USA Wielki KanionFot. Pexels.com @Lukas Kloeppel (zdjęcie ilustracyjne)

Wielki Kanion, USA. Jeden z cudów natury, który trzeba zobaczyć

Wielki Kanion Kolorado to chluba USA. Niesamowite dzieło natury przyciąga podróżnych z całego świata. Wczasowicze do dzisiaj podziwiają ten przepiękny obiekt. Warto zobaczyć go chociaż raz w życiu. Powstała tam specjalna platforma widokowa dla turystów, którzy chcą cieszyć się tymi widokami. Widzieliście kiedyś Wielki Kanion?

USA to kraj, który przyciąga turystów z różnych powodów. Niektórzy chcą poczuć niesamowity klimat Nowego Jorku, inni uwielbiają gorące plaże na Florydzie. W Stanach Zjednoczonych Ameryki coś dla siebie znajdą miłośnicy sportu, jedzenia i sztuki. Jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów jest też Wielki Kanion Kolorado. Mieliście kiedyś okazję zobaczyć go na własne oczy?

Wielki Kanion Kolorado to nieprawdopodobne dzieło natury, które możemy znaleźć w USA – dokładnie w miejscu przełomu rzeki Kolorado przez Płaskowyż Kolorado w stanie Arizona. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ekspertów za początek tego obiektu uznaje się niewielką staję z motelem i przystanią dla łodzi – Lee’s Ferry. Punkt ten znajduje się około 12 km od miejscowości Page.

Wielki Kanion Kolorado przyciąga do USA mnóstwo wczasowiczów

Znajdujący się w USA Wielki Kanion Kolorado pełen jest niesamowitych miejsc. Jego najgłębszy punkt znajduje się 1857 metrów poniżej krawędzi, natomiast szerokość waha się od 800 metrów do nawet 29 kilometrów. W tym obszarze mieści się Park Narodowy Wielkiego Kanionu.

Po raz pierwszy ochroną objęto ten region w 1893 roku. Wówczas ustalono tam rezerwat leśny. Ze względu na niezwykłe znaczenie naukowe w 1908 roku sam prezydent Roosevelt wyznaczył w tym miejscu pomnik narodowy. Dekadę później teren przekształcono w park narodowy.

W tym kierunku podróżują wczasowicze z całego świata. Którzy mogą podziwiać niezwykłe piękno parku ze specjalnej platformy widokowej Skywalk. Obiekt został otwarty w 2007 roku i znajduje się ponad 20 metrów od krawędzi urwiska. Wybudowanie szklanego tarasu kosztowało około 30 milionów dolarów. Tylko w 2016 roku Park Narodowy Wielkiego Kanionu odwiedziło 6 milionów turystów.

Zgodnie z wiedzą badaczy to niesamowite dzieło natury zaczęło powstawać już 17 milionów lat temu. Historia Wielkiego Kanionu Kolorado została szczegółowo przedstawiona przez geologa Clarence’a Duttona. Jedną z najciekawszych atrakcji miejscowego parku narodowego są „Indiańskiego ogrody” oraz rzeka Kolorado.

Dajcie znać w komentarzach na Facebooku pod tym artykułem, czy widzieliście Wielki Kanion Kolorado na własne oczy i jakie są wasze wspomnienia z nim związane. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wsi Zawoja, która podbija serca wczasowiczów. O szczegółach przeczytacie w tym tekście.

Następny artykuł