Turysci.pl
Nagranie z Krupówek z piątkowego wieczora

Screen/Facebook.com/Podhale24.pl

Turyści przyjechali do Zakopanego. W piątkowy wieczór na Krupówkach były tłumy

1 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Nagranie, które pojawiło się na profilu Podhale24.pl na Facebooku, pokazuje, co się działo na Krupówkach w piątkowy wieczór. Najsłynniejszy górski deptak w Polsce był pełen turystów. Dziennikarze nagrali, ilu ludzi przyjechało na majówkę w Tatry.

Udostępnione przez Podhale24.pl nagranie, które pojawiło się w mediach społecznościowych, jest dowodem na to, że Polacy nie zamierzają spędzić majówki w domach. Podobnie jak w lutym, zaraz po otwarciu hoteli i poluzowaniu obostrzeń, na Krupówkach znów pojawiły się tłumy spacerowiczów.

Zakopane wita turystów. Nagranie z Krupówek

Na szczęście na razie nie pojawiły się żadne informacje ze strony policji, które mogłyby wskazywać, że dochodzi do rażącego łamania obostrzeń. Analizując nagranie, zobaczyć można kilka osób bez maseczek lub ze źle zasłoniętymi ustami bądź nosem, zdecydowana większość spacerowiczów jednak stosuje się do zasad reżimu sanitarnego.

Pozytywne są również komentarze pod opublikowanym wpisem. Internauci cieszą się w nich, że w końcu „Życie wróciło na Krupówkach". Pojawiły się też deklaracje, że niektóre osoby wkrótce dołączą do turystów pod Tatrami.

Lotnisko Katowice-Pyrowice. Rafa koralowa w bagażu

Turyści próbowali przywieźć do Polski rafę koralową. Zatrzymano ich na lotnisku Katowice-Pyrzowice

CZYTAJ DALEJ

Zgodnie z najnowszymi przepisami, ogłoszonymi przez polski rząd, hotele pozostają zamknięte do 8 maja. Patrząc na nagranie Podhale24.pl pojawia się więc pytanie, gdzie wszyscy ci turyści będą spać? Być może część z tych osób przyjechała na jeden dzień, inni podróżują kamperami, a pozostałym udało się znaleźć tzw. nocleg u cioci.

Niezależnie jednak od sposobu na majówkowy urlop, apelujemy o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. Zasłanianie ust oraz nosa, a także zachowywanie dystansu społecznego. Spokojna majówka zapewnić może bowiem łagodniejsze przepisy pandemiczne, obowiązujące w czasie wakacji.

Policja i sanepid w gotowości

Zakopiańska Policja również jest świadoma tego, że mimo obostrzeń pandemicznych, w czasie długiego weekendu do stolicy polskich Tatr będą ściągały tłumy turystów. Z tego powodu ruszyła akcja „Kaskadowy pomiar prędkości", będąca działaniami kontrolno-prewencyjnymi, mającymi zapewnić bezpieczeństwo podróżnych na drogach.

Celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne pod Tatrami. Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali przed przejściami dla pieszych – informują policjanci na swoim profilu na Facebooku.

Kontrole zapowiada również sanepid, ta jednostka jednak - zamiast na drogach - skupia się na kontroli m.in. hoteli oraz restauracji. Zgodnie z zapowiedziami szefa GIS, przez cały długi weekend inspektorzy w asyście policji będą sprawdzać wszystkie miejsca użyteczności publicznej oraz obiekty noclegowe. Celem jest uniknięcie łamania obostrzeń sanitarnych i prowadzenia działalności mimo rządowego zakazu.

Krzysztof Saczka apelował do Polaków o rozwagę i przypominał, że przestrzeganie przepisów to dbanie nie tylko o zdrowie swoje, ale również bliskich i ogółu obywateli naszego kraju. Polscy hotelarze w kolei deklarują, że wszelkie działalności prowadzone będą w pełnym reżimie sanitarnym, by zapewnić gościom maksymalne bezpieczeństwo.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Podhale24.pl

Podobne artykuły

Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >