Turysci.pl

youtube/pyrawkorei

Polka opowiada o tym, jak Koreańczycy chwalą Polaków za pomoc Ukrainie. "Wspaniali sąsiedzi"

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Agnieszka to Polka pochodząca z Poznania, która od kilku lat mieszka w Korei Południowej. Tu uczęszczała na studia magisterskie i poznała swojego przyszłego męża. Teraz na co dzień pracuje w koreańskiej firmie związanej z marketingiem i prowadzi swój kanał na YouTube. W najnowszym materiale ujawniła, jak Koreańczycy wypowiadają się na temat Polaków oraz ich postawy względem wschodnich sąsiadów w obliczu wojny rosyjsko-ukraińskiej.

Agnieszka, szerzej znana jako Pyra w Korei, to Polka mieszkająca pod Seulem wraz z mężem Koreańczykiem. Od 2016 roku prowadzi między innymi kanał na YouTubie, na którym publikuje materiały poruszające tematy społeczne, historyczne, kulturowe, jak i popularny ostatnimi czasy nurt true crime. W najnowszym filmie na jej kanale przybliża swoim widzom, jak obecna sytuacja w Europie odbierana jest w Korei.

Polka opowiedziała, jak Koreańczycy wychwalają Polaków

Youtuberka rozpoczęła nagranie od podziękowania za pomoc udzieloną uchodźcom z Ukrainy, a następnie przeszła do wyjaśnienia bieżących przekazów medialnych oraz przeanalizowała, w jaki sposób Korea Południowa przyłącza się do międzynarodowych sankcji przeciwko Rosji, blokuje płatności i nakładając surowe obostrzenia na inicjatorów konfliktu.

Część materiału poświęciła również komentarzom, jakie pojawiają się w koreańskich mediach społecznościowych na temat jej rodaków. Analizując wypowiedzi internautów, postanowiła wytłumaczyć, jakie mają opinie o obecnej sytuacji na Ukrainie.

Okazuje się, że wieści o solidarnej postawie polskiego społeczeństwa dotarły nawet do kraju oddalonego blisko 8 tysięcy kilometrów. Przytoczone wypowiedzi Koreańczyków wskazują na to, że mieszkańcy azjatyckiego państwa są pełni podziwu i szacunku względem Polaków, którzy okazali olbrzymie wsparcie ukraińskich uchodźcom.

Poniżej przedstawiamy wybrane komentarze:

1
2
3
4
5
6
7

Całość materiału można obejrzeć poniżej:

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Źródło: youtube/Pyra w Korei

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

To najszczęśliwsze kraje. Niewiarygodne, jakie miejsce tym razem zajęła Polska
Czytaj więcej >

Świat

Koniec z małymi buteleczkami i wyjmowaniem telefonu na taśmę. Brytyjskie lotnisko wprowadza rewolucję
Czytaj więcej >

Świat

Lecieli w podróż poślubną. Film z samolotu podbił internet. Jedni się śmieją, drudzy oburzają
Czytaj więcej >

Świat

Przerażający widok i okropny zapach. W australijskiej rzece martwe zwierzęta zakorkowały przepływ
Czytaj więcej >

Świat

Złe wieści dla turystów. Znana na całym świecie atrakcja pozostaje zamknięta na wakacje
Czytaj więcej >

Świat

Najgorsze atrakcje turystyczne na świecie. Według turystów to tylko strata czasu i pieniędzy
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]