Wśród polskich turystów coraz bardziej popularne stają się podróże do Kenii. Ci, co są żądni wrażeń, a także miłośnicy przyrody wybierają właśnie ten egzotyczny kierunek. Jednak pojawia się pytanie, czy jest tam bezpiecznie?
Kenia jest jednym z największych i najpiękniejszych krajów Afryki. Przyciąga turystów zapierającymi dech w piersi widokami oraz bogactwem zwierząt, które można spotkać podczas Safari. Jest atrakcyjna także ze względu na ogromne różnice kulturowe. Jednak nie jest tam całkiem bezpiecznie.
Polacy coraz częściej podróżują do Kenii
Chociaż mieszkańcy Kenii są bardzo mili, to zwierzęta tam mieszkające nie zawsze. Są dzikie i mogą być niebezpieczne dla człowieka. Jednym z nich jest mamba czarna, której jad jest zwykle śmiertelny. Wąż ten osiąga długość nawet 4,5 metra.
Każdy turysta obowiązkowo wybiera się także do parków narodowych, by spotkać tam zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Samochody, którymi podróżują turyści, często są już stare i wysłużone. Niebezpieczeństwo stanowią także same zwierzęta, które mogą zaatakować.
Pracownik greckiego hotelu wyjawił zatrważającą prawdę o turystach z Rosji
CZYTAJ DALEJKenia - czy jest bezpieczna?
Nie zdarza się to często, ale zostały odnotowane przypadki ataku dzikich zwierząt na turystów. Podczas jednego z nich wskutek ataku słonia, zginęły dwie osoby. Nie wiadomo dlaczego zwierzę zaatakowało, ale w przypadku dzikich zwierząt zawsze trzeba brać pod uwagę istniejące ryzyko.
Kenia to także bardzo biedny kraj, dlatego zagrożeniem mogą okazać się również miejscowi ludzie. Podczas pobytu w nim należy uważać, aby nie zostać okradzionym, oszukanym czy zaatakowanym. Dlatego zdecydowanie bezpieczniej jest podróżować ze specjalistycznym biurem podróży, niż w pojedynkę.
Zakopane to już przeżytek. W polskich górach znajdziemy znacznie lepsze miejsca na narty. Mamy 6 propozycji
Slajd 1 z 6
Wierchomla
Stacja narciarska „Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla” znajduje się w malowniczych Beskidach, 12 km od Piwnicznej - Zdroju. Region wyróżnia się unikalnymi warunkami klimatycznymi - śnieg utrzymuje się tam od listopada do kwietnia, a temperatura jest średnio o 4 stopnie niższa, niż w pobliskich miejscowościach. Ośrodek łączy dwie miejscowości Wierchomlę i Muszynę, systemem wyciągów. Znajdziemy tam około 10 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, z czego ponad 6 km jest oświetlona, co umożliwia szusowanie do późnych godzin wieczornych.
Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie
Pytanie 1 z 7
Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?
Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:
Fatalna wiadomość z południa Polski. Popularna trasa zamknięta
W środku nocy zadzwonił telefon. Mogło dojść do nieszczęścia
źródło: wiadomosci.wp.pl, r.pl