Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Czarnogóra

Czarnogóra

czarnogóra
31.12.2023 10:24 "Dzikie piękno!". W tym kraju na szlakach możesz nie spotkać żadnego turysty

Niewielki kraj na Bałkanach, o powierzchni naszego województwa,  przyciąga turystów jak magnes. Choć maleńki, jest bardzo różnorodny - ma piękne plaże, dziką naturę i potężne góry. Poza dobrze znanym wybrzeżem warto skierować uwagę na potencjał północy kraju, by doświadczyć tam gościnności mieszkańców i wyjątkowego kontaktu z dziką naturą.To miejsce zainteresuje podróżnika nastawionego na samodzielnie zaprojektowany wyjazd, jak i turystę uwielbiającego all inclusive. Warto rozważyć to miejsce w nadchodzącym roku, szczególnie jeśli poszukujecie tańszej, interesującej destynacji.Można tu łatwo dolecieć jak i dojechać na własną rękę z Polski. 

Kotor w Czarnogórze
07.09.2023 19:03 "Naprawdę omijajcie ich szerokim łukiem". Polka oszukana w Czarnogórze

Czarnogóra była jednym z popularniejszych kierunków podczas tegorocznych wakacji. Wiele osób wybrało ją, ponieważ była nieco tańsza od Chorwacji. Jednak turystów odwiedzających ten kraj ostrzega pani Magda.W Czarnogórze jest kilka miejsc cieszących się zainteresowaniem turystów. Wiele osób wypoczywa w miejscowościach Bar, Budva, a także w Kotorze, malowniczej miejscowości w Zatoce Kotorskiej. Niestety swojej wyprawy do tego miasta nie będzie najlepiej wspominała pani Magda.

Wizz Air
01.08.2023 16:13 "Widzieliśmy tylko nogi pilota wystające z silnika". Chaos Wizz Aira w Czarnogórze

Sezon wakacyjny trwa, a wiele osób spędza urlop poza granicami Polski. Niemiła niespodzianka czekała pasażerów Wizz Aira, którzy w sobotę 29 lipca mieli wrócić z czarnogórskiej Podgoricy do Warszawy.Już podróż z Warszawy do Podgoricy z linią Wizz Air nie należała do przyjemnych. Samolot w Czarnogórze wylądował z kilkugodzinnym opóźnieniem. Jednak był to jedynie wstęp do chaosu, który czekał pasażerów wracających z Czarnogóry w sobotę 29 lipca.

czarnogóra podgorica
27.07.2023 20:21 Bałkański kraj otwiera się na Polaków. "Tu jest jak u nas 20 lat temu"

O tym miejscu zwykło się mówić, że to Bałkany w pigułce. Na terenie wielkości jednego, polskiego województwa znajdziemy dzikie góry, malownicze kaniony i piękne plaże. Na każdym kroku znajdziemy też relikty minionej epoki komunizmu. To małe, ale wspaniałe państwo położone na Półwyspie Bałkańskim, urzekło także turystów z Polski. Ci przyznają, że "tu jest jak u nas 20 lat temu".

Zatoka Kotorska
14.05.2023 08:31 Nie masz grosza przy duszy, a chcesz jechać na wakacje? Ten kraj będzie idealny

W głowie mamy już ułożony plan doskonały. Jedziemy na wymarzone wakacje! A potem patrzymy do portfela i ze smutkiem stwierdzamy, że mamy w nim braki. W tym momencie moglibyśmy usiąść z rezygnacją na krześle, ale czy naprawdę dzisiaj nie da się nigdzie pojechać na wakacje za niewielkie pieniądze?Nie ma potrzeby, aby wydawać mnóstwo gotówki na wakacje marzeń, nawet te zagraniczne. W Czarnogórze można tanio i przyjemnie spędzić czas w otoczeniu pięknych widoków. Ale dlaczego akurat tam?

Czarnogóra
16.03.2022 11:39 Czarnogóra znosi obowiązek testu dla turystów z Polski

Do grona tych, które łagodzą obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, dołącza Czarnogóra. Osoby zaszczepione nie są już zobowiązane do wykonywania testów na koronawirusa. Czy dotyczy to również osób niezaszczepionych?Coraz więcej państw luzuje restrykcje pandemiczne. Ministerstwo Zdrowia Czarnogóry zdecydowało się na poluzowanie zasad wjazdowych. Poniżej przedstawiamy obecne wymogi wobec osób przyjeżdżających z Polski.