Turysci.pl
zakopane

fot. Facebook/ Tygodnik Podhalański

Ponad 3 metry śniegu na Łomnicy. Zima w Zakopanem trwa w najlepsze

6 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W Zakopanem zima będzie trwać do czwartku. Obecnie leży tam 15 cm białego puchu, a w Tatrach miejscami spadło nawet 20 cm. Jak przekazał Tygodnik Podhalański, na Łomnicy zalegają ponad 3 metry śniegu.

Do czwartku w Zakopanem królować będzie zima, a do tego czasu pod Giewontem może przybyć jeszcze śniegu. W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego, jednak już na piątek zapowiadane jest ocieplenie.

Zima w Zakopanem potrwa do czwartku

Tygodnik Podhalański poinformował dzisiaj, że w nocy w Zakopanem nasypało blisko 20 cm śniegu i nie zanosi się, aby miało przestać padać. Zasypane są drogi, domy, auta i chodniki, a zima potrwać ma do czwartku. W weekend natomiast zapowiadane jest 12 st. C. i słońce.

- W Zakopanem biały poranek powitał dziś kierowców i wszystkich spieszących do pracy. Wielu mieszkańców, by dostać się do samochodu, wpierw musiało odśnieżyć wejście do domu - poinformował Tygodnik Podhalański.

W Tatrach obowiązuje obecnie drugi stopień zagrożenia lawinowego, co oznacza, że pokrywa śnieżna jest na ogół związana dobrze, jednak w niektórych miejscach związana jest umiarkowanie.

WP: rząd przedłuży obostrzenia dla hoteli

WP: Hotele mogą zostać otwarte dopiero w maju

CZYTAJ DALEJ

Jak czytamy w komentarzu TOPR do komunikatu, przez dzisiejszy dzień i noc w Tatrach występuje bardzo silny wiatr. Na jutro prognozowane jest zwiększenie stopnia zagrożenia lawinowego do 3 w pięciostopniowej skali.

W dzisiejszym komunikacie turystycznym TPN czytamy natomiast, że szlaki pokryte są grubą warstwą świeżego śniegu, pod którym zalega starszy, twardy śnieg. Zwracają również uwagę, że na niektórych szlakach zalega warstwa świeżego śniegu, pod może znajdować się lód.

- Poruszanie się w takich warunkach wymaga doświadczenia, umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i dostosowania trasy do aktualnie panujących warunków, jak również posiadania sprzętu zimowego (raki, czekan, kask, lawinowe ABC) wraz z umiejętnością posługiwania się nim - przypomina TPN.

Władze parku przypominają również, że z uwagi na trwającą pandemię schroniska górskie ograniczyły swoją działalność. Niedawno TPN zwrócił się z pilnym apelem do turystów wybierających się w Tatry.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tygodnik Podhalański, TPN, TOPR

Podobne artykuły

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

Czytaj więcej >

Polska

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

Czytaj więcej >

Polska

21-letni turysta spadł z punktu widokowego podczas nawałnicy. Ratowała go policja i GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Leśniczy apeluje do turystów w Tatrach: „Nie podchodzić do nich zbyt blisko, nie dokarmiać"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści chętnie odwiedzają Szczawnicę. Na szlakach spotkać można tłumy

Czytaj więcej >