Turysci.pl
Turysta z Niemiec zakażony koronawirusem

fot. pixabay.com/wonderland62

Pierwszy przypadek COVID-19 na Krecie. Zakażony turysta z Niemiec

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Turysta, który przyleciał na Kretę w czasie Świąt Wielkanocnych, był zakażony koronawirusem. To pierwszy przypadek choroby na tej wyspie, za który odpowiada podróżny. COVID-19 ujawniono podczas testów na lotnisku. Wiadomo, że mężczyzna podróżował z większą grupą ludzi.

  • Pierwszy przypadek COVID-19 przywiezionego z zewnątrz na Kretę

  • Zakażonym jest turysta niemieckiego pochodzenia, który dotarł na wyspę w czasie Świąt Wielkanocnych

  • Chory natychmiast skierowany został na obowiązkową kwaratnannę

Niemiecki turysta, u którego wykryto COVID-19, przyleciał na Kretę prawdopodobnie w Wielką Sobotę. Wciąż nie jest jasne, z którego miasta wyleciał i czy na pewno ze swojej ojczyzny, media podają jednak, że podróżował z większą grupą pasażerów.

Pierwszy zakażony turysta na Krecie

Jak wynika z ustaleń greckich portali Greek City Times oraz Ekathimerini.com, zakażony jest mężczyzna, którego przebadano na obecność COVID-19 na lotnisku w Heraklionie.

Zakopane działa w podziemiu. Wolski o usługach noclegowych

Gerard Wolski: Pensjonaty i kwatery w Zakopanem działają w podziemiu

CZYTAJ DALEJ

Podróżny został poddany badaniu w ramach przepisów pandemicznych obowiązujących w Grecji. Zgodnie z procedurami, służby poinformowały go, że obowiązkowo odbyć musi 10-dniową kwarantannę. Po jej zakonczeniu, ponownie poddany zostanie testowi molekularnemu.

W mediach wciąż nie pojawiła się informacja, skąd chory przyleciał. Jak ustalono, prawdopodobnie dostał się na Kretę w czasie Świąt Wielkanocnych. Od końca marca do 5 kwietnia jednak z Niemiec przyleciało ponad 300 turystów, podróżujących z Berlina, Frankfurtu oraz Monachium. W tych dniach na wyspie lądowały jednak również samoloty ze Szwajcarii oraz Holandii, nie ma więc pewności, czy na pewno startował z terytorium naszych sąsiadów.

Oficjalnie obecność pierwszego zakażonego turysty władze Grecji ds. Zdrowia potwierdziły w Poniedziałek Wielkanocny.

Grecja przygotowuje się do otwarcia granic dla turystów

Opisana wyżej sytuacja jest o tyle niepokojąca, że za nieco ponad miesiąc Grecja planuje złagodzenie przepisów pandemicznych i otwarcie granic dla zagranicznych turystów. Zgodnie z zapowiedziami tamtejszego Ministra turystyki, Harry'ego Theocharisa, ma to mieć miejsce dokładnie 14 maja.

Jak na razie nie pojawiła się oficjalna wiadomość od greckiego rządu, która mogłaby wskazywać, że przypadek z Krety w jakiś sposób wpłynie na te plany.

Niedawno politycy podkreślali, że nawet zniesienie części obostrzeń nie wpłynie na złagodzenie przestrzegania protokołu sanitarnego. Szybka reakcja władz na lotnisku na Krecie wskazuje na sprawne egzekwowanie tych przepisów.

Zgodnie z zapowiedziami, granice Grecji będzie mógł przekroczyć każdy, kto przedstawi negatywny test molekularny na obecność koronawirusa lub dowód na przyjęcie dwóch dawek szczepionki. Agencja Reuters informowała jeszcze w marcu, że wolny wstęp dotyczył będzie też ozdrowieńców.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Greek City Times

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >