Turysci.pl
Pożarł łodzi na Mazurach. MOPR ma pełne ręce roboty

fot. Facebook.com/Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Tłumy turystów na Mazurach. Wiele interwencji MOPR

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

W czasie długiego weekendu czerwcowego tłumy turystów ściągnęły na Mazury. Niestety nie wszyscy wiedzą, jak bezpiecznie wypoczywać na jeziorach i w ich okolicach. Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ma pełne ręce roboty, było już wiele interwencji.

  • Nad mazurskie jeziora przyjechały tłumy turystów z całego kraju

  • Łodzie i jachty często wypożyczają osoby, które nie potrafią nad nimi zapanować.

  • Miejscowe służby mają bardzo dużo pracy. Na jednej z łodzi żeglującej po jeziorze Jagodne wybuchł pożar

Tysiące turystów z całej Polski postanowiło spędzić długi weekend czerwcowy na Mazurach. Niestety, podobnie jak w Zakopanem, wielu z nich nie zachowuje się w sposób odpowiedzialny.

Jak informuje Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, doszło już do wielu interwencji służb. W trakcie ostatniej ratownicy musieli gasić płonący silnik stacjonarny w motorówce.

Wiele interwencji służb na Mazurach

Jak możemy przeczytać we wpisie MOPR, opublikowanym na Facebooku, interwencja miała miejsce na jeziorze Jagodne. Dyżurny otrzymał wiadomość o pożarze, który wybuchł na łodzi żeglującej między wyspami.

GOPR Bieszczady informuje o śmierci turysty

GOPR Bieszczady: Śmierć turysty na szlaku w rejonie Doliny Rabego pod Cisną

CZYTAJ DALEJ

Ratownik cytowany przez Interię poinformował, że na miejscu pojawiła się policja z Giżycka. Funkcjonariusze, którzy dopłynęli na miejsce, rozpoczęli gaszenie pożaru. Następnie pomogli im pracownicy MOPR oraz straży.

Potwierdzono, że na łodzi podróżowało 6 osób, ale żadna z nich na szczęście nie została poszkodowana, a pożar udało się opanować. Przyczyny zdarzenia mają badać śledczy. Zdjęcia z interwencji opublikowało Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, obejrzeć je można we wpisie poniżej.

To jednak niejedyna interwencja, która miała miejsce w ostatnim czasie. Dyżurny MOPR zaznacza, że od rana służby mają pełne ręce roboty.

Ratownik tłumaczył w rozmowie z mediami, że wielu turystów wynajęło jachty, choć nie potrafiło nad nimi zapanować. Przez to dochodziło do sytuacji niebezpiecznych. Nie bez znaczenia jest również sam sprzęt, który również bywa wadliwy.

Na jachtach dochodzić ma też do sytuacji, przez które konieczne są interwencje karetek wodnych. Od rana w czwartek ratownicy wyruszali już kilka razy.

Tłumy turystów nad jeziorami

Jak podają media, Mazury przeżywają prawdziwe oblężenie i obecnie znalezienie miejsca noclegowego w przystępnej cenie jest niemalże niemożliwe. Największą popularnością cieszą się niezależne domki i apartamenty, a dopiero dalej hotele.

Wiele osób w tym roku zdecydowało się też na wynajem noclegów na wodzie - na jachtach czy houseboatach. W rozmowie z PAP prezes spółki, która zarządza siecią hoteli w województwie warmińsko-mazurskim, Tomasz Dowgiałło wyjawił, że na długi weekend obłożenie jest już pełne.

Zauważył też, że zgodnie z wytycznymi rządu, możliwe jest wynajęcie jedynie połowy z dostępnych miejsc noclegowych. Oznacza to mniejszą liczbę łóżek, choć zainteresowanie turystów jest ogromne.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Interia

Podobne artykuły

Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
PKP uruchamia nowy rozkład jazdy

Polska

Od niedzieli zmiana kolejowego rozkładu jazdy. Ruszają wakacyjne połączenia

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >
Nie żyje polska podróżniczka

Polska

Nie żyje Krystyna Chojnowska-Liskiewicz. Legenda polskiego żeglarstwa

Czytaj więcej >