Turysci.pl
Pyra w Korei

youtube/pyrawkorei

Polka opowiada o tym, jak Koreańczycy chwalą Polaków za pomoc Ukrainie. "Wspaniali sąsiedzi"

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Agnieszka to Polka pochodząca z Poznania, która od kilku lat mieszka w Korei Południowej. Tu uczęszczała na studia magisterskie i poznała swojego przyszłego męża. Teraz na co dzień pracuje w koreańskiej firmie związanej z marketingiem i prowadzi swój kanał na YouTube. W najnowszym materiale ujawniła, jak Koreańczycy wypowiadają się na temat Polaków oraz ich postawy względem wschodnich sąsiadów w obliczu wojny rosyjsko-ukraińskiej.

Agnieszka, szerzej znana jako Pyra w Korei, to Polka mieszkająca pod Seulem wraz z mężem Koreańczykiem. Od 2016 roku prowadzi między innymi kanał na YouTubie, na którym publikuje materiały poruszające tematy społeczne, historyczne, kulturowe, jak i popularny ostatnimi czasy nurt true crime. W najnowszym filmie na jej kanale przybliża swoim widzom, jak obecna sytuacja w Europie odbierana jest w Korei.

Polka opowiedziała, jak Koreańczycy wychwalają Polaków

Youtuberka rozpoczęła nagranie od podziękowania za pomoc udzieloną uchodźcom z Ukrainy, a następnie przeszła do wyjaśnienia bieżących przekazów medialnych oraz przeanalizowała, w jaki sposób Korea Południowa przyłącza się do międzynarodowych sankcji przeciwko Rosji, blokuje płatności i nakładając surowe obostrzenia na inicjatorów konfliktu.

Część materiału poświęciła również komentarzom, jakie pojawiają się w koreańskich mediach społecznościowych na temat jej rodaków. Analizując wypowiedzi internautów, postanowiła wytłumaczyć, jakie mają opinie o obecnej sytuacji na Ukrainie.

Okazuje się, że wieści o solidarnej postawie polskiego społeczeństwa dotarły nawet do kraju oddalonego blisko 8 tysięcy kilometrów. Przytoczone wypowiedzi Koreańczyków wskazują na to, że mieszkańcy azjatyckiego państwa są pełni podziwu i szacunku względem Polaków, którzy okazali olbrzymie wsparcie ukraińskich uchodźcom.

Dar Pomorza niesamowity symbol

Widzieliście "Dar Pomorza"? Symbol Gdyni zapiera dech w piersiach

CZYTAJ DALEJ

Poniżej przedstawiamy wybrane komentarze:

1
2
3
4
5
6
7

Całość materiału można obejrzeć poniżej:

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Źródło: youtube/Pyra w Korei

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Ewa MatysiakAutor

Mieszkam w Warszawie, choć każdą wolną chwilę spędzam w podróży. Ciekawość świata mam w genach. Z wykształcenia japonistka, przez rok szkoliłam swoje umiejętności lingwistyczne na stypendium naukowym w Kraju Kwitnącej Wiśni. W życiu prywatnym blogerka, tutor i miłośniczka zwierząt, a także właścicielka Jacka Russell Terriera o wdzięcznym imieniu Mika.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >

Świat

Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie tornada w Kansas. Mężczyzna uciekł w ostatniej chwili

Czytaj więcej >

Świat

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

Czytaj więcej >

Świat

Myśliwy turysta zabił jednego z największych słoni afrykańskich. Wszystko dla trofeum

Czytaj więcej >

Świat

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Czytaj więcej >