Turysci.pl
zakopane

fot. Facebook/ Tygodnik Podhalański

Ponad 3 metry śniegu na Łomnicy. Zima w Zakopanem trwa w najlepsze

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W Zakopanem zima będzie trwać do czwartku. Obecnie leży tam 15 cm białego puchu, a w Tatrach miejscami spadło nawet 20 cm. Jak przekazał Tygodnik Podhalański, na Łomnicy zalegają ponad 3 metry śniegu.

Do czwartku w Zakopanem królować będzie zima, a do tego czasu pod Giewontem może przybyć jeszcze śniegu. W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego, jednak już na piątek zapowiadane jest ocieplenie.

Zima w Zakopanem potrwa do czwartku

Tygodnik Podhalański poinformował dzisiaj, że w nocy w Zakopanem nasypało blisko 20 cm śniegu i nie zanosi się, aby miało przestać padać. Zasypane są drogi, domy, auta i chodniki, a zima potrwać ma do czwartku. W weekend natomiast zapowiadane jest 12 st. C. i słońce.

- W Zakopanem biały poranek powitał dziś kierowców i wszystkich spieszących do pracy. Wielu mieszkańców, by dostać się do samochodu, wpierw musiało odśnieżyć wejście do domu - poinformował Tygodnik Podhalański.

W Tatrach obowiązuje obecnie drugi stopień zagrożenia lawinowego, co oznacza, że pokrywa śnieżna jest na ogół związana dobrze, jednak w niektórych miejscach związana jest umiarkowanie.

WP: rząd przedłuży obostrzenia dla hoteli

WP: Hotele mogą zostać otwarte dopiero w maju

CZYTAJ DALEJ

Jak czytamy w komentarzu TOPR do komunikatu, przez dzisiejszy dzień i noc w Tatrach występuje bardzo silny wiatr. Na jutro prognozowane jest zwiększenie stopnia zagrożenia lawinowego do 3 w pięciostopniowej skali.

W dzisiejszym komunikacie turystycznym TPN czytamy natomiast, że szlaki pokryte są grubą warstwą świeżego śniegu, pod którym zalega starszy, twardy śnieg. Zwracają również uwagę, że na niektórych szlakach zalega warstwa świeżego śniegu, pod może znajdować się lód.

- Poruszanie się w takich warunkach wymaga doświadczenia, umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i dostosowania trasy do aktualnie panujących warunków, jak również posiadania sprzętu zimowego (raki, czekan, kask, lawinowe ABC) wraz z umiejętnością posługiwania się nim - przypomina TPN.

Władze parku przypominają również, że z uwagi na trwającą pandemię schroniska górskie ograniczyły swoją działalność. Niedawno TPN zwrócił się z pilnym apelem do turystów wybierających się w Tatry.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tygodnik Podhalański, TPN, TOPR

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >