Turysci.pl
tatry

fot. Pixabay/ _Alicja_

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

17 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W Tatrach doszło do tragicznego zdarzenia. Nie żyje turysta, który najprawdopodobniej skoczył z Kościelca. Ratownicy TOPR przetransportowali jego ciało do kostnicy w Zakopanem.

Chociaż w Tatrach panuje obecnie piękna pogoda, wczoraj na szlakach nie było jeszcze zbyt wielu turystów. Ratownicy TOPR poinformowali jednak o tragicznym zdarzeniu - nie żyje mężczyzna, który prawdopodobnie skoczył z Kościelca.

Atak na plażowicza w Kryspinowie

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

CZYTAJ DALEJ

Ratownicy otrzymali zgłoszenie o śmierci turysty w Tatrach

Piątek 18 czerwca zapowiadał się bardzo spokojnie - ratownicy TOPR pomagali wczoraj dwójce turystów, którzy doznali kontuzji nóg. Po godz. 15 ratownicy TOPR otrzymali jednak zgłoszenie o śmierci turysty.

Według relacji świadków twierdzili, mężczyzna skoczył z Kościelca w kierunku Czarnego Stawu. Śmierć nastąpiła na miejscu, ratownikom pozostało jedynie przetransportowania ciała do zakopiańskiej kostnicy.

Dzisiaj w górach mogą pojawić się tłumy

Jak czytamy na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego, wszystkie miejsca na parkingach Palenica Białczańska oraz Łysa Polana zostały wyprzedane, więc wybierając się nad Morskie Oko, należy skorzystać z komunikacji zbiorowej (busy).

W wyższych partiach Tatr, zwłaszcza po stronie północnej, może w wielu miejscach zalegać mokry, ciężki i przepadający śnieg, który w miejscach zacienionych i żlebach może być twardy. W takich warunkach konieczne jest odpowiednie doświadczenie oraz sprzęt zimowy (raki, czekan, kask) wraz z umiejętnością posługiwania się nim.

Na niżej położonych szlakach warunki do uprawiania turystyki są dobre, jedynie miejscami występuje błoto. Trzeba uważać zwłaszcza na szlakach odchodzących z Doliny Chochołowskiej.

Na szlakach turystycznych biegnących między Psią Trawką a Halą Gąsienicową oraz między Polaną Olczyską a Nosalową Przełęczą występują utrudnienia. Są one związane z remontem nawierzchni tych szlaków.

TPN przypomina również, że w rejonie Kobylarzowego Żlebu ze względu na prace remontowe wprowadza się ograniczenie w ruchu turystycznym. Szlaku turystyczny na odcinku: Przysłop Miętusi - Małołączniak (szlak niebieski) pozostaje zamknięty w obu kierunkach od 14 czerwca 2021 r. do odwołania.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Wyborcza, TPN

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >