Turysci.pl
Rząd otwiera parki rozrywki. Energylandia zaprasza

fot. wikimedia.org/Tom a/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Rząd odmraża parki rozrywki. EnergyLandia zaprasza na otwarcie sezonu

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

W środę polski rząd ogłosił otwarcie parków rozrywki oraz przyśpieszenie luzowania części obostrzeń. Zgodnie z komunikatem przekazanym na konferencji prasowej, lunaparki na świeżym powietrzu będą mogły funkcjonować od 21 maja. Kultowa EnergyLandia już ogłosiła wielkie otwarcie i zaprasza turystów.

  • Rząd w środę ogłosił przyśpieszenie luzowania obostrzeń w Polsce. 21 maja wznowią działalność parki rozrywki,

  • Szczegóły odmrożenia lunaparków nie zostały podane. Najpewniej jednak będą one działały w pełnym reżimie sanitarnym

  • Energylandia już zapowiedziała wielkie otwarcie. Zapraszają turystów

Rząd na środowej konferencji prasowej ogłosił przyśpieszenie znoszenia obostrzeń w najbliższych tygodniach. Wiele zmian dotyczy szeroko pojętego sektora turystycznego - otwarte zostaną atrakcje i miejsca kultury zlokalizowane w całej Polsce.

Parki rozrywki otworzą się 21 maja

W środę potwierdzono, że 21 maja w piątek dojdzie do otwarcia obiektów kulturalnych. Mowa tu o kinach, teatrach, operach czy filharmoniach. Miejsca te przyciągają wielu urlopowiczów, wiadomość ta więc z pewnością ucieszy Polaków.

Andrzej Kotliński nie żyje

Nie żyje Andrzej Kotliński, wieloletni Dyrektor Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej

CZYTAJ DALEJ

Działalność wznowić mogą także parki rozrywki, które po przedstawieniu pierwszego planu luzowania obostrzeń na maj, obawiały się, że rząd o nich zapomniał. Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Turystyki i Atrakcji Rodzinnych głośno apelowało do polityków o pomoc. O szczegółach tej sprawy przeczytać można tutaj.

Jak czytamy na rządowej stronie, wszystkie obiekty kulturalne mogą działać przy obłożeniu 50 proc. Nakazany jest reżim sanitarny, dezynfekcja rąk, zachowywanie dystansu oraz zasłanianie ust i nosa maseczkami. Dodatkowo goście nie mogą spożywać posiłków oraz napojów w pomieszczeniach.

W przypadku parków rozrywki rząd nie wydał jeszcze szczegółowych wytycznych. Wiadomo jedynie, że funkcjonować będą mogły obiekty na świeżym powietrzu i przy obłożeniu równym 50 proc. Przypomnijmy jednak, że w ubiegłym roku przepisy sanepidu mówiły o rekomendowaniu płatności bezgotówkowych oraz codziennej dezynfekcji obiektu. Przypuszczać więc można, że takie rozwiązanie zastosowane zostanie również podczas tegorocznego sezonu wakacyjnego.

EnergyLandia zaprasza na wielkie otwarcie

Na komunikat rządu błyskawicznie zareagował kultowy park rozrywki w Polsce - EnergyLandia. Jeden z najbardziej lubianych obiektów już o godzinie 16:00 opublikował na swoim profilu na Facebooku post informujący o wielkim otwarciu sezonu 2021.

Stworzone zostało również wydarzenie „Otwarcie Energylandii - 21 maja!". W kilka godzin „zainteresowanych" nim było już ponad 3 tysiące osób, a sam post o otwarciu zebrał ponad 800 reakcji. Pokazuje to, jak wiele osób czekało na otwarcie tego typu atrakcji.

Rzecznik prasowy EnergyLandii na filmiku wyjaśnił, jakie środki ochrony zdrowia czekają turystów na miejscu po przyjeździe. Zgodnie z zapewnieniami, oczekiwać możemy:

  • regularnego mycia najczęściej użytkowanych miejsc;

  • kilkuset stacji, w których goście będą mogli zdezynfekować ręce;

  • systemu kamer termowizyjnych (do monitorowania temperatury);

  • środków higieny;

  • codziennej dezynfekcji całego Parku;

  • oznaczonych odstępów i zasad obsługi.

Park od 21 maja będzie otwarty codziennie od godziny 10:00 do 18:00. Na turystów czekają zarówno stałe atrakcje, jak i specjalne wydarzenia, których harmonogram sprawdzić można w kalendarzu na stronie atrakcji.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Energylandia/Gov.pl

Podobne artykuły

Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >