Turysci.pl
Agresywny pasażer w Ryanair

fot. pixabay/viarami

Pasażer Ryanaira pobił stewarda. Interweniowały służby

5 Lutego 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Na pokładzie samolotu Ryanaira doszło do niebezpiecznego incydentu. Obywatel Wielkiej Brytanii zaatakował stewarda. Powodem wszczęcia awantury i przemocy fizycznej był bunt pasażera wobec przestrzegania obowiązujących zasad sanitarnych.

Na pokładzie linii lotniczych Ryanair doszło do porażającego incydentu. Pijany pasażer zaatakował stewarda. Powodem aktu agresji był sprzeciw mężczyzny wobec obowiązujących restrykcji. W sieci pojawiło się nagranie, które pokazuje moment ataku pasażera i aresztowania napastnika przez policję. Pasażer jest obywatelem Wielkiej Brytanii.

Awantura na pokładzie Ryanaira

Na pokładzie irlandzkich linii lotniczych Ryanair rozpętała się awantura. 24-letni obywatel Wielkiej Brytanii, który był pod wpływem alkoholu, zaatakował stewarda. Powodem rozpoczęcia napaści była prośba załogi o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego i założenie maseczki.

Nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy dochodzi do niebezpiecznych incydentów z udziałem pasażerów w samolocie. Rozgoryczeni klienci sprzeciwiają się wszelkim restrykcjom, które obecnie obowiązują w liniach lotniczych. Załoga robi, co może, aby loty odbywały się w warunkach komfortowych i bezpiecznych. Niestety, jak się okazuje, nie zawsze ich metody przynoszą oczekiwane rezultaty. Jakiś czas temu pisaliśmy o podobnym incydencie

24-letni Brytyjczyk w czasie lotu z Teneryfy do Manchesteru wypił trzy czwarte butelki wódki. Z relacji świadków wynika, że co chwilę zdejmował maseczkę i nie przestrzegał zasad sanitarnych. Załoga samolotu upominała pasażera wielokrotnie. Ten w pewnym momencie zaczął grozić, że pobije jednego ze stewardów. Scenariusz się spełnił. Brytyjczyk uderzył pracownika linii lotniczych w głowę, a następnie zaczął głaskać drugą stewardesę.  

Kapitan samolotu bardzo szybko zgłosił sprawę do kontrolera ruchu i poprosił o zgodę na lądowanie na najbliższym lotnisku. Niestety w wyniku restrykcji związanych z pandemią koronawirusa nie było to możliwe. Agresywny pasażer został przeniesiony na ostatnie siedzenia samolotu.

Finalnie maszyna Ryanaira wylądowała bez żadnych opóźnień na lotnisku w Manchesterze. Zaraz po lądowaniu na pokładzie samolotu pojawili się funkcjonariusze policji, którzy aresztowali pijanego i agresywnego obywatela Wielkiej Brytanii.

24-latek przyznał się do napaści. Dodatkowo usłyszał zarzut uszkodzenia policyjnej furgonetki, co uczynił w trakcie jazdy samochodem na komisariat. Wyrok w sprawie agresywnego pasażera ma zapaść w marcu 2021 roku.

[EMBED-3241]

Obostrzenia sanitarne w Ryanair

Od początku pandemii koronawirusa na pokładzie maszyn Ryanaira obowiązują ścisłe zasady sanitarne, które mają sprawić, że pasażerowie będą czuli się bezpiecznie i komfortowo podczas odbywanego lotu.

Pierwszą zasadą, o której należy pamiętać, jest nieustawianie się w kolejce przy bramce. Linie lotnicze apelują do pasażerów, aby nie grupowali się i nie czekali na swoją kolej na pomostach pasażerskich. W pierwszej kolejności wsiadają na pokład ci, którzy posiadają pierwszeństwo wejścia, następnie osoby z wykupionymi miejscami, a na samym końcu osoby bez rezerwacji miejsc.

Warto pamiętać, że zarówno na lotniskach, jak i w na pokładzie samolotu obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa. Załoga maszyny jest zobowiązana do kontrolowania tego obowiązku i ewentualnego zwrócenia uwagi niepokornym klientom.

W celu skrócenia kontaktu każda z osób odbywająca rejs Ryanairem powinna mieć przygotowane wszystkie niezbędne dokumenty do odbycia lotu, tak by usprawnić etap kontroli.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >