Turysci.pl
Zakopane najczęściej wybierane na czerwcówkę

fot. wikimedia.org/Aga Viburno/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Polacy planują czerwcowe urlopy. Najwięcej osób planuje urlop w górach

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Zakopane jest najczęściej wybieranym miejscem na czerwcówkowy urlop przez Polaków. Jak informuje portal Nocowanie.pl, turyści już nie mogą doczekać się długiego weekendu, podczas którego otwarte będą hotele. Oprócz zimowej stolicy chcemy odwiedzić również Karpacz, Szczawnicę oraz miejscowości nadmorskie.

  • 5,2 proc. wszystkich zapytań dotyczących noclegów w czasie czerwcówki dotyczy Zakopanego

  • Na drugim miejscu znalazł się Karpacz (4,6 proc.), a podium zamknęła Szczawnica (3,5 proc.)

  • Najczęściej wybieranym terminem urlopowym jest 2-6 czerwca. Część podróżnych chce jednak odpoczynek rozpocząć już w piątek 28 maja

Jak wynika z danych opublikowanych przez portal Nocowanie.pl, Zakopane jest najchętniej wybieranym kierunkiem przez Polaków w czasie długiego weekendu czerwcowego. Jak twierdzi PR Manager portalu, Kamila Miciuła, najwięcej osób planuje urlop między 2 a 6 czerwca.

Wszystko wskazuje na to, że Polacy zamierzają wykorzystać długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała, by w końcu nacieszyć się otwartymi hotelami. Przypomnijmy, że obiekty noclegowe mogą przyjmować gości już od 8 maja.

Zakopane najchętniej wybierane na czerwcówkę

Kamila Miciuła wskazuje, że wielu Polaków zamierza wykorzystać 3 lub cztery dni urlopu, aby móc cieszyć się nawet dziesięciodniowym urlopem. Po majówce, które upłynęła pod znakiem zakazów pandemicznych, długi weekend czerwcowy idealnie się do tego nadaje.

Turystyka się odblokowuje. Znoszą limit w autokarach

Od 15 maja w autokarach turystycznych nie będzie limitu pasażerów

CZYTAJ DALEJ

Największym zainteresowaniem turystów z Polski cieszą się polskie góry. Aż 5,2 proc. zapytań na portalu Nocowanie.pl dotyczy noclegów w Zakopanem. Na drugim miejscu znalazł się Karpacz (4,6 proc.), a podium zamknęła Szczawnica (3,4 proc.).

W dalszej części zestawienia znalazły się również miejsca nad Morzem Bałtyckim. Nocowanie.pl wymienia tu m.in. Władysławowo, Sopot czy Krynicę Morską. Mimo to jednak - w opinii ekspertów - w porównaniu do ubiegłego roku, to miejscowości górskie najbardziej zyskały na popularności.

Większość turystów z Polski rozważa pobyt w okresie od 2 do 6 czerwca, są również jednak osoby, które wyjechać chcą już w piątek 28 maja. Jak podkreślają autorzy raportu Nocowanie.pl, jeśli ktoś planuje wyjazd na czerwcówkę, powinien rozważyć wzięcie kilku dni urlopu i dłuższy wyjazd. Związane jest to z faktem, że podczas samego długiego weekendu, w turystycznych miejscowościach będą tłumy, co może utrudnić prawdziwy wypoczynek.

Zakopane najczęściej wybierane na czerwcówkę

Czerwcówkowe plany Polaków/materiały prasowe Nocowanie.pl

Ile będzie kosztował urlop podczas długiego weekendu w czerwcu?

Jak oceniają eksperci, tegoroczny długi weekend czerwcowy będzie droższy niż ten w 2020 roku. Za jeden nocleg w Zakopanem jedna osoba zapłaci średnio 58 zł. Złotówkę taniej jest w Karpaczu, a 52 zł wydamy w Szczawnicy.

Podobnie ceny wyglądają również w innych, górskich miejscowościach. W bieszczadzkiej Solinie oraz Polańczyku zapłacimy 53 i 51 zł, w Kudowie-Zdroju 54 zł, a w Szklarskiej Porębie 59 zł.

Oczywiście autorzy danych podkreślają, że ceny te są uśrednione. Wszystko bowiem zależy od terminu, liczby dni czy ilości osób, które wybierają się na urlop.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Nocowanie.pl

Podobne artykuły

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >
Podróżny powiedział, że ma bombę

Polska

Podróżny na lotnisku w Gdańsku powiedział, że ma bombę. Stanie przed sądem

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
RCB apeluje o ostrożność podczas wypoczynku nad wodą

Polska

RCB apeluje o ostrożny wypoczynek nad wodą. W sobotę utonęło 6 osób

Czytaj więcej >