Turysci.pl
tatry

fot. Pixabay/ _Alicja_

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

19 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W Tatrach doszło do tragicznego zdarzenia. Nie żyje turysta, który najprawdopodobniej skoczył z Kościelca. Ratownicy TOPR przetransportowali jego ciało do kostnicy w Zakopanem.

Chociaż w Tatrach panuje obecnie piękna pogoda, wczoraj na szlakach nie było jeszcze zbyt wielu turystów. Ratownicy TOPR poinformowali jednak o tragicznym zdarzeniu - nie żyje mężczyzna, który prawdopodobnie skoczył z Kościelca.

Atak na plażowicza w Kryspinowie

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

CZYTAJ DALEJ

Ratownicy otrzymali zgłoszenie o śmierci turysty w Tatrach

Piątek 18 czerwca zapowiadał się bardzo spokojnie - ratownicy TOPR pomagali wczoraj dwójce turystów, którzy doznali kontuzji nóg. Po godz. 15 ratownicy TOPR otrzymali jednak zgłoszenie o śmierci turysty.

Według relacji świadków twierdzili, mężczyzna skoczył z Kościelca w kierunku Czarnego Stawu. Śmierć nastąpiła na miejscu, ratownikom pozostało jedynie przetransportowania ciała do zakopiańskiej kostnicy.

Dzisiaj w górach mogą pojawić się tłumy

Jak czytamy na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego, wszystkie miejsca na parkingach Palenica Białczańska oraz Łysa Polana zostały wyprzedane, więc wybierając się nad Morskie Oko, należy skorzystać z komunikacji zbiorowej (busy).

W wyższych partiach Tatr, zwłaszcza po stronie północnej, może w wielu miejscach zalegać mokry, ciężki i przepadający śnieg, który w miejscach zacienionych i żlebach może być twardy. W takich warunkach konieczne jest odpowiednie doświadczenie oraz sprzęt zimowy (raki, czekan, kask) wraz z umiejętnością posługiwania się nim.

Na niżej położonych szlakach warunki do uprawiania turystyki są dobre, jedynie miejscami występuje błoto. Trzeba uważać zwłaszcza na szlakach odchodzących z Doliny Chochołowskiej.

Na szlakach turystycznych biegnących między Psią Trawką a Halą Gąsienicową oraz między Polaną Olczyską a Nosalową Przełęczą występują utrudnienia. Są one związane z remontem nawierzchni tych szlaków.

TPN przypomina również, że w rejonie Kobylarzowego Żlebu ze względu na prace remontowe wprowadza się ograniczenie w ruchu turystycznym. Szlaku turystyczny na odcinku: Przysłop Miętusi - Małołączniak (szlak niebieski) pozostaje zamknięty w obu kierunkach od 14 czerwca 2021 r. do odwołania.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Wyborcza, TPN

Podobne artykuły

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

Czytaj więcej >

Polska

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

Czytaj więcej >

Polska

21-letni turysta spadł z punktu widokowego podczas nawałnicy. Ratowała go policja i GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Leśniczy apeluje do turystów w Tatrach: „Nie podchodzić do nich zbyt blisko, nie dokarmiać"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści chętnie odwiedzają Szczawnicę. Na szlakach spotkać można tłumy

Czytaj więcej >