Turysci.pl
majówka. sanepid zapowiada kontrole

fot. pixabay.com/ManuelaJaeger

Sanepid zapowiada kontrole hoteli w czasie majówki

28 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Majówka upłynie pod znakiem zamkniętych hoteli oraz kontroli służb i funkcjonariuszy sanepidu. Szef GIS zaapelował w środę do Polaków o przestrzeganie przepisów pandemicznych oraz rozwagę. Słowa te skierowane są zarówno do osób planujących wyjazdy, jak i przedsiębiorców chcących prowadzić działalność mimo zakazów.

  • Krzysztof Saczka z GIS zapowiedział kontrole w hotelach oraz wszystkich miejscach użyteczności publicznej

  • Przestrzegania obostrzeń pilnować mają policjancji, fukcjonariusze sanepidu oraz inne służby

  • Jak podkreślił Saczka, próbu lekceważenia zakazów nie będą akceptowane

Hotele i restauracje w czasie majówki muszą pozostać zamknięte, ale wielu przedsiębiorców i tak zapowiada otwarcie, mimo zakazów pandemicznych. W odpowiedzi na te zapowiedzi, główny inspektor sanitarny, Krzysztof Saczka, zapowiada masowe kontrole obiektów noclegowych oraz wszystkich miejsc użyteczności publicznej.

Sanepid zapowiada kontrole hoteli w czasie majówki

W środę główny inspektor GIS zaapelował do Polaków w komunikacie udostępnionym PAP o rozwagę w czasie majówki. Jak stwierdził, do ograniczeń trzeba podejść ze zrozumieniem. Podkreślił, że przestrzeganie przepisów to kwestia odpowiedzialności nie tylko za zdrowie swoje, ale także swoich bliskich oraz ogółu obywateli.

W dalszej części komunikatu Saczka poinformował, ze w długi weekend ruszą skrupulatne kontrole. Prowadzić je ma Państwowa Inspekcja Sanitarna, we współpracy z policją oraz „innymi służbami".

Minister zdrowia mówi, że nie będzie luzowania obostrzeń w maju

Minister Zdrowia: W maju nie będzie luzowania przepisów granicznych

CZYTAJ DALEJ

Szef GIS stwierdził, że wszelkie próby lekceważenia obowiązujących przepisów lub ich łamanie nie będą akceptowane. Zaznaczył, że służą one ochronie zdrowia oraz życia, dlatego wszelkie przejawy niezastosowania się do nich będą wywoływały odpowiednie działania.

Hotelarze i tak będą przyjmować gości?

Od dawna w mediach pojawiają się informacje, że nie wszyscy Polacy zamierzają dostosować się do obostrzeń. Tzw. noclegi „u cioci" da się znaleźć w wielu miejscach w całym kraju, a szczególnie w turystycznych miejscowościach nad morzem i w górach.

Część hotelarzy otwarcie deklaruje przyjmowanie gości, działając zgodnie z prawem jako podmioty lecznicze. W internecie pojawiło się wiele zapytań i ofert, związanych z omijaniem przepisów właśnie w ten sposób, o czym więcej przeczytać można tutaj.

Pomoc przedsiębiorcom, którzy zamierzają działać podczas długiego weekendu majówkowego, zapowiedział również prezes Polskiej Izby Hotelarskiej. Jak stwierdził, organizacja ma umożliwić właśiccielom obiektów hotelarskich funkcjonowanie w taki sposób, by nie łamali przepisów oraz zapewniali całkowite bezpieczeństwo swoim klientom.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >