Turysci.pl
ski-g1d049ab28 1280

fot. Pixabay/ Alpcem

Włochy zmieniają zasady dla narciarzy. Wszyscy muszą mieć przy sobie specjalny dokument

20 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wszyscy turyści, którzy od nowego roku wybiorą się na narty do Włoch, będą musieli mieć na stokach polisę ubezpieczeniową. Za jej brak grozi kara wynosząca od 100 do 150 euro, a nawet natychmiastowe odebranie tzw. skipass. Wymóg nie będzie obowiązywać osób na nartach biegowych.

Amatorzy nart będą mogli powrócić na włoskie stoki po ponad rocznej przerwie spowodowanej przez pandemię. Zanim jednak wyruszy się na urlop, trzeba pomyśleć o ubezpieczeniu od wypadków.

police-g7b2ff0ea3 1920

Turyści tłumnie wracają z Zakopanego. Podczas długiego weekendu wielokrotnie interweniowała policja

CZYTAJ DALEJ

Narty we Włoszech. Pamiętaj o ubezpieczeniu

Włoskie media przypomniały o wchodzącym w życie 1 stycznia obowiązku ubezpieczenia od wypadków tuż po rozpoczęciu sezonu narciarskiego w pierwszych miejscowościach alpejskich i przed jego inauguracją w pozostałych kurortach zimowych.

Warto dodać również, że na mocy nowych przepisów wszyscy niepełnoletni narciarze będą musieli mieć na głowie kask.

Polisa może być wykupiona od razu na cały pobyt w górach lub tylko na jeden dzień przy zakupie biletu wstępu na stok - wyjaśniają przedstawiciele branży narciarskiej. Takie ubezpieczenie ma kosztować 2,5 euro za dzień, a za cały sezon - 46 euro.

Warto wiedzieć również, że turyści na stokach będą mogli być poddawani kontrolom przy pomocy alkomatu i testu na obecność narkotyków. W przypadku pozytywnego wyniku kara wyniesie od 250 do 1000 euro.

Na stokach potrzebny jest również certyfikat COVID

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wstęp na włoskie stoki mają tylko osoby w pełni zaszczepione oraz te, które uzyskały negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Za brak odpowiedniego dokumentu administracja obiektu narciarskiego ma obowiązek odmówienia mu wstępu na wyciąg.

Ponadto narciarze zobowiązani są do zakrywania ust i nosa w przestrzeniach wspólnych, jak np. wagonik kolejki liniowej czy restauracja na stoku. Maseczki można jednak zdjąć w trakcie jazdy na stoku.

Na wyciągach wprowadzono limity dotyczące liczby narciarzy korzystających z wyciągów, wynoszący 80 proc. ich maksymalnej pojemności. Ograniczenie nie obowiązuje wyciągów krzesełkowych bez dodatkowej osłony.

Ponadto skipassy przez narciarzy można kupić obecnie wyłącznie przez internet, aby ograniczyć tłumy przed kasami wyciągów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, RMF24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >