Turysci.pl
Ryanair podatek

Fot. Pixabay.com/JanClaus

Pasażerowie muszą dopłacić do biletów z Ryanaira. Wszystko przez zagraniczny podatek

18 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Ryanair to budżetowa sieć, która przyciąga do siebie klientów przede wszystkim niskimi cenami. Teraz jednak okazuje się, że część pasażerów będzie musiała dopłacić do swoich biletów. Wszystko przez zagraniczny podatek.

Ryanair cieszy się nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie gigantyczną sympatią pasażerów. Wywołane jest to przede wszystkim przystępnymi cenami biletów, które są dużo niższe niż u konkurencji. Wszyscy liczą się z tym, że kosztem tego jest również niższy komfort lotu, lecz istotna jest tutaj oszczędność. Czasem jednak można stracić cierpliwość. 

Jak podają media, wielu pasażerów linii Ryanair będzie musiało dopłacić do biletów, które już zakupili. Spowodowane jest to podniesieniem podatku zagranicznego, a dotyczy lotów z Niemiec, które odbyć się mają po 1 kwietnia 2020 roku. Wiadomość o konieczności dopłaty dotarła już do wielu rozzłoszczonych turystów, wśród których mogą być liczni Polacy. 

Pasażerowie muszą dopłacać do biletów Ryanair

Jak podają media, Ryanair wysyła do swoich pasażerów niepokojące maile o koniecznych dopłatach do cen biletów. Spowodowane jest to podatkiem, który został wprowadzony w Niemczech i właśnie lotów z tego kraju dotyczą podwyżki. 

Związane jest to z realizowanym właśnie programem ochrony klimatu. Jak twierdzi rządząca koalicja, konieczna jest redukcja emocji dwutlenku węgla przez samoloty. Właśnie z tego wynika wprowadzenie wyższego podatku, co przekłada się już bezpośrednio na wyższe ceny biletów oraz konieczność dopłat. 

Komunikaty o dopłatach dotarły do części turystów

Niepokojące maile od linii Ryanair dostało już wielu pasażerów, którzy kupili bilety z Niemiec po 1 kwietnia 2020 roku. Jak można przeczytać, firma również argumentuje, powołując się na swój regulamin, że konieczność dopłat związana jest z podwyższeniem podatku lotniczego w Niemczech. Dotyczyć to też może Polaków, którzy bardzo często od zachodnich sąsiadów latają na egzotyczne wyspy hiszpańskie czy na Bałkany. 

- On 15th November 2019, the German Parliament approved an icrease in air traffic tax. This increases the tax by €5.53 for EU flights (including domestic flights in Germany) and €9.96 for non-EU flights for anyone travelling from a German airport on and after 1 April 2020. As a result, all airlines are required to collect this increased German air traffic tax from all passengers booked on flights on and after 1 April 2020 - jak podaje portal Avianews, tak miał brzmieć przekazany mail. 

Wyczytać z niego można, że loty krajowe oraz na terenie Unii Europejskiej obarczone będą dopłatą wynoszącą 5,53 euro. Wyprawa poza UE droższa będzie o 9,96 euro. Nie jest to oczywiście opłata obowiązkowa - do 18 grudnia pasażerowie mogą anulować rezerwacje i otrzymają zwrot kosztów. Jeśli tego nie zrobią, dopłata zostanie pobrana z ich konta automatycznie. 

Źródło: Radio ZET

Podobne artykuły

jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >
kobieta podróż

Na topie

5 kierunków, gdzie kobiety mogą czuć się bezpiecznie. Idealne miejsca na swobodną wycieczkę z przyjaciółką

Czytaj więcej >