarnecka

Dziennikarka z kilkuletnim doświadczeniem w polskich mediach i absolwentka kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Miłośniczka włoskich regionów. Uwielbiam dzielić się wskazówkami dotyczącymi budżetowego podróżowania po świecie.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl
turystyka Lotniska i linie lotnicze polska świat poradnik podróżnika quizy