Turysci.pl
Zakopane (1)

fot. Twitter/ Tygodnik Podhalański

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

11 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Turyści wyjeżdżają z Zakopanego. W sieci pojawiły się zdjęcia zakorkowanej Zakopianki w stronę Krakowa. Jak podaje Tygodnik Podhalański, korek przy wyjeździe z Nowego Targu ma już kilka kilometrów.

Do Zakopanego jak co weekend zjechały się tłumy turystów. Niestety w tym tygodniu plany pokrzyżowała im brzydka pogoda, przez co zdecydowali się bardzo szybko ewakuować spod Tatr. Teraz turyści muszą stać w wielokilometrowych korkach.

Korki na drodze z Zakopanego

Chociaż w weekend do Zakopanego zjechały się tłumy, brzydka pogoda sprawiła, że już wczesnym popołudniem turyści zaczęli wyjeżdżać do swoich domów.

Według informacji przekazanej przez Tygodnik Podhalański, turyści już dużo czasu spędzają w kilkukilometrowym korku. Zator tworzy się przy wyjeździe z Nowego Targu w stronę Krakowa.

Trudne warunki w Tatrach po ulewach

Przypomnijmy, że w dzisiejszym komunikacie turystycznym Tatrzański Park Narodowy ostrzegał, że trwające od wczoraj opady deszczu spowodowały, że szlaki są mokre i śliskie, szczególnie na kamieniach.

pożar w masywie baraniej góry

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

CZYTAJ DALEJ

Na odcinkach leśnych natrafić można na błoto i kałuże, a w wyższych partiach Tatr po stronie północnej zalega jeszcze śnieg.

Dodatkowym utrudnieniem może być niski pułap chmur, ograniczający widzialność i utrudniający orientację w terenie. Może być on przyczyną pobłądzeń.

- Po zimie w Tatrach należy być bardzo czujnym - wraz z topniejącym śniegiem wytapiają się skały, które mogą być bardzo niebezpieczne. Mogą ona spadać ze stromych zboczy lub żlebów - czytamy w komunikacie TPN.

Warto pamiętać również, żeby przed wyjściem na szlak sprawdzić prognozę pogody oraz zapoznać się z aktualnym komunikatem turystycznym TPN dostępnym na stronie www.tpn.pl.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tygodnik Podhalański

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >