Turysci.pl
Turyści rezerwują domki nad morzem

Screen/miedzyzddroje.tv

Polacy masowo rezerwują noclegi w domkach letniskowych

22 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Turyści wybierający się nad morze na wakacje powinni jak najszybciej zdecydować się na zrobienie rezerwacji miejsc noclegowych. Jak informują media, zainteresowanie jest bardzo duże, wolne pokoje znikają błyskawicznie, a absolutnym hitem 2021 roku są domki letniskowe.

  • Polacy masowo rezerwują miejsca noclegowe nad Bałtykiem na wakacyjne urlopy

  • Szczególnym zainteresowaniem cieszą się domki letniskowe. Większość z nich jest już zajęta

  • Coraz więcej osób decyduje się na dokonywanie opłat bonami turystycznymi

Po wielu miesiącach lockdownu turyści już nie mogą doczekać się wakacji i wyjazdów urlopowych. Lato nadchodzi wielkimi krokami, a Polacy masowo rezerwują noclegi nad Morzem Bałtyckim. Jak podają media, dostępnych miejsc jest coraz mniej, a w środku sezonu wysokiego trudno jest znaleźć cokolwiek wolnego.

Hitem okazują się kameralne, niezależne domki letniskowe. Turyści z Polski rozpoczęli ich rezerwację wiele miesięcy temu, gdy jeszcze nawet nie było wiadomo, jak będą wyglądały przepisy sanitarne na wakacje. Wiele osób decyduje się też na płacenie bonem turystycznym, który przez ostatni rok nie cieszył się przesadnią popularnością.

Turyści rezerwują noclegi w domkach letniskowych

Jak widać na obrazach z kamer online dostępnych m.in. na stronie miedzyzdroje.tv, nadmorskie kurorty nawet teraz odwiedzanie są przez sporą liczbę turystów. Polacy korzystają z weekendów i ładnej pogody, by spacerować po deptakach, plaży i ulicach Międzyzdrojów.

Paragon nad Jeziorem Zegrzyńskim

Drogo nie tylko nad morzem. Nad jeziorem Zegrzyńskim za obiad też nie płaci się mało

CZYTAJ DALEJ

Już za kilka tygodni miejsca ta będą oblegane jednak przez o wiele większe tłumy. Nadmorscy przedsiębiorcy spodziewają się prawdziwego oblężenia - wielu z nich już ma zajętą większość dostępnych miejsc.

Współwłaściciel Kolorowych Domków w Gąskach nad morzem powiedział w rozmowie z Money.pl, że zainteresowanie domkami letniskowymi jest w tym roku jeszcze większe niż rok temu. Rezerwacje zaczęły się już w styczniu, a prawdziwe szaleństwo rezerwacyjne rozkręciło się w połowie kwietnia.

Jak twierdzi przedsiębiorca, na sierpień wolnych terminów już nie ma, a w lipcu pozostały ostatnie okazje do wykupienia i to na początku miesiąca. Podobnie wygląda sytuacja w Domkach Bursztynowych w Sarbinowie - tam właściciele wynajęli już wszystkie 32 lokale znajdujące się niedaleko plaży.

Zainteresowanie niezależnymi domkami letniskowymi potwierdzają również eksperci z portali rezerwacyjnych. Kamila Miciuła z Nocowanie.pl, cytowana przez Money.pl wyjaśniła, że rezerwacje domków są popularne szczególnie wśród kilkuosobowych grup turystów.

Jeżeli ktoś planuje urlop nad morzem i zależy mu na wynajęciu noclegu w niezależnym, osobnym domku letniskowym, powinien się pośpieszyć. Miejsc jest coraz mniej, a eksperci ostrzegają przed poszukiwaniami na ostatnią chwilę, bo wtedy wyższe będą również ceny.

Wzrasta popularność Polskiego Bonu Turystycznego?

Od chwili wprowadzenia Polskiego Bonu Turystycznego zrealizowano zaledwie 25,75 proc. środków, które przeznaczył na niego rząd. To niewielkie zainteresowanie sprawiło, że zaczęły pojawiać się pytania o przedłużenie terminu realizacji świadczenia, by pieniądze nie przepadły, a Polacy mieli czas z nich skorzystać.

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami mediów, wykorzystywanie bonu jednak jest coraz częstsze. Jeden z nadmorskich przedsiębiorców w rozmowie z Money.pl zdradził, że nawet 90 proc. zajętych noclegów będzie miał opłaconych bonem.

Może być to skutek promocji tego świadczenia, która w ostatnim czasie jest wyjątkowo głośna. Niedawno pojawiła się wiadomość o rozwijaniu PBT w kierunku przystosowania go do potrzeb osób niepełnosprawnych, a chwilę później Polska Organizacja Turystyczna przystąpiła do certyfikacji hoteli i organizatorów turystyki, co ma pomóc turystom w wyborze miejsc, w których mogą wykorzystać rządowe wsparcie.

Dzięki certyfikacji Polacy, którzy będą chcieli skorzystać z bonu, mają otrzymać listę przedsiębiorstw, w których spodziewać się mogą najwyższych norm jakości oraz bezpieczeństwa. Obiekty i organizatorzy turystyki w ramach akcji mogą otrzymać Certyfikat Dobrych Praktyk i zostać wpisani do Katalogu Dobrych Praktyk. Ma ich to promować wśród Polaków poszukujących miejsca na urlop.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Money.pl

Podobne artykuły

Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >