Turysci.pl
Turcja przedłuża restrykcje dla turystów

fot. pixabay.com/Engin_Akyurt

Turcja przedłuża restrykcje do 31 maja. Zaostrzają przepisy graniczne

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Turcja miała 15 kwietnia złagodzić restrykcje, jednak z powodu złej sytuacji epidemicznej, decyzja uległa zmianie. Jak ogłosiło tamtejsze MSW, obostrzenia zostają przedłużone do 31 maja. Uderzy to również w turystów, którzy planowali spędzić tam urlopy w najbliższym czasie.

  • Turcja przekłada datę luzowania obostrzeń

  • Turyści na granicach muszą okazać negatywne wyniki testu PCR lub poddać się kwarantannie

  • Obostrzenia obowiązywać będą do 31 maja

Turcja otwarcie granic dla turystów z zagranicy zapowiedziała już na początku marca. Zgodnie z przekazywanymi komunikatami, łagodzenie przepisów dotyczyć miało zarówno Polaków, jak i podróżnych z większości krajów świata. Teraz jednak okazuje się, że ten optymistyczny scenariusz został pogrzebany przez sytuację pandemiczną na miejscu.

Turcja przedłuża obostrzenia dla turystów

Prezydent Turcji, Recep Erdogan ogłosił w środę, że na terenie kraju wprowadzone zostaną nowe przepisy pandemiczne. W głównej mierze związane są one z przedłużeniem obowiązujących już na miejscu obostrzeń.

Łagodzenie restrykcji nie doszło do skutku 15 kwietnia, tylko przełożone zostało na 31 maja. Wiadomość ta potwierdzona została również przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Rząd potwierdził rozpoczęcie akcji Zanocuj w Lesie 1 maja

1 maja rusza akcja „Zanocuj w lesie”. Rząd potwierdził, nie będzie zmian w programie

CZYTAJ DALEJ

Przepisy dotkną szczególnie turystów, którzy od dzisiaj mieli już swobodnie podróżować do Turcji. W związku z nowym ogłoszeniem jednak, każdy podróżny na 72 godziny przed lotem będzie musiał zrobić test PCR na obecność COVID-19. Negatywny wynik przedstawić trzeba na granicach. Zasada ta dotyczy zarówno przejść na lotniskach, jak i na granicach lądowych oraz w portach morskich.

Wszystkie osoby, które nie wykonają testu, będą musiały poddać się obowiązkowej kwarantannie.

Jakie obostrzenia obowiązują w Turcji?

Pod koniec marca Turcja ogłosiła zaostrzenie restrykcji na terenie całego kraju, co związane jest z wyjątkowym czasem Ramadanu. Zgodnie z ogłoszeniem tamtejszego rządu, od 13 kwietnia do 12 maja obowiązują specjalne przepisy pandemiczne.

W weekendy na terenie kraju obowiązuje całkowity lockdown, a od 21:00 do 5:00 wprowadzono godzinę policyjną. Dodatkowo Ankarę oraz Stambuł ogłoszono „miastami wysokiego ryzyka". Nie działają stacjonarnie również punkty gastronomiczne, restauracje oraz kawiarnie.

Tureckie media wskazują, że lockdown nie ma obowiązywać turystów z zagranicy, a jedynie mieszkańców oraz obcokrajowców posiadających pozwolenie na pobyt na terenie kraju.

Wyjazdy zagraniczne w celach turystycznych odradza jednak polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Na stronie Gov.pl, w zakładce dotyczącej sytuacji i zasad wyjazdu do Turcji, widnieje oficjalne ostrzeżenie. Zgodnie z jego treścią, każda osoba opuszczająca kraj, musi liczyć się z utrudnieniami, które pojawić się mogą na granicach podczas powrotu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: turystyka.rp.pl

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Abu Zabi łagodzi przepisy wjazdowe. Zaszczepieni nie będą musieli odbyć kwarantanny

Czytaj więcej >

Świat

Polscy turyści trzy razy częściej wybierali Turcję

Czytaj więcej >

Świat

Burza tropikalna uderzyła w USA. Odwołane loty, setki tysięcy osób bez prądu

Czytaj więcej >

Świat

Trzy cyklony w Ameryce Północnej. Grace uderzyła w Tulum, nad Nowy Jork zbliża się Henri

Czytaj więcej >

Świat

Qantas wpuści na pokład swoich samolotów tylko podróżnych z certyfikatem szczepienia

Czytaj więcej >

Świat

PLL LOT zmienia trasy podróży samolotów. Będzie omijał Afganistan

Czytaj więcej >