W Polsce jesień rozgościła się już na dobre, a zgodnie z prognozami ochłodzenie ma być niebawem jeszcze większe. Nie ma zatem co się dziwić, że niektórzy uciekają za granicę, by podczas urlopu wygrzać się na słońcu. Jeden z egzotycznych kierunków, w który udajemy się coraz częściej, może zaskakiwać.
Z niepokojem obserwujemy postępujące zmiany klimatu w Rogu Afryki. Ich skutki są coraz bardziej widoczne i dotkliwe dla mieszkańców. Wydłuża się pora sucha i podnoszą dzienne temperatury. Słońce wypala ziemię tak bardzo, że kiedy pojawiają się deszcze, nie jest ona w stanie wchłonąć wody. Tak rozregulowana pogoda utrudnia, a coraz częściej po prostu uniemożliwia uprawę roślin.Za życia jednego pokolenia doszło do tak dużych zmian klimatycznych, że konieczne jest wprowadzenie rozwiązań systemowych, aby uratować mieszkańców przed klęską głodu. Polska Akcja Humanitarna od lat prowadzi w tym rejonie świata swoje stałe działania.
Chyba każdy z nas choć raz marzył przez chwilę o życiu w dalekim kraju, w rajskich warunkach i w dodatku na solidnym poziomie finansowym. Kończąc takie rozmyślania, trzeba niestety wrócić na ziemie i zajrzeć do portfela, który nie zawsze jest tak pękaty, jakbyśmy chcieli. Okazuje się jednak, że są na świecie miejsca, do których można wyjechać bez ogromnej poduszki finansowej i prowadzić tam luksusowe życie. Udowadnia to historia małżeństwa z Polkowic.
Kto nie chciałby zamieszkać w rajskim miejscu, gdzie słońce świeci non stop, a dookoła egzotyka w pełni? Popularny na TikToku podróżnik Patryk Suracki, który prowadzi profil o nazwie @innastronaswiata postanowił zaryzykować i zamieszkał w Kenii. Z obserwatorami dzieli się niezwykłymi widokami i tym, jak na co dzień mu się tam żyje.Pomimo wielu plusów podróżnik przyznał, że w Kenii nie jest aż tak kolorowo. Oprócz nie takich niskich cen upał może z czasem doskwierać. Mieszkając tam, trzeba też uważać na pewne zwierzęta.
Jak ogłosił prezydent Kenii William Ruto, zagraniczni turyści, bez względu na to skąd pochodzą, nie będą musieli już starać się o wizy. Sprawi to, że kraj stanie się bardziej otwarty na nowych przejezdnych.Kenia ma dla świata bardzo jasny komunikat: "Witajcie w domu!"
Planując wakacyjny wyjazd, często tworzymy listy atrakcji, które chcemy zobaczyć i szukamy miejsc, które pozwolą nam posmakować lokalnej atmosfery. Każdy chce, żeby urlop był okazją do oderwania od codzienności. Mało kto natomiast zastanawia się nad tym, jakie znaczenie mogą mieć nasze pamiątki z wakacji, takie jak filmy, zdjęcia lub posty wypuszczane w świat.
Ekscytująca przejażdżka na safari, wsie rdzennej społeczności Masajów czy też piaszczyste plaże Mombasy stanowią atrakcyjną wizytówkę jednego z najchętniej odwiedzanych państw Afryki Wschodniej - Kenii. To, co mogłoby się wydawać jej bogactwem, stało się w rzeczywistości jej przekleństwem. Wizerunek Kenii jako raju turystycznego odwraca bowiem wzrok od poważnego problemu, z którym mierzą się na co dzień jej mieszkańcy. Mowa o suszy będącej efektem dynamicznie postępujących zmian klimatu.
Marzec to dobry czas na urlop w ciepłych krajach. Biura podróży oferują egzotyczne kierunki, ale bez trudu znajdziemy też wycieczki nieco bliżej i sporo taniej z gwarancją słonecznej pogody. Wyszukaliśmy najciekawsze propozycje z myślą o wszystkich, którym długie i szare zimowe dni dały w kość.
Wśród polskich turystów coraz bardziej popularne stają się podróże do Kenii. Ci, co są żądni wrażeń, a także miłośnicy przyrody wybierają właśnie ten egzotyczny kierunek. Jednak pojawia się pytanie, czy jest tam bezpiecznie?Kenia jest jednym z największych i najpiękniejszych krajów Afryki. Przyciąga turystów zapierającymi dech w piersi widokami oraz bogactwem zwierząt, które można spotkać podczas Safari. Jest atrakcyjna także ze względu na ogromne różnice kulturowe. Jednak nie jest tam całkiem bezpiecznie.