Turysci.pl
tatry

fot. Pixabay/ Free-Photos

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

23 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Tatry z powodu złych warunków pogodowych mogą być dziś niebezpieczne. TPN ostrzega, że może być bardzo ślisko, zwłaszcza na kamieniach. Są miejsca, gdzie zalega jeszcze śnieg. Należy zachować szczególną ostrożność na szlakach.

Tatry cieszą się bardzo dużą popularnością w czerwcowe weekendy, jednak dzisiaj lepiej odpuścić sobie piesze wycieczki. Ze względu na ulewne deszcze, szlaki mogą być mokre, śliskie i niebezpieczne.

Szlaki w Tatrach mogą być mokre i niebezpieczne

Tatrzański Park Narodowy w codziennym komunikacie turystycznym poinformował, że trwające od wczoraj opady deszczu spowodowały, że szlaki są mokre i śliskie, szczególnie na kamieniach. Na odcinkach leśnych występuje błotniste oraz miejscami kałuże.

Natomiast w wyższych partiach Tatr po stronie północnej, na szlakach w wielu miejscach zalega śnieg. Jest on z reguły mokry, ciężki i przepadający, jednak w miejscach zacienionych i żlebach śnieg może być on twardy.

Władze Parku przestrzegają, że poruszanie się w takich warunkach wymaga doświadczenia oraz posiadania sprzętu zimowego. Ważna jest również umiejętność posługiwania się nim.

Szczyrk

W Beskidach taniej niż nad Bałtykiem. „Nie chcemy zniechęcić klientów"

CZYTAJ DALEJ

Ponadto TPN wskazuje na dodatkowe utrudnienie w partiach graniowych, jakim jest niski pułap chmur, ograniczający widzialność i utrudniający orientację w terenie. Może być to przyczyną pobłądzeń

- Po zimie w Tatrach należy być bardzo czujnym - wraz z topniejącym śniegiem wytapiają się skały, które mogą być bardzo niebezpieczne. Mogą ona spadać ze stromych zboczy lub żlebów - czytamy w komunikacie TPN.

Co ważne, podczas silnego wiatru, na szlaki mogą spadać gałęzie oraz drzewa. TPN ostrzega w komunikacie, że wędrowanie w takich warunkach może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia turystów.

Przypominamy również, że przed wyjściem na szlak należy bezwzględnie sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz zapoznać się z komunikatem turystycznym TPN dostępnym na stronie www.tpn.pl.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Remiza.pl

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >