Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Turyści z Polski coraz częściej podróżują do Kenii
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 15.03.2022 11:09

Turyści z Polski coraz częściej podróżują do Kenii

Odloty
fot. greg801, canva.com

Wśród polskich turystów coraz bardziej popularne stają się podróże do Kenii. Ci, co są żądni wrażeń, a także miłośnicy przyrody wybierają właśnie ten egzotyczny kierunek. Jednak pojawia się pytanie, czy jest tam bezpiecznie?

Kenia jest jednym z największych i najpiękniejszych krajów Afryki. Przyciąga turystów zapierającymi dech w piersi widokami oraz bogactwem zwierząt, które można spotkać podczas Safari. Jest atrakcyjna także ze względu na ogromne różnice kulturowe. Jednak nie jest tam całkiem bezpiecznie.

Polacy coraz częściej podróżują do Kenii

Chociaż mieszkańcy Kenii są bardzo mili, to zwierzęta tam mieszkające nie zawsze. Są dzikie i mogą być niebezpieczne dla człowieka. Jednym z nich jest mamba czarna, której jad jest zwykle śmiertelny. Wąż ten osiąga długość nawet 4,5 metra.

Każdy turysta obowiązkowo wybiera się także do parków narodowych, by spotkać tam zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Samochody, którymi podróżują turyści, często są już stare i wysłużone. Niebezpieczeństwo stanowią także same zwierzęta, które mogą zaatakować.

Kenia - czy jest bezpieczna?

Nie zdarza się to często, ale zostały odnotowane przypadki ataku dzikich zwierząt na turystów. Podczas jednego z nich wskutek ataku słonia, zginęły dwie osoby. Nie wiadomo dlaczego zwierzę zaatakowało, ale w przypadku dzikich zwierząt zawsze trzeba brać pod uwagę istniejące ryzyko.

Kenia to także bardzo biedny kraj, dlatego zagrożeniem mogą okazać się również miejscowi ludzie. Podczas pobytu w nim należy uważać, aby nie zostać okradzionym, oszukanym czy zaatakowanym. Dlatego zdecydowanie bezpieczniej jest podróżować ze specjalistycznym biurem podróży, niż w pojedynkę.

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: wiadomosci.wp.pl, r.pl

Tagi: Kenia