Turysci.pl
EN 01492282 1687

JORGE GUERRERO/AFP/East News

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

14 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Hiszpania zmaga się z ogromnymi pożarami, które szybko rozprzestrzeniają się w Andaluzji i Maladze. W akcji gaśniczej bierze udział około 300 strażaków, a ponad 1000 osób musiało zostać ewakuowanych. Media przekazały informacje o pierwszej ofierze śmiertelnej.

Andaluzja jest jednym z najpopularniejszych wśród turystów regionem na południu Hiszpanii, położony nad Morzem Śródziemnym. Właśnie tam panuje obecnie najgorsza sytuacja w związku z trwającymi od środy pożarami.

Pożary w Hiszpanii. Ponad tysiąc osób ewakuowanych

Szczególnie groźna sytuacja z powodu trwających pożarów panuje obecnie wokół kurortu Estepona. W tym mieście wypoczywają najczęściej turyści z Wielkiej Brytanii, w szczególności osoby starsze.

Lokalne służby poinformowały, że ogień pojawił się tam wieczorem 8 września i zaczął szybko się rozprzestrzeniać. Do tej pory w pożarze na południu Hiszpanii spłonęło około 2000 hektarów lasów w rejonie Sierra Bermeja.

Służby obrony cywilnej przekazały lokalnym mediom, że najbardziej doświadczonymi przez żywioł gminami są Jubrique, Genalguacil i Estepona, gdzie ewakuowano najwięcej mieszkańców - łącznie już ponad 1000 osób.

W czwartek wieczorem konieczne było wyłączenie z ruchu dwóch dróg krajowych oraz jednej z najważniejszych hiszpańskich tras – autostrady AP-7. Biegnie ona wzdłuż południowego i wschodniego wybrzeża.

Pierwsza ofiara śmiertelna

Straż poinformowała już o pierwszej ofierze śmiertelnej. Jest to 44-letni strażak, który zginął w czasie akcji gaśniczej w pobliżu miasta Estepona.

Niestety, są to już kolejne pożary w Hiszpanii w czasie tegorocznego lata. Kraj ten mierzył się z żywiołem także w lipcu i sierpniu. Ogień pojawił się nie tylko w kontynentalnej części kraju, ale również na wyspach, m.in. na Teneryfie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, Interia, Polsat

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >