Turysci.pl
Grecja otwiera w maju sezon wakacyjny

fot. pixabay.com/Mariamichelle

Grecja chce od maja przyjmować turystów. Zapowiadają przestrzeganie protokołu sanitarnego

10 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Grecja zapowiada otwarcie swoich granic dla turystów i rozpoczęcie tegorocznego sezonu urlopowego. Jak ogłosił tamtejszy minister turystyki, nastąpi to już 14 maja, podróżni będą jednak musieli przestrzegać protokołu sanitarnego.

  • Grecja 14 maja otwiera się na turystów z zagranicy. Od tego dnia wdrażany będzie program umożliwienia swobodnego odwiedzania kraju

  • Wszyscy urlopowicze będą musieli przestrzegać protokołu sanitarnego

  • Rząd nie może zgodzić się na dalsze zamrażanie branży turystycznej, która ma znaczy udział w gespodarce Grecji

Grecja od lat jest jednym z najchętniej odwiedzanych krajów przez turystów z Polski. Lot do tego kraju nie trwa długo, bilety są stosunkowo tanie, a na miejscu panują idealne warunki do letniego wypoczynku.

Pandemia postawiła jednak podróże międzynarodowe pod znakiem zapytania - nie wiadomo, jaka sytuacja będzie w miesiącach letnich. Mimo to minister turystyki zapewnia, że już 14 maja Grecja umożliwi swobodny wjazd do tego kraju.

lawina w szwajcarskich Alpach zabiła 1 osobę

W szwajcarskich Alpach zeszły lawiny. 1 ofiara, narciarz nagrał, jak porywa go śnieg

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Grecja zaprasza turystów. Otwarcie sezonu 14 maja

Grecja jest gotowa na sezon 2021 z pełnym protokołem sanitarnym – ogłosił Harry Theoharis, minister turystyki Grecji, cytowany przez agencję Reutersa.

Oczywiście konieczne będzie przestrzeganie przepisów sanitarnych, o formie których od dawna dyskutowano w Grecji. Początkowo turyści obawiali się, że niezbędne będzie przejście szczepienia, by przekroczyć granicę. Na szczęście Theoharis zdementował te plotki.

Warunkiem koniecznym podróży do naszego kraju będzie negatywny test molekularny lub zaświadczenie o szczepieniu – mówił tydzień temu w rozmowie z lokalnymi mediami minister.

Agencja Reutersa doprecyzowała te zapowiedzi, ustalając, że do Grecji wjedzie każda osoba, która posiada przeciwciała, została zaszczepiona przeciwko COVID-19 lub okaże negatywny wynik na koronawirusa.

Turystyka jest niezwykle istotnym sektorem gospodarki w Grecji - zatrudniony jest w niej co piąty Grek. Z tego powodu tamtejszy rząd zamierza zrobić wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo całej branży.

Ma się to przejawiać np. w zleceniu częstszych badań pracowników oraz nadaniu priorytetu szczepieniom ludzi zatrudnionych w branży hotelarskiej i noclegowej.

Wjazd do Grecji - aktualne zasady dla turystów

Zalecenia dla podróżujących, wybierających się w najbliższym czasie do Hellady, zaktualizowane zostały 9 marca. Przeczytać je można na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Zgodnie z nimi, każdy przyjezdny poddać się musi 7-dniowej izolacji, a jeśli przylatuje z Wielkiej Brytanii, wykonać musi jeszcze test PCR w ostatnim dniu kwarantanny.

Konieczne jest również wykonanie testu na obecność COVID-19 przed wylotem i okazanie go na granicy, a także wypełnienie formularza i zarejestrowanie się na stronie PLF (Passenger Locator Form), dostępnej pod adresem travel.gov.gr.

Zauważyć warto, że obowiązujące w Grecji obostrzenia jak na razie mogą skutecznie odstraszyć turystów. Na miejscu bowiem wprowadzono zakaz przemieszczania się bez wyraźnej potrzeby, a także zamknięto wszelkie placówki handlowe, poza stacjami benzynowymi, sklepami spożywczymi oraz aptekami. Podróżni nie mają więc co liczyć na zwiedzanie najpopularniejszych atrakcji czy kupowanie pamiątek.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Reuters

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >