Turysci.pl

unsplash/Konrad Ziemlewski

Dobra nowina dla podróżujących do Korei Południowej. Obowiązkowa kwarantanna do likwidacji

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Michał Fitz

Ze względu na panującą na całym świecie pandemię międzynarodowe podróże były dużo trudniejsze do zorganizowania, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe do realizacji. Zaczyna się to powoli zmieniać, gdyż kraje coraz chętniej rezygnują z kolejnych obostrzeń. Korea Południowa nie zamierza być wyjątkiem.

Tamtejszy rząd już ogłosił zniesienie restrykcji. Dzięki temu podróż do Korei Południowej będzie znacznie łatwiejsza. Przede wszystkim nie będzie wiązała się z przymusową kwarantanną.

Korea Południowa znosi kwarantannę dla turystów

Osoby, które do tej pory chciały odwiedzić Koreę, musiały liczyć się z tym, że zostaną zatrzymane na 7-dniowej kwarantannie. Od 21 marca nie będzie już ona koniecznością dla wszystkich. Zwolnieni będą z niej ci, którzy zostali zaszczepieni trzema dawkami lub drugą z nich przyjęli w okresie nie krótszym niż 2 tygodnie i nie dłuższym niż 6 miesięcy przed przylotem do Korei. Poinformowano jednak, że Pakistan, Uzbekistan, Ukraina i Birma są wyłączone ze zwolnienia z kwarantanny.

Należy jednak pamiętać o formalnościach, których trzeba będzie dopilnować, by kwarantanna faktycznie nie była obligatoryjna. W tym celu należy uprzednio zarejestrować swoje szczepienia w koreańskich centrach zdrowia. Warto dodać, że od początku kwietnia ma zostać uruchomiona specjalna aplikacja, która znacznie ułatwi cały ten proces.

Korea Południowa dołącza do innych krajów

Korea Południowa absolutnie nie jest jednak prekursorem w znoszeniu obostrzeń, ponieważ te są już od jakiegoś czasu niwelowane w wielu krajach, głównie europejskich. Austria od 5 marca zniosła większość restrykcji sanitarnych, chociażby konieczność okazywania certyfikatu szczepienia. Podobnej konieczności nie ma już też w Portugalii.

Prawdziwym przodownikiem w tym temacie jest jednak Dania. Ta już 1 lutego zniosła wszelkie obostrzenia sanitarne. Oznacza to, że w tym kraju nie ma nawet konieczności noszenia maseczki w zagęszczonych miejscach publicznych i transporcie zbiorowym.

Zobacz film:

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: stronapodrozy.pl/ timesofindia.com

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

To najszczęśliwsze kraje. Niewiarygodne, jakie miejsce tym razem zajęła Polska
Czytaj więcej >

Świat

Koniec z małymi buteleczkami i wyjmowaniem telefonu na taśmę. Brytyjskie lotnisko wprowadza rewolucję
Czytaj więcej >

Świat

Lecieli w podróż poślubną. Film z samolotu podbił internet. Jedni się śmieją, drudzy oburzają
Czytaj więcej >

Świat

Przerażający widok i okropny zapach. W australijskiej rzece martwe zwierzęta zakorkowały przepływ
Czytaj więcej >

Świat

Złe wieści dla turystów. Znana na całym świecie atrakcja pozostaje zamknięta na wakacje
Czytaj więcej >

Świat

Najgorsze atrakcje turystyczne na świecie. Według turystów to tylko strata czasu i pieniędzy
Czytaj więcej >
Michał Fitz

Redaktor portalu

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]