Turysci.pl
tatry

fot. Pixabay/ Free-Photos

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

13 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Tatry z powodu złych warunków pogodowych mogą być dziś niebezpieczne. TPN ostrzega, że może być bardzo ślisko, zwłaszcza na kamieniach. Są miejsca, gdzie zalega jeszcze śnieg. Należy zachować szczególną ostrożność na szlakach.

Tatry cieszą się bardzo dużą popularnością w czerwcowe weekendy, jednak dzisiaj lepiej odpuścić sobie piesze wycieczki. Ze względu na ulewne deszcze, szlaki mogą być mokre, śliskie i niebezpieczne.

Szlaki w Tatrach mogą być mokre i niebezpieczne

Tatrzański Park Narodowy w codziennym komunikacie turystycznym poinformował, że trwające od wczoraj opady deszczu spowodowały, że szlaki są mokre i śliskie, szczególnie na kamieniach. Na odcinkach leśnych występuje błotniste oraz miejscami kałuże.

Natomiast w wyższych partiach Tatr po stronie północnej, na szlakach w wielu miejscach zalega śnieg. Jest on z reguły mokry, ciężki i przepadający, jednak w miejscach zacienionych i żlebach śnieg może być on twardy.

Władze Parku przestrzegają, że poruszanie się w takich warunkach wymaga doświadczenia oraz posiadania sprzętu zimowego. Ważna jest również umiejętność posługiwania się nim.

Szczyrk

W Beskidach taniej niż nad Bałtykiem. „Nie chcemy zniechęcić klientów"

CZYTAJ DALEJ

Ponadto TPN wskazuje na dodatkowe utrudnienie w partiach graniowych, jakim jest niski pułap chmur, ograniczający widzialność i utrudniający orientację w terenie. Może być to przyczyną pobłądzeń

- Po zimie w Tatrach należy być bardzo czujnym - wraz z topniejącym śniegiem wytapiają się skały, które mogą być bardzo niebezpieczne. Mogą ona spadać ze stromych zboczy lub żlebów - czytamy w komunikacie TPN.

Co ważne, podczas silnego wiatru, na szlaki mogą spadać gałęzie oraz drzewa. TPN ostrzega w komunikacie, że wędrowanie w takich warunkach może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia turystów.

Przypominamy również, że przed wyjściem na szlak należy bezwzględnie sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz zapoznać się z komunikatem turystycznym TPN dostępnym na stronie www.tpn.pl.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Remiza.pl

Podobne artykuły

Polska

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

Czytaj więcej >

Polska

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

Czytaj więcej >

Polska

21-letni turysta spadł z punktu widokowego podczas nawałnicy. Ratowała go policja i GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Leśniczy apeluje do turystów w Tatrach: „Nie podchodzić do nich zbyt blisko, nie dokarmiać"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści chętnie odwiedzają Szczawnicę. Na szlakach spotkać można tłumy

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek w basenie. 25-latek skoczył na główkę. Stracił czucie w nogach

Czytaj więcej >