Turysci.pl
Pożarł łodzi na Mazurach. MOPR ma pełne ręce roboty

fot. Facebook.com/Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Tłumy turystów na Mazurach. Wiele interwencji MOPR

3 Czerwca 2021

(Ostatnia zmiana: 15 Czerwca 2021)

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

W czasie długiego weekendu czerwcowego tłumy turystów ściągnęły na Mazury. Niestety nie wszyscy wiedzą, jak bezpiecznie wypoczywać na jeziorach i w ich okolicach. Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ma pełne ręce roboty, było już wiele interwencji.

  • Nad mazurskie jeziora przyjechały tłumy turystów z całego kraju

  • Łodzie i jachty często wypożyczają osoby, które nie potrafią nad nimi zapanować.

  • Miejscowe służby mają bardzo dużo pracy. Na jednej z łodzi żeglującej po jeziorze Jagodne wybuchł pożar

Tysiące turystów z całej Polski postanowiło spędzić długi weekend czerwcowy na Mazurach. Niestety, podobnie jak w Zakopanem, wielu z nich nie zachowuje się w sposób odpowiedzialny.

Jak informuje Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, doszło już do wielu interwencji służb. W trakcie ostatniej ratownicy musieli gasić płonący silnik stacjonarny w motorówce.

Wiele interwencji służb na Mazurach

Jak możemy przeczytać we wpisie MOPR, opublikowanym na Facebooku, interwencja miała miejsce na jeziorze Jagodne. Dyżurny otrzymał wiadomość o pożarze, który wybuchł na łodzi żeglującej między wyspami.

GOPR Bieszczady informuje o śmierci turysty

GOPR Bieszczady: Śmierć turysty na szlaku w rejonie Doliny Rabego pod Cisną

CZYTAJ DALEJ

Ratownik cytowany przez Interię poinformował, że na miejscu pojawiła się policja z Giżycka. Funkcjonariusze, którzy dopłynęli na miejsce, rozpoczęli gaszenie pożaru. Następnie pomogli im pracownicy MOPR oraz straży.

Potwierdzono, że na łodzi podróżowało 6 osób, ale żadna z nich na szczęście nie została poszkodowana, a pożar udało się opanować. Przyczyny zdarzenia mają badać śledczy. Zdjęcia z interwencji opublikowało Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, obejrzeć je można we wpisie poniżej.

To jednak niejedyna interwencja, która miała miejsce w ostatnim czasie. Dyżurny MOPR zaznacza, że od rana służby mają pełne ręce roboty.

Ratownik tłumaczył w rozmowie z mediami, że wielu turystów wynajęło jachty, choć nie potrafiło nad nimi zapanować. Przez to dochodziło do sytuacji niebezpiecznych. Nie bez znaczenia jest również sam sprzęt, który również bywa wadliwy.

Na jachtach dochodzić ma też do sytuacji, przez które konieczne są interwencje karetek wodnych. Od rana w czwartek ratownicy wyruszali już kilka razy.

Tłumy turystów nad jeziorami

Jak podają media, Mazury przeżywają prawdziwe oblężenie i obecnie znalezienie miejsca noclegowego w przystępnej cenie jest niemalże niemożliwe. Największą popularnością cieszą się niezależne domki i apartamenty, a dopiero dalej hotele.

Wiele osób w tym roku zdecydowało się też na wynajem noclegów na wodzie - na jachtach czy houseboatach. W rozmowie z PAP prezes spółki, która zarządza siecią hoteli w województwie warmińsko-mazurskim, Tomasz Dowgiałło wyjawił, że na długi weekend obłożenie jest już pełne.

Zauważył też, że zgodnie z wytycznymi rządu, możliwe jest wynajęcie jedynie połowy z dostępnych miejsc noclegowych. Oznacza to mniejszą liczbę łóżek, choć zainteresowanie turystów jest ogromne.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Interia

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Ostrożnie podczas wyjazdu. IMGW ostrzega przed niebezpieczeństwem na drogach

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów po polskiej stronie Tatr. Mniej narciarzy na Słowacji

Czytaj więcej >

Polska

Martyna Wojciechowska wspomina zdobycie Korony Ziemi. "Jeden z najlepszych dni w moim życiu"

Czytaj więcej >
fot. Wikipedia/ Captain Blood/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Polska

Drugi stopień zagrożenia lawinowego w Bieszczadach. Na szlakach panują bardzo trudne warunki

Czytaj więcej >
fot. Wikipedia commons/ Aneta Pawska/ CC BY 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Polska

Można jeszcze znaleźć noclegi na ferie w Karpaczu. Ceny mogą jednak zniechęcić

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy na Śnieżce mimo trudnych warunków. GOPR ogłosił zagrożenie lawinowe

Czytaj więcej >