Turysci.pl > Świat > Pasażer Ryanaira pobił stewarda. Interweniowały służby
Hubert Mrozowicz
Hubert Mrozowicz 24.03.2022 21:57

Pasażer Ryanaira pobił stewarda. Interweniowały służby

Agresywny pasażer w Ryanair
fot. pixabay/viarami

Na pokładzie linii lotniczych Ryanair doszło do porażającego incydentu. Pijany pasażer zaatakował stewarda. Powodem aktu agresji był sprzeciw mężczyzny wobec obowiązujących restrykcji. W sieci pojawiło się nagranie, które pokazuje moment ataku pasażera i aresztowania napastnika przez policję. Pasażer jest obywatelem Wielkiej Brytanii.

Awantura na pokładzie Ryanaira

Na pokładzie irlandzkich linii lotniczych Ryanair rozpętała się awantura. 24-letni obywatel Wielkiej Brytanii, który był pod wpływem alkoholu, zaatakował stewarda. Powodem rozpoczęcia napaści była prośba załogi o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego i założenie maseczki.

Nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy dochodzi do niebezpiecznych incydentów z udziałem pasażerów w samolocie. Rozgoryczeni klienci sprzeciwiają się wszelkim restrykcjom, które obecnie obowiązują w liniach lotniczych. Załoga robi, co może, aby loty odbywały się w warunkach komfortowych i bezpiecznych. Niestety, jak się okazuje, nie zawsze ich metody przynoszą oczekiwane rezultaty. Jakiś czas temu pisaliśmy o podobnym incydencie

24-letni Brytyjczyk w czasie lotu z Teneryfy do Manchesteru wypił trzy czwarte butelki wódki. Z relacji świadków wynika, że co chwilę zdejmował maseczkę i nie przestrzegał zasad sanitarnych. Załoga samolotu upominała pasażera wielokrotnie. Ten w pewnym momencie zaczął grozić, że pobije jednego ze stewardów. Scenariusz się spełnił. Brytyjczyk uderzył pracownika linii lotniczych w głowę, a następnie zaczął głaskać drugą stewardesę.  

Kapitan samolotu bardzo szybko zgłosił sprawę do kontrolera ruchu i poprosił o zgodę na lądowanie na najbliższym lotnisku. Niestety w wyniku restrykcji związanych z pandemią koronawirusa nie było to możliwe. Agresywny pasażer został przeniesiony na ostatnie siedzenia samolotu.

Finalnie maszyna Ryanaira wylądowała bez żadnych opóźnień na lotnisku w Manchesterze. Zaraz po lądowaniu na pokładzie samolotu pojawili się funkcjonariusze policji, którzy aresztowali pijanego i agresywnego obywatela Wielkiej Brytanii.

24-latek przyznał się do napaści. Dodatkowo usłyszał zarzut uszkodzenia policyjnej furgonetki, co uczynił w trakcie jazdy samochodem na komisariat. Wyrok w sprawie agresywnego pasażera ma zapaść w marcu 2021 roku.

[EMBED-3241]

Obostrzenia sanitarne w Ryanair

Od początku pandemii koronawirusa na pokładzie maszyn Ryanaira obowiązują ścisłe zasady sanitarne, które mają sprawić, że pasażerowie będą czuli się bezpiecznie i komfortowo podczas odbywanego lotu.

Pierwszą zasadą, o której należy pamiętać, jest nieustawianie się w kolejce przy bramce. Linie lotnicze apelują do pasażerów, aby nie grupowali się i nie czekali na swoją kolej na pomostach pasażerskich. W pierwszej kolejności wsiadają na pokład ci, którzy posiadają pierwszeństwo wejścia, następnie osoby z wykupionymi miejscami, a na samym końcu osoby bez rezerwacji miejsc.

Warto pamiętać, że zarówno na lotniskach, jak i w na pokładzie samolotu obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa. Załoga maszyny jest zobowiązana do kontrolowania tego obowiązku i ewentualnego zwrócenia uwagi niepokornym klientom.

W celu skrócenia kontaktu każda z osób odbywająca rejs Ryanairem powinna mieć przygotowane wszystkie niezbędne dokumenty do odbycia lotu, tak by usprawnić etap kontroli.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Radio Zet