Rejestracja podmiotów turystycznych do Certyfikatu Dobrych Praktyk przedłużona
Polska Organizacja Turystyczna poinformowała w poniedziałek o przedłużeniu terminu zgłoszeń do projektu Certyfikacji Podmiotów Turystycznych. Przedsiębiorcy z tego sektora mogą ubiegać się o Certyfikat Dobrych Praktyk do 30 czerwca.
-
Rejestracja do projektu Certyfikacji Podmiotów Turystycznych przedłużona do 30 czerwca
-
Przedsiębiorcy mają szansę na otrzymanie Certyfikatu Dobrych Praktyk
-
Świadectwo takie zapewniać ma turystów, że w danym obiekcie świadczone są usługi wysokiej jakości oraz zachowywane jest bezpieczeństwo sanitarne
Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła certyfikację hoteli oraz organizatorów turystyki już w kwietniu 2020 roku. Jak informowaliśmy, działanie to miało wspomóc polski sektor turystyczny oraz przekonać Polaków do spędzania wakacji i urlopów w kraju .
Polscy przedsiębiorcy mogą sami zgłaszać się do programu i zdobywać Certyfikat Dobrych Praktyk. W związku ze zbliżającymi się wakacjami, zainteresowanie ofertami polskich obiektów rośnie. Polska Organizacja Turystyczna informuje, że Podmioty Turystyczne otrzymają zatem jeszcze więcej czasu na rejestrację w projekcie Certyfikacji.
Polska Organizacja Turystyczna: termin zgłoszeń przedłużony
Wiadomość o przedłużeniu terminu zgłaszania się do projektu została opublikowana na profilu Polskiej Organizacji Turystycznej na Facebooku. Jak możemy przeczytać w komunikacie, data końcowa została przeniesiona na 30 czerwca.
– Nie zwlekajcie - zróbcie to już dziś!! Pokażcie gościom, że: świadczycie usługi wysokiej jakości i dbacie o bezpieczeństwo - czytamy w poście.
Zgłoszenia do projektu przyjmowane są poprzez formularz dostępny na stronie Certyfikat.pot.gov.pl. Przedsiębiorca wypełnić w nim musi m.in. NIP?PESEL, dane rejestracji, dane adresowe obiektu, który prowadzą oraz informacje o sobie.
Następnie konieczne jest wypełnienie tzw. Zbioru dobrych praktyk, czyli przejść tzw. autocertyfikację. Zadawane są w nim pytania o sposób promocji programu Polski Bon Turystyczny, przestrzeganie wytycznych i obostrzeń związanych z pandemią czy jakość obsługi w danym obiekcie.
W dalszej części przedsiębiorcy wypełnić powinni również część poświęconą znajomości programu Polski Bon Turystyczny, przyjmowaniu gości z niepełnosprawnościami i posiadaniem regulaminu organizowanej imprezy turystycznej czy też regulaminu świadczenia usług hotelarskich.
https://www.facebook.com/PolskaOrganizacjaTurystyczna/posts/824471154829224
Na czym polega Certyfikacja Podmiotów Turystycznych?
Po wypełnieniu wyżej opisanego Zbioru dobrych praktyk, osoby zgłaszające się do projektu przygotować się muszą również na wizytację ekspertów . Sprawdzą oni na miejscu, czy rzeczywiście obiekt spełnia wszelkie wymogi.
Po pozytywnym przejściu obu certyfikacji, przedsiębiorca otrzymuje Certyfikat Dobrych Praktyk, a także znajdzie się w Katalogu Podmiotów, które to wyróżnienie otrzymały.
Projekt przyznawania obiektom i organizatorom turystyki Certyfikatu Dobrych Praktyk stworzony został z myślą o promocji tej branży. W połączeniu z Polskim Bonem Turystycznym, ma wzmocnić potencjał polskiego sektora turystycznego oraz zachęcić Polaków do spędzenia tegorocznych wakacji letnich w kraju.
Jak czytamy na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej, projekt ma wyłonić i wypromować tych przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją działalność w sposób profesjonalny, a świadczone przed nich usługi są na wysokim poziomie . Zgłaszać się do programu mogą również organizacje pożytku publicznego, których działalność polega na świadczeniu usług hotelarskich, a także organizacji imprez turystycznych. Warunkiem jest rejestracja w programie Polski Bon Turystyczny.
Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl
Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:
Źródło: Polska Organizacja Turystyczna