Turysci.pl
woman-g2d3112283 1280

fot. Pixabay/ Surprising_Shots

Niemcy. Bawaria wprowadza zasadę 2G. Od wtorku kina i restauracje tylko z certyfikatem

14 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Niemcy zmagają się ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Szczególnie trudna sytuacja panuje w Bawarii, gdzie od najbliższego wtorku obowiązywać będą zaostrzone środki ostrożności – poinformował w sobotę portal Merkur.

Niemiecki portal Merkur wskazuje, że sytuacja pandemiczna w Bawarii "od tygodni zbliża się do szczytu: coraz wyższa zachorowalność, szpitale znajdują się już na granicy, są liczne zgony".

antonov-225-g9b8777623 1920

Największy samolot świata wylądował w Rzeszowie. To jego czwarty raz w Polsce

CZYTAJ DALEJ

Niemcy. Od wtorku nowe restrykcje w Bawarii

Bawarskie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że obecna sytuacja jest niezwykle dramatyczna i niepokojąca. W związku z tym od wtorku 16 listopada niemal w całym landzie zasada będzie obowiązywać zasada 2G (wstęp dla zaszczepionych i ozdrowieńców).

– Tylko dzięki konsekwentnym ograniczeniom, takim jak 2G, możemy skutecznie chronić nasz system opieki zdrowotnej przed jeszcze bardziej dramatycznym obciążeniem - poinformował w piątek wieczorem bawarski minister zdrowia Klaus Holetschek.

Oznacza to, że od wtorku dostęp do restauracji, kin czy obiektów sportowych nie będzie już możliwy dla osób posiadających jedynie negatywne testy. Wstęp możliwy będzie jedynie za okazaniem certyfikatu szczepienia lub potwierdzeniem statusu ozdrowieńca.

Niemcy ze względu na gwałtowny wzrost zakażeń w całym kraju przywróciły również możliwość wykonania bezpłatnego testu na obecność SARS-CoV-2.

Najtrudniejsza sytuacja na skraju Alp i w Lesie Bawarskim

- Wysokie ilości zachorowań nie są równomiernie rozłożone. Największe ogniska wirusa znajdują się raczej na południu, na skraju Alp i w Lesie Bawarskim – pisze niemiecki "Tagesspiegel".

Portal wskazuje, że przeważają tam obszary wiejskie, gdzie trudno o testy PCR, a ludzie w oczekiwaniu na wynik testu nie pozostają na kwarantannie. Ponadto obszar ten znajduje się blisko granicy z Austrią, gdzie liczby zachorowań są jeszcze wyższe, a na granicy "w rzeczywistości nie ma kontroli".

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, Polsat News

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Irlandia zaostrza restrykcje graniczne. Potrzebny będzie dodatkowy dokument

Czytaj więcej >

Europa

Turystka pokazała paragon z restauracji we Lwowie. "Musieliśmy czekać ok. godziny, ale było warto"

Czytaj więcej >

Europa

Czechy przywracają stan wyjątkowy. Będzie obowiązywał do świąt

Czytaj więcej >

Europa

Europejskie państwa wprowadzają zakazy lotów. Powodem nowa mutacja koronawirusa

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia wprowadza stan klęski żywiołowej. "Wkraczamy w fazę większego ryzyka"

Czytaj więcej >

Europa

Zmiany dla Polaków planujących podróż do Francji. Chodzi o terminy testów na koronawirusa

Czytaj więcej >