Turysci.pl
szczepienia

fot. fot. Unsplash/ spencerbdavis1

Premier zabrał głos ws. certyfikatów szczepień. Mogą być konieczne podczas podróży za granicę

28 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Szczepienia przeciw Covid-19 postępują, a wiele państw decyduje się na złagodzenie restrykcji dla osób, które zdążyły się już zaszczepić. Jak podkreślił, niektórych decyzji narzuconych przez inne państwa nie uda się ominąć. Chodzi tutaj o wyjazdy zagraniczne.

Szczepienia przeciw Covid-19 nie są obowiązkowe, natomiast mogą znacznie ułatwić przemieszczanie się za granicę. Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki odpowiedział na pytanie o przywileje dla osób zaszczepionych.

Certyfikaty szczepień mogą być wymagane np. podczas wjazdu do jakiegoś kraju

Jak podkreślił, obecnie w Unii Europejskiej opracowywane są mechanizmy, które mogą być w odczuciu niektórych uciążliwe. Od niektórych rozwiązań nie będzie można jednak odejść, ponieważ będą one narzucone przez inne kraje. Chodzi tu m.in. o ograniczenia w przekraczaniu granicy.

Premier zwrócił uwagę, że zaświadczenie o przyjęciu szczepienia może być wymagane przed wejściem do samolotu czy pociągu, wjazdu do jakiegoś państwa lub skorzystania z obiektu hotelowego w innym państwie.

Dodał, że cały świat obecnie pracuje nad zasadami dotyczącymi programu szczepień oraz współżycia w społeczeństwie. Przypomnijmy, że już teraz niektóre kraje zniosły ograniczenia na granicy dla osób zaszczepionych.

Rząd potwierdził rozpoczęcie akcji Zanocuj w Lesie 1 maja

1 maja rusza akcja „Zanocuj w lesie”. Rząd potwierdził, nie będzie zmian w programie

CZYTAJ DALEJ

Luzowanie restrykcji rozpocznie się już 1 maja

Przypomnijmy, że dzisiaj odbyła się konferencja prasowa, podczas której premier i minister zdrowia przedstawili plan odmrażania gospodarki. Ma on zostać wdrażany już od 1 maja od otwarcia obiektów sportowych na świeżym powietrzu.

Hotele będą mogły wznowić swoją działalność od 8 maja. Na razie jednak bez strefy restauracyjnej i wellness, a także z obłożeniem do maksymalnie 50%.

Restauracje i kawiarnie będą mogły wznowić swoją działalność od 15 maja, jednak na razie jedynie w ogródkach na świeżym powietrzu. Gości będzie można zacząć obsługiwać w lokalach od 29 maja.

- Zdecydowaliśmy się, żeby proces luzowania przebiegał w ujęciu ogólnopolskim, bo relacja zróżnicowania województw nie jest duża - mówił podczas konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: KPRM

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >