Ulewne deszcze doprowadziły do gwałtownej powodzi w Indonezji
W Indonezji doszło do powodzi. Intensywne deszcze, które pojawiły się w tym regionie, wywołały osuwanie się ogromnych ilości błota. Gdy w Polsce świętowaliśmy Święta Wielkanocne, po drugiej stronie globu życie straciły 23 osoby, a wiele pozostało bez domów.
-
Powódź w Indonezji. Poszkodowani mieszkańcy wyspy Flores
-
Co najmniej 23 osoby nie żyją, 9 jest poszkodowanych, a 5 uznano za zaginione
-
Żywioł uderzył również w Timur Wschodni. Tam zginęło kolejnych 8 osób
Powodzie w Indonezji o tej porze roku niestety nie należą do rzadkości. Gdy w Polsce rozpoczyna się wiosna, mieszkańcy drugiej części globu zmagają się z powodziami. Do takiego zdarzenia doszło również w niedzielę.
Gwałtowna powódź w Indonezji
23 mieszkańców wyspy Flores zginęło, 9 zostało poszkodowanych, a 5 służby uznały za zaginione. Rzecznik tamtejszej agencji zarządzania kryzysowego przekazała mediom, że „domy mieszkańców zostały zmyte przez powódź". Raditya Jati doprecyzowała, że stało się to w wiosce Lamanele.
Do chaosu komunikacyjnego doszło również na wyspie Adonara. Tam, na wschód od miejscowości Flores, doszło do zawalenia mostu.
Żywioł uderzył również w Timur Wschodni, znajdujący się na sąsiedniej wyspie. Na obrzeżach stolicy kraju, Dili, gwałtownie osunęła się ziemia. Agencja Tatoli przekazała, że w wyniku tego zdarzenia zginęło 8 osób. Świadek w rozmowie z Reutersem relacjonował, że wśród ofiar było 2-letnie dziecko.
– Obecnie koncentrujemy się na tym, aby osoby starsze, dzieci i kobiety w ciąży zostały przewiezione w bezpieczne miejsce – mówił sekretarz stanu ds. ochrony ludności, Joaquim Gusmao.
Zalany również został pałac prezydencki w Dili. Relacje, zdjęcia i nagrania z miejsc dramatu obejrzeć można m.in. na profilach CNN Indonesia, SIGAPinfo i News Asia 24 na Twitterze.
https://goo.gl/maps/4hBvcetQJk5XaQUL8
MSZ apeluje o ostrożność podczas wypraw do Indonezji
W czasie pandemii polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje do wszystkich Polaków, by zrezygnowali z turystycznych wyjazdów za granicę. Dodatkowo na stronie Gov.pl, dotyczącej podróży do Indonezji, zapoznać się można z innymi niebezpieczeństwami związanymi ze zjawiskami atmosferycznymi.
Odradzane są wyjazdy w tereny zagrożone czynnymi wulkanami . Strefy zamknięte obecnie obowiązują w odległości:
-
4 km od góry Agung na Bali;
-
7 kilometrów od góry Sinabung w Sumatrze Północnej.
Kolejnym niebezpieczeństwem są zbrojne grupy, ścierające się z siłami rządowymi. Z ich powodu odradzane są podróże do prowincji Papua i Środkowe Sulawesi. Oprócz tego, istotne zagrożenie terroryzmem obowiązuje w Dżakarcie i na Bali.
Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl
Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:
-
Ogłaszają stan gotowości. Ruszyły karetki i zespół pirotechników
-
Tragedia w czasie Wielkanocy. 2-letnie dziecko zginęło, wiele ofiar
-
Kultowy polski hotel przechodzi do innych rąk. Umowa na 15 lat
Źródło: Polsat News