Turysci.pl
zakopane

fot. krupowkidolne.webcamera.pl

Powrót zimy w Zakopanem. Najmocniej będzie padać w nocy

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Zima powróciła do Zakopanego. Od samego rana zaobserwować można opady śniegu, które nasilą się dzisiaj w nocy. Turyści muszą uważać szczególnie na szlakach, gdzie również panują zimowe warunki. Prognozowany jest wzrost zagrożenia lawinowego.

Zapowiadany od kilku dni powrót zimy do Zakopanego właśnie się sprawdził. Tygodnik Podhalański opublikował na swoim Facebooku nagranie, na którym widać pierwszy poranny śnieg. TOPR przestrzega jednak przed niebezpieczeństwami na szlakach.

Wielki powrót zimy w Zakopanem

O tym, że zima ma powrócić do Zakopanego pisaliśmy już kilka dni temu. Jak się okazało, prognozy okazały się trafne, a od rana w mieście pod Giewontem sypie śnieg. Nagranie ukazało się na profilu Tygodnika Podhalańskiego na Facebooku.

Jak czytamy, temperatura spadła dzisiaj poniżej zera, jednak od rana nie napadało jeszcze zbyt wiele śniegu. Najmocniej popada jednak w nocy, a zimowa pogoda utrzyma się aż do czwartku. Bieżącą sytuację na Krupówkach można śledzić na kamerach Webcamera.

Dziś rano na Kasprowym Wierchu pokrywa śniegu sięgała 139 cm, a temperatura spadła do -7 st. C. Obecnie w Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego, jednak według prognoz TOPR jutro zagrożenie lawinowe ma wzrosnąć do trzeciego stopnia.

szczepienia

Rząd rozważa otwarcie hoteli i restauracji tylko dla zaszczepionych. Gowin przedstawił swoją propozycję

CZYTAJ DALEJ

- W ciągu najbliższych dni ma spaść spora ilość śniegu. Opadom będzie towarzyszył mocny wiatr. W tej chwili obowiązuje 2 stopień zagrożenia lawinowego, jednak należy spodziewać się jego wzrostu w ciągu najbliższych dni - przestrzega TOPR na swoim Facebooku.

Ratownicy przestrzegają również przed zamgleniami, które w połączeniu z opadami mogą uniemożliwiać orientację w terenie. TOPR zaleca rezygnację z wyjść w wyższe partie gór ze względu na trudne warunki.

O bezpieczeństwie na szlakach przypomina również TPN, W komunikacie turystycznym czytamy, że szlaki pokryte są warstwą świeżego śniegu, pod którym zalega starszy, twardy śnieg.

Władze parku dodają, że wyprawa w góry w zimowych warunkach wymaga odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia, a także sprzętu oraz umiejętności posługiwania się nim. Konieczne należy zabrać ze sobą raki, czekan, kask oraz lawinowe ABC.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tygodnik Podhalański, TOPR, TPN

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >