Turysci.pl
EN 01492282 1687

JORGE GUERRERO/AFP/East News

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

10 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Hiszpania zmaga się z ogromnymi pożarami, które szybko rozprzestrzeniają się w Andaluzji i Maladze. W akcji gaśniczej bierze udział około 300 strażaków, a ponad 1000 osób musiało zostać ewakuowanych. Media przekazały informacje o pierwszej ofierze śmiertelnej.

Andaluzja jest jednym z najpopularniejszych wśród turystów regionem na południu Hiszpanii, położony nad Morzem Śródziemnym. Właśnie tam panuje obecnie najgorsza sytuacja w związku z trwającymi od środy pożarami.

Pożary w Hiszpanii. Ponad tysiąc osób ewakuowanych

Szczególnie groźna sytuacja z powodu trwających pożarów panuje obecnie wokół kurortu Estepona. W tym mieście wypoczywają najczęściej turyści z Wielkiej Brytanii, w szczególności osoby starsze.

Lokalne służby poinformowały, że ogień pojawił się tam wieczorem 8 września i zaczął szybko się rozprzestrzeniać. Do tej pory w pożarze na południu Hiszpanii spłonęło około 2000 hektarów lasów w rejonie Sierra Bermeja.

Służby obrony cywilnej przekazały lokalnym mediom, że najbardziej doświadczonymi przez żywioł gminami są Jubrique, Genalguacil i Estepona, gdzie ewakuowano najwięcej mieszkańców - łącznie już ponad 1000 osób.

W czwartek wieczorem konieczne było wyłączenie z ruchu dwóch dróg krajowych oraz jednej z najważniejszych hiszpańskich tras – autostrady AP-7. Biegnie ona wzdłuż południowego i wschodniego wybrzeża.

Pierwsza ofiara śmiertelna

Straż poinformowała już o pierwszej ofierze śmiertelnej. Jest to 44-letni strażak, który zginął w czasie akcji gaśniczej w pobliżu miasta Estepona.

Niestety, są to już kolejne pożary w Hiszpanii w czasie tegorocznego lata. Kraj ten mierzył się z żywiołem także w lipcu i sierpniu. Ogień pojawił się nie tylko w kontynentalnej części kraju, ale również na wyspach, m.in. na Teneryfie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, Interia, Polsat

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Wybuch w ukraińskich Karpatach. Dwie osoby nie żyją, pięć osób jest rannych

Czytaj więcej >

Europa

Polska turystka biła swojego męża podczas wakacji. Obsługa hotelu wezwała policję

Czytaj więcej >

Europa

Słowacja wprowadza nowe obostrzenia w Tarach. Dotyczą schronisk i wyciągów

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia zniosła obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >