Turysci.pl
ryanair wprowadza dokumenty szczepionkowe

fot. wikimedia.org/Ruthann from Western Ireland/CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

Ryanair wprowadził własne zaświadczenia o COVID-19. Są już dostępne w aplikacji

12 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Ryanair wprowadza nową funkcję w swojej aplikacji mobilnej. Pasażerowie mogą skorzystać z zarządzania dokumentami COVID-19. Można zamieścić tam swoje testy na koronawirusa lub certyfikat przyjęcia szczepienia. Ma to usprawnić podróże międzynarodowe w letnim sezonie urlopowym.

  • Ryanair wprowadził opcję zarządzania dokumentami związanymi z COVID-19, która dostępna jest dla turystów z poziomu aplikacji mobilnej

  • Jest to odpowiedź linii na zapowiedzi wprowadzenia zielonych paszportów w Europie i nie tylko, które - zdaniem Ryanaira - nie zaczną obowiązywać przed tegorocznymi wakacjami

  • Możliwość dodania dokumentów związanych z zakażeniem COVID-19 ma ułatwić turystom zgromadzenie wszystkich dokumentów w jednym miejscu

Ryanair już na początku marca zapowiadał wprowadzenie własnych „paszportów immunologicznych" związanych z pandemią koronawirusa, nie było jednak jasne, jaką mają mieć formę. 10 marca ogłoszono, że nowa opcja została dodana do aplikacji mobilnej przewoźnika. Turyści mogą tam zamieścić wyniki swoich testów na COVID-19, certyfikaty szczepień oraz inne stosowne dokumenty, niezbędne przy przekraczaniu granic niektórych krajów.

Ryanair wprowadza opcję dokumentów COVID-19 w swojej aplikacji

paszport koronawirusowy - szczegóły

Paszporty szczepionkowe mają zawierać informacje o zakażeniach i testach. Ułatwią podróże po Europie

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

10 marca Ryanair ogłosił wprowadzenie funkcji „zarządzanie dokumentami COVID-19" w swojej aplikacji na smartphone'y. Jak czytamy na stronie przewoźnika, podróżni będą mogli zamieścić tam wszystkie certyfikaty i zaświadczenia, niezbędne do przekroczenia granicy kraju, do którego się wybierają.

Przewoźnik informuje na swojej stronie, że nowa funkcja ma za zadanie sprawić, by podróże na terenie Unii Europejskiej w czasie letnich wakacji były bezproblemowe.

Unijny program szczepień spowoduje zniesienie obecnych ograniczeń w podróżowaniu do UE przed wakacjami szkolnymi, a pasażerowie będą mogli korzystać z nowej funkcji w aplikacji Ryanair, gdzie w jednym miejscu będzie można zamieścić wszystkie dokumenty Covid-19, co znacznie ułatwi przedstawienie ich na lotnisku w dniu podróży – czytamy na stronie Ryanair.

Ryanair otwarcie zakłada na swojej stronie internetowej, że paszport szczepionkowy, działający na terenie całej Unii Europejskiej, nie powstanie przed latem 2021. Projekt tego dokumentu ma zostać przedstawiony przez Komisję Europejską 17 marca, jednak rzeczywiście wciąż nie wiadomo, kiedy pomysł mógłby wejść w życie.

Rozwiązanie Ryanaira ma być odpowiedzią na obostrzenia i wymagania, które niektóre kraje stawiają przed turystami z zagranicy. Dzięki nowej funkcji wszystkie zaświadczenia będą w formie elektronicznej w jednym miejscu, co może pomóc w uniknięciu ewentualnych problemów na granicach.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wprowadzenia nowej funkcji w aplikacji – zarządzanie dokumentami C-19 jednocześnie przygotowując się na powrót rodzinnych wakacji latem 2021 roku. Wielu klientów Ryanair wybierze się na pierwsze wakacje od ponad roku, stosując się do nowych wytycznych podróży, a nowa funkcja aplikacji Ryanair umożliwi zapisanie i przechowywanie wszystkich dokumentów Covid jak wyniki testów PCR, formularze lokalizacyjne pasażera czy świadectwa szczepień w jednym miejscu bez konieczności drukowania papierowych wersji – chwali nowe rozwiązanie dyrektor marketingu Ryanaira, Dara Brady.

Przydatne funkcje w aplikacji Ryanair

To nie jedyne ułatwienie, które jest dostępne dla turystów w aplikacji mobilnej Ryanaira. Na głównej stronie znaleźć również można przekierowanie do zakładki z aktualizowanymi przepisami dotyczącymi testów na COVID-19, obowiązującymi w różnych krajach.

Ryanair wprowadza dokumenty szczepionkowe

Ryanair wprowadza dokumenty szczepionkowe/Screen aplikacja Ryanair

Ryanair przedstawia obostrzenia, przepisy i zakazy, obowiązujące w poszczególnych krajach. Znaleźć można m.in. ustalenia reżimu sanitarnego wprowadzonego na terenie Włoch, Grecji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Polski, Belgii, Portugalii, Niemiec, Francji, na Cyprze oraz na Malcie.

Ryanair wprowadza dokumenty szczepionkowe

Ryanair wprowadza dokumenty szczepionkowe/screen aplikacja Ryanair

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Ryanair.com

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >