Korea Południowa przyciąga turystów niezwykłą przyrodą, pięknymi plażami, kulturą czy pyszną kuchnią. Niewielu zdaje sobie sprawę, że choć dla Polaków jest to daleki kierunek podróżniczy, to jest tam dosyć bezpiecznie, a przypadków rozbojów czy kradzieży jest niewiele. Czy da się budżetowo zaplanować taki wyjazd? O czym należy pamiętać oraz na co szczególnie zwrócić uwagę? Na te pytania i wiele innych odpowiedziała nasza czytelniczka 28-letnia Sylwia, która spędziła dwutygodniowy urlop w Korei Południowej.- Odwiedziłam m.in. obserwatorium w Odusan i zobaczyłam Północ przez lornetkę. Obserwatorium raczej było dostosowane pod Koreańskich turystów niż obcokrajowców, wiele ekspozycji miało napisy jedynie po koreańsku, ale i tak wiele można było wydedukować. Jest to o tyle fajne miejsce, że można tutaj bardzo łatwo porównać rozwój obu Korei - z jednej strony mamy wysokie wieżowce w Seulu, a z drugiej osiołki i woły, które ciągną zboże - opowiada Sylwia.
O podróży do Korei Południowej marzy niejeden. Aby poznać nieco tamtejszą kulturę, wystarczy udać się… do Wrocławia. Tam Koreańczycy zadomowili się na dobre i gdyby nie media społecznościowe, niewielu wiedziałoby o “małej Korei”.Na instagramowym profilu “Miejsca we Wrocławiu” opublikowano film relacjonujący spacer po Bielanach Wrocławskich. Miłośnicy koreańskiej kultury będą zachwyceni.
Turyści znaleźli willę do wynajęcia w internecie. W ciemno zarezerwowali i opłacili z góry 25-dniowy pobyt, a dopiero potem sprawdzili jej adres. Kiedy stwierdzili, że to jednak za daleko od centrum, chcieli zwrotu gotówki. Właściciel się nie zgodził, więc obmyślili zemstę.
Ze względu na panującą na całym świecie pandemię międzynarodowe podróże były dużo trudniejsze do zorganizowania, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe do realizacji. Zaczyna się to powoli zmieniać, gdyż kraje coraz chętniej rezygnują z kolejnych obostrzeń. Korea Południowa nie zamierza być wyjątkiem.Tamtejszy rząd już ogłosił zniesienie restrykcji. Dzięki temu podróż do Korei Południowej będzie znacznie łatwiejsza. Przede wszystkim nie będzie wiązała się z przymusową kwarantanną.
Agnieszka to Polka pochodząca z Poznania, która od kilku lat mieszka w Korei Południowej. Tu uczęszczała na studia magisterskie i poznała swojego przyszłego męża. Teraz na co dzień pracuje w koreańskiej firmie związanej z marketingiem i prowadzi swój kanał na YouTube. W najnowszym materiale ujawniła, jak Koreańczycy wypowiadają się na temat Polaków oraz ich postawy względem wschodnich sąsiadów w obliczu wojny rosyjsko-ukraińskiej.Agnieszka, szerzej znana jako Pyra w Korei, to Polka mieszkająca pod Seulem wraz z mężem Koreańczykiem. Od 2016 roku prowadzi między innymi kanał na YouTubie, na którym publikuje materiały poruszające tematy społeczne, historyczne, kulturowe, jak i popularny ostatnimi czasy nurt true crime. W najnowszym filmie na jej kanale przybliża swoim widzom, jak obecna sytuacja w Europie odbierana jest w Korei.