Turysci.pl
sand-465724 1280

fot. Pixabay/ piper60

Australia. Rekin zaatakował 10-letnie dziecko

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Rekin zaatakował 10-letniee dziecko nurkujące w zatoce w pobliżu Coral Bay w Australii Zachodniej. Chłopiec doznał poważnych obrażeń i został przetransportowany helikopterem do szpitala.

U wybrzeża miejscowości Coral Bay w Australii Zachodniej doszło do ataku rekina. Ranny został 10-letni chłopiec, który został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Atak rekina w Australii Zachodniej

10-latek nurkował z rurką w popularnej turystycznie zatoce w pobliżu Coral Bay w Australii Zachodniej. Chłopiec obserwował rafę koralową w odległości około 75 metrów od brzegu.

Podczas nurkowania chłopca zaatakował dwumetrowy rekin, który ugryzł go w stopę. Dziecko w wyniku ataku doznało dotkliwych obrażeń i konieczne było przetransportowanie go do szpitala.

Chłopiec został natychmiast przetransportowany helikopterem do szpitala dziecięcego w Perth, gdzie zajęli się nim lekarze.

Rząd pracuje nad nowymi przepisami granicznymi

RMF FM: Rząd rozważa zniesienie kwarantanny dla dzieci po powrocie z zagranicznych wakacji

CZYTAJ DALEJ

Jak przekazały media, plaża, przy której doszło do zdarzenia została natychmiastowo zamknięta na 24 godziny, ponieważ drapieżnik wciąż mógł pływać okolicy i stwarzać zagrożenie dla innych nurków.

Lokalne służby przekazały w medialnym oświadczeniu, że chłopca podczas obserwacji rafy zaatakował 2-metrowy żarłacz miedziany.

Nie jest to odosobniony przypadek ataków rekina w tej okolicy. W ostatnich miesiącach doszło już do zdarzenia z udziałem takiego zwierzęcia.

Media przypominają, że w marcu 2-metrowy rekin zaatakował rybaka, któremu na szczęście udało się samemu dopłynąć do brzegu i wezwać pomoc.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >

Świat

Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie tornada w Kansas. Mężczyzna uciekł w ostatniej chwili

Czytaj więcej >

Świat

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

Czytaj więcej >

Świat

Myśliwy turysta zabił jednego z największych słoni afrykańskich. Wszystko dla trofeum

Czytaj więcej >

Świat

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Czytaj więcej >