Turysci.pl
police-g7b2ff0ea3 1920

fot. Pixabay/ AndrzejRembowski

Turyści tłumnie wracają z Zakopanego. Podczas długiego weekendu wielokrotnie interweniowała policja

13 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W niedzielę od samego rana samochody stoją w korkach na Zakopiance. Turyści tłumnie wracają do domów. Podczas kończącego się długiego weekendu wielokrotnie interweniowała policja.

W mijający długi weekend w Zakopanem dopisali turyści, którzy oblegali tutejsze atrakcje - powiedział PAP rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek. Teraz wszyscy tłumnie wracają do swoich domów, a na Zakopiance tworzą się korki.

antonov-225-g9b8777623 1920

Największy samolot świata wylądował w Rzeszowie. To jego czwarty raz w Polsce

CZYTAJ DALEJ

Korki na Zakopiance

Korki na Zakopiance pojawiły się już z samego rana przy wyjeździe z Zakopanego, a także w okolicach Nowego Targu i Skomielnej Białej przy zjeździe z dwupasmówki. W newralgicznych punktach drogi w kierunku Krakowa pojawiły się nawet policyjne patrole.

Interwencje policji w Zakopanem

Jak przekazał rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek, funkcjonariusze codziennie interweniowali ponad 70 razy. Akcje dotyczyły głównie ws. awantur, zakłóceń ciszy nocnej, kolizji czy nieprawidłowego parkowania.

– Pod Tatry przyjechały tysiące turystów. Parkingi pękały w szwach, a główne ulice Zakopanego zatrzymały się. Korki na każdym kroku. Nie odnotowaliśmy poważnych zdarzeń, z wyjątkiem ataku pijanej pary z Krakowa na policjantów – powiedział PAP Wieczorek.

Policja zatrzymała m.in. parę trzydziestolatków po tym, jak na Krupówkach zaatakowała i znieważyła interweniujących policjantów. Zatrzymanym grozi teraz do trzech lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zostali wezwani również do jednej z restauracji przy Krupówkach, gdzie obsługa poprosiła o pomoc w związku z pijanymi i wulgarnymi klientami, na których skarżyli się również inni klienci lokalu. Para po zjedzeniu posiłku i wypiciu sporej dawki alkoholu odmówiła zapłaty, a ponadto miała dopuścić się zniszczenia toalety.

- Ostatecznie po kilku ostrzeżeniach o konsekwencjach takiego zachowania para w kajdankach została wyprowadzona z lokalu. Podczas interwencji kobieta krzyczała i ubliżała policjantom. Po umieszczeniu w radiowozie kopała po drzwiach, usiłując się z niego wydostać. Policjantka, która konwojowała kobietę, została wówczas kilka razy boleśnie uderzona – przekazał rzecznik.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >