Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Świat > Dobra nowina dla podróżujących do Korei Południowej. Obowiązkowa kwarantanna do likwidacji
Michał Fitz
Michał Fitz 13.03.2022 14:58

Dobra nowina dla podróżujących do Korei Południowej. Obowiązkowa kwarantanna do likwidacji

Korea Poludniowa
unsplash/Konrad Ziemlewski

Ze względu na panującą na całym świecie pandemię międzynarodowe podróże były dużo trudniejsze do zorganizowania, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe do realizacji. Zaczyna się to powoli zmieniać, gdyż kraje coraz chętniej rezygnują z kolejnych obostrzeń. Korea Południowa nie zamierza być wyjątkiem.

Tamtejszy rząd już ogłosił zniesienie restrykcji. Dzięki temu podróż do Korei Południowej będzie znacznie łatwiejsza. Przede wszystkim nie będzie wiązała się z przymusową kwarantanną.

Korea Południowa znosi kwarantannę dla turystów

Osoby, które do tej pory chciały odwiedzić Koreę, musiały liczyć się z tym, że zostaną zatrzymane na 7-dniowej kwarantannie. Od 21 marca nie będzie już ona koniecznością dla wszystkich. Zwolnieni będą z niej ci, którzy zostali zaszczepieni trzema dawkami lub drugą z nich przyjęli w okresie nie krótszym niż 2 tygodnie i nie dłuższym niż 6 miesięcy przed przylotem do Korei. Poinformowano jednak, że Pakistan, Uzbekistan, Ukraina i Birma są wyłączone ze zwolnienia z kwarantanny.

Należy jednak pamiętać o formalnościach, których trzeba będzie dopilnować, by kwarantanna faktycznie nie była obligatoryjna. W tym celu należy uprzednio zarejestrować swoje szczepienia w koreańskich centrach zdrowia. Warto dodać, że od początku kwietnia ma zostać uruchomiona specjalna aplikacja, która znacznie ułatwi cały ten proces.

Korea Południowa dołącza do innych krajów

Korea Południowa absolutnie nie jest jednak prekursorem w znoszeniu obostrzeń, ponieważ te są już od jakiegoś czasu niwelowane w wielu krajach, głównie europejskich. Austria od 5 marca zniosła większość restrykcji sanitarnych, chociażby konieczność okazywania certyfikatu szczepienia. Podobnej konieczności nie ma już też w Portugalii.

Prawdziwym przodownikiem w tym temacie jest jednak Dania. Ta już 1 lutego zniosła wszelkie obostrzenia sanitarne. Oznacza to, że w tym kraju nie ma nawet konieczności noszenia maseczki w zagęszczonych miejscach publicznych i transporcie zbiorowym.

Zobacz film:

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: stronapodrozy.pl/ timesofindia.com